Üstatlar durumu nasıl sizce eksiği gediği var mı?

Gübreyi ne oranda veriyorsun her sulama mı veriyorsun sulamayı nasıl yapıyorsun
Kanka şöyle gübreyi markanın verdiği oranların yarısını veriyorum 4 ml ise haftalık 2 ml veriyorum. Saksı 5 litre olduğu için 2 günde 1 tam kuruyo şuan 500 ml su veriyorum 2 gübreli 1 boş. Boş su verirken her hafta 0.1 ml arttırarak calmaglı veriyorum

Verdiğin oranlarda bi sıkıntı yok pH ayarlaması yapıyo musun kanka gübreyi suya karıştırdıktan sonra toprağının markası ne bi de
Ph ayarı yapıyorum turnusol kağıdı ve phdown ile daha önce 1 litre suya 2 ml gübre atıp kalibrasyon gibi bir şey yaptım tam 10 damla ph düşürücü yetti şimdi o orana göre turnusol kullanmadan yapıyorum 6.5-6.8 ph aralığında oluyo. Çünkü kafam güzelken sulama yapacaktım bütün turnusol kağıtlarının üstüne gübreli su döktüm ondan turnusol kullanmıyorum şuan ama phlık sıkıntısı yok gibi doğru gidiyor ayarlamalarım. Toprak marka bilmiyorum ziraatçiden torf ve perlit karıştırıp almıştım

Yaprakların da çok koyu fazla azot yüklenmiş bitkiye yani gübre fazla gibi duruyo ama senin verdiğin oranlarda da bi sıkıntı yok şimdilik takip ederek gübreyi arttırmadan devam et kanka daha kötü bi durum olursa yine fotola koy buraya
eyvallah kanka gübreyi dediğin gibi daha arttırmıcam ben de senin gibi düşünüyorum bakalım neler olacak ilerleyen günlerde

Shepard

Müptezel
Dostum sulaman az aynı saksı bende var alttan su aksın biraz yoksa tuzlanma yapacak toprağın. Bi tur sadece cal mag lı bi sulama yap çiçeğe de almışsın ilk zamanlarında çok ihtiyaç duyacak zaten. Ağır ağır 1 litre sula bakalım cal mag ile sadece yaprakların rengi açılsın biraz nitrojen fazlalığından kurtulmuş olursun. 2. overı vereceğim bitki aynı saksıda şu an 74 günlük auto. Gübreye son 3-4 sulamadır yükleniyorum ondan önce eksiklik bile çektirdim yani bitkiye. Ona rağmen toprak üstü beyaz şu an tuzlanma var yani her türlü. Aklında bulunsun dikkat et.

Dostum sulaman az aynı saksı bende var alttan su aksın biraz yoksa tuzlanma yapacak toprağın. Bi tur sadece cal mag lı bi sulama yap çiçeğe de almışsın ilk zamanlarında çok ihtiyaç duyacak zaten. Ağır ağır 1 litre sula bakalım cal mag ile sadece yaprakların rengi açılsın biraz nitrojen fazlalığından kurtulmuş olursun. 2. overı vereceğim bitki aynı saksıda şu an 74 günlük auto. Gübreye son 3-4 sulamadır yükleniyorum ondan önce eksiklik bile çektirdim yani bitkiye. Ona rağmen toprak üstü beyaz şu an tuzlanma var yani her türlü. Aklında bulunsun dikkat et.
Eyvallah shephard teşekkür ederim son sulamasını zaten calmaglı yapmıştım 1 litre sulama işini boş mu yapayım calmaglı mı? Bir de bundan sonraki sulamalarda gübre miktarını aynı tutup bütün sulamaları 1 litre mi yapayım? Teşekkürler

Shepard

Müptezel
Rica ederim dostum. Anladığım kadar ile son dolu sulamanda calmag ekleyip vermişsin. Eğer öyleyse evet, bu sulamada sadece cal-mag uygula. Eğer geçen sulamayı zaten 500ml suya / 0,50ml ml sadece calmag olarak verdiysen bu sulamada 1 litre su kullanacağın için 1lt/1ml olarak kullan elindeki gübreleri. (Advanced Nutrients kullandığını varsayarak konuşuyorum farklı bir şeyse kendine markana göre uygularsın) Zaten çiçeğe geçmişsin elindeki Bloom A+B (ana gübreler)gübrelerini de 1litre/1,5ml olarak uygula. Zamanla ihtiyaca göre yükseltmek istersen oranları ayarlarsın kademe kademe.

Rica ederim dostum. Anladığım kadar ile son dolu sulamanda calmag ekleyip vermişsin. Eğer öyleyse evet, bu sulamada sadece cal-mag uygula. Eğer geçen sulamayı zaten 500ml suya / 0,50ml ml sadece calmag olarak verdiysen bu sulamada 1 litre su kullanacağın için 1lt/1ml olarak kullan elindeki gübreleri. (Advanced Nutrients kullandığını varsayarak konuşuyorum farklı bir şeyse kendine markana göre uygularsın) Zaten çiçeğe geçmişsin elindeki Bloom A+B (ana gübreler)gübrelerini de 1litre/1,5ml olarak uygula. Zamanla ihtiyaca göre yükseltmek istersen oranları ayarlarsın kademe kademe.
Çok teşekkür ederim tekrardan biobizz kullanıyorum oranları ben hallederim. Fakat son sulama boş su ve calmag olarak verdim kuruyunca tekrar calmaglı boş 1 litre su mu vereyim

Çok teşekkür ederim tekrardan biobizz kullanıyorum oranları ben hallederim. Fakat son sulama boş su ve calmag olarak verdim kuruyunca tekrar calmaglı boş 1 litre su mu vereyim
Hocam tamamdır anladım teşekkürler tekrardan

Önümdeki sulamayı 1 lt su/1.4ml bloom 0.6 ml grow olarak vermeyi düşünüyorum sorun çıkarmaz umarım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Sleepless Sleepless:
    *** hahahaha***
  • Sleepless Sleepless:
  • blackmambaa blackmambaa:
    *** ******* ******** ** ** **** ********* hahahaha
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ****** ****** ** ********* **** ********** ******* ********* ** ***** ****** ***
  • Sleepless Sleepless:
    ******** ********* ******* ******** ********* hahahaha* *****
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    ******* hahahaha*** *** *******
    ***** ******* ***** *** **** *** *** **** *** ***** ****** ****** ******* ***** *** ******* *** ******* ***** ********
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    **** ******** ******* ****** ******* **
    hahahaha ***** ******* hahahaha*** *** *******
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • S sharkek:
    *** *** **** ***** **** ******* *** hahahaha*
  • S sharkek:
    hahahaha* *** ******* ** *******