çiçeklenme döneminde sömekleri uçuracak bir gübre veya yöntem varmıdır ?

dangerranger

Kıdemli Üye
arkadaşlar gübre ancak eksiklik halinde kullanılır fazlasının hiç bir faydası olmaz ve sihirli iksir diye bir şey yoktur,süslü resimli,süslü isimli ürünlerin çoğu para tuzağıdır ve her şeyin fazlası zarardır.Şu markadan,bu programdan ziyade bitkiler nasıl yaşar,neye ihtiyaç duyar bunları anlamaya çalışmak lazım ve mümkünse ayarlamaları baştan,sonradan hiç sıvı gübre kullanmayacak şekilde yapmak en doğrusu,en temizi bana göre.Hidrofonikte öyle bir şans yok tabi toprak için diyorum.Ama toprakta da baştan iyi ayarlayamadınız ve bariz eksiklikler başladığını görüyorsanız onu telafi etmek gerekir fakat mümkün olan en doğal şekilde ve yavaş yavaş,dozunu kaçırmadan yapmak gerekir.

Türk

Üye
Aga alacaksin bipbizzin groeunu bloomunu topmaxini ve calmagini. Azar azar hic olmasa dahami iyi niyetiyle vericen. Bu kadar ya. Bi sayiyor verdigi gubreleri vallahi 20 kalem falan

Yesil088

Üye
Olmasi laizm dostum. Yani 20 kalem gubre kullaniyor millet. Sonra bi flus atinca temizlendigini saniyorlar .d dna sina isliyor onlar mk .d millet dlushla cicek temizledigini saniyor .d
İşte bu yüzden 2 hafta flush diyorum kanka bende senin düşündüğüne yakın düşünüyorum 1 haftalık flushla o kadar gübreyi atmaz bitki içinden ve gübreyi öyle kıvamda tutmam gerek ki bi hafta az verdiğinde gübresizlik belirtisi vermesi gerek bence bitkinin en iyi şekilde ve temiz yetiştirmek istiyorsak

Reception

Kıdemli Üye
arkadaşlar gübre ancak eksiklik halinde kullanılır fazlasının hiç bir faydası olmaz ve sihirli iksir diye bir şey yoktur,süslü resimli,süslü isimli ürünlerin çoğu para tuzağıdır ve her şeyin fazlası zarardır.Şu markadan,bu programdan ziyade bitkiler nasıl yaşar,neye ihtiyaç duyar bunları anlamaya çalışmak lazım ve mümkünse ayarlamaları baştan,sonradan hiç sıvı gübre kullanmayacak şekilde yapmak en doğrusu,en temizi bana göre.Hidrofonikte öyle bir şans yok tabi toprak için diyorum.Ama toprakta da baştan iyi ayarlayamadınız ve bariz eksiklikler başladığını görüyorsanız onu telafi etmek gerekir fakat mümkün olan en doğal şekilde ve yavaş yavaş,dozunu kaçırmadan yapmak gerekir.
Bende buna katılanlardan im hiç gübre kullanımı yapmadım şuana kadar 2 ay oldu bitki 60cm oldu ve yapraklarda herhangi bir sıkıntı görülmüyor buyumedede

dangerranger

Kıdemli Üye
ya kanka bir soru..torf/vemukulit/perlit/solucan gubreli bir karısım hazırladım. daha sonra solucan gubresi ilemi devam etmeliyim? biobizz in grow ve bloom'u var fakat solucan la devam etmeliymisim gibi geliyor bana..ne dersin?
solucan gubresi azot icin iyi ama sonradan fosfor lazim olacak,bu karışım ciceklenmede yetersiz gelebilir,yarasa gubresi niye diyorum;çunku en guzel fosfor kaynagi,ama onun da 2 tipi var meyve yiyen yarasa gubresi fosforlu,bocek yiyen yarasa gubresi azotlu oluyor,bastan dibe yarasa gubresi de eklesen baska bir seye ihtiyacin olmazdi,sulandirip da verilebiliyor ve sivi ticari sekilleri de var piyasada ama ne kadar etkili ve saglikli bilemem.Eldekileri kullanayim dersen bloom olan gubreyi ciceklenmede kullanabilirsin.Buyurken yapraklarda azot eksikliginden dolayi sararma gormezsen azotu cok olani gereksiz yere kullanma bence,azotun fazlasi da zarar eger yapraklar cok koyu yesil olursa,bitkiyi kilitler,diger mineralleri cekmesini engeller azot.

saol kankam..ben zaten yeni hazırlıyorum karışımı..yani tabangübresi olarak kulanıcam solucan gübresini. benim derdim sonraki aşama ki cevabından anladığım bloom ile devam et diyorsun..

dangerranger

Kıdemli Üye
saol kankam..ben zaten yeni hazırlıyorum karışımı..yani tabangübresi olarak kulanıcam solucan gübresini. benim derdim sonraki aşama ki cevabından anladığım bloom ile devam et diyorsun..
solucan gubresini sadece tabana degil topragin tamamina karistir,cunku azot asil buyurken lazim ve kolay kolay yakamazsin onunla bitkiyi,guvenlidir cok abartmazsan.Ama yeni hazirliyorsan mutlaka yarasa gubresi tavsiye ederim tabana,artik yerli markalar falan da vardi magaralardan topluyorlar,alisveris sitelerinde satiyorlardi gecen sene toz 1kg,5kg,15 kg falan ve bu her turlu bitkide,meyvede falan kullanildigindan dikkat de cekmez,ben biraz paranoyak olabilirim belki ama bu takip edilmedigim anlamina gelmez,bu konularla adi gecen iki üç site,dukkan var,mecbur kalmadikca onlardan bir sey almam,alacaksam asla siparis vermem mumkunse.yerine gider alirim.

aynen kanka..soylediklerini hep dikkate alıcam(Yarasa gubresi).. bu toprak konusunda suradan esinlendim malum gunun buyuk bir zamanını bu isi ogrenmekle geciriyorum :

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********