Üfürdükten sonra paranoyalarım

duo

Yeni üye
Merhaba knklar,

Tüttürmeye aşağı yukarı 15 ay önce başladım, kendi sigaramı yetiştiriyordum. Bunlar Super lemon haze, jack harer gibi sigaralar. Fakat son zamanlarda ne zaman sigara içsem aşırı paranoyaklaşıyorum sanırım. Çevremde ki hiç kimseye güvenim kalmıyor, 3-4 yıldır tanıdığım bildiğim kız arkadaşıma bile güvenim kalmadı.  Olaylara daha farklı gözle bakma daha derin düşünmeye başlıyorum, mesela birisi herhangi bir konuda birşeyler anlatırken acaba bu anlattığının altında farklı birşey mi var diye düşünmeden edemiyorum. Bende ki bu rahatsız edici değişimin sebebleri nelerdir ? Bu gibi durumlar bazen normal midir ? Bunu en iyi sizlerle konuşabileceğimi düşündüğüm için paylaşıyorum.

chezidek

Yeni üye
Uzun zamandır kullanıcı olduğum in yorum yazma gereği hissettim. Öncelikle sondan başlayalım bu gibi durumlar bazen normal midir diye sormuşsun. Evet, normaldir ama "bazen" normaldir. Anlattıkların sık yaşanıyorsa bir süre kontrollü bir şekilde kullanmanı tavsiye ederim. Ancak şunu unutma ki eğer bu 15 ay inde düzenli yapıyorsan bu i birden kesmek de bünyede "n'oluyoruz lan?" durumu yaratacağı in kontrollü bir şekilde azaltmanı öneririm.

Şunu bilmenisterim ki hiçbir şeyin iradene sahip olmasına müsaade etmemelisin. Bu başka insanların düşünceleri de olabilir, sana dayatılan yaşam bimi de olabilir ya da doğrudan esrarın kendisi de olabilir. Hiçbir şey senin iradeni kontrol etmemeli. Kararlarını mantıklı bir şekilde alamayacak durumdaysan tekrar üstteki paragrafta yazdıklarımı oku derim.
Gel gelelim henüz 15 aydır kullandığın in belirtilerini çok yoğun hissetmen bir ölçüde normal. Telaş yapmamanı ve hayatında vereceğin kararlara histerik yaklaşmamanı diliyorum. 

Not: Bu yazılanlar tıbbi bilgiler olmadığı gibi tecrübelere dayandığından mütevellit yardıma ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan profesyonel yardım almaktan da korkma. Sağlıcakla kal...

Silent

Yeni üye
Cvp: Üfürdükten sonra paranoyalarım

chezidek' Alıntı:
Uzun zamandır kullanıcı olduğum in yorum yazma gereği hissettim. Öncelikle sondan başlayalım bu gibi durumlar bazen normal midir diye sormuşsun. Evet, normaldir ama "bazen" normaldir. Anlattıkların sık yaşanıyorsa bir süre kontrollü bir şekilde kullanmanı tavsiye ederim. Ancak şunu unutma ki eğer bu 15 ay inde düzenli yapıyorsan bu i birden kesmek de bünyede "n'oluyoruz lan?" durumu yaratacağı in kontrollü bir şekilde azaltmanı öneririm.

Şunu bilmenisterim ki hiçbir şeyin iradene sahip olmasına müsaade etmemelisin. Bu başka insanların düşünceleri de olabilir, sana dayatılan yaşam bimi de olabilir ya da doğrudan esrarın kendisi de olabilir. Hiçbir şey senin iradeni kontrol etmemeli. Kararlarını mantıklı bir şekilde alamayacak durumdaysan tekrar üstteki paragrafta yazdıklarımı oku derim.
Gel gelelim henüz 15 aydır kullandığın in belirtilerini çok yoğun hissetmen bir ölçüde normal. Telaş yapmamanı ve hayatında vereceğin kararlara histerik yaklaşmamanı diliyorum. 

Not: Bu yazılanlar tıbbi bilgiler olmadığı gibi tecrübelere dayandığından mütevellit yardıma ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan profesyonel yardım almaktan da korkma. Sağlıcakla kal...

kankama katılıyorum tam üstüne basmış bende yeniyim 1,1,5 sene gibi oldu...
Başlarda çok çekiyordum günde 5,6 zigara kova vs..
Araştırdım gördüm ki herşeyin fazlası zarar..
Şuan sadece akşamları 1 zigara 2 bilemedin 3 tane bong fazlası yok..
Ve çok rahatım...

oscar17

Yeni üye
Kanka eğer bu 15 ay içerisinde sadece yesillendiysen bilmem ama eğer bir sürede bonzai denen merete takıldıysan onun bıraktıklarıdır. Sen bıraksanda mereti paranoya devam ediyor.

WhatsDaProblem?

Yeni üye
Merhabalar..
Dostum büyük ihtimal ile "anksiyete" hastasısın, yada bu familyadan bir tür psikolojik rahatsızlık içindesin diye düşünüyorum.
En yakın zamanda bir psikiyatrik destek alırsan seni rahatlatacaktır.
Kısa dönem öneri olarak; sosyalleş, kafanı veya özel hayatını sakinleştir, belki bir dönem cigara içmeyebilirsin (anksiyeteyi tetikler cbd düşük modeller)
Sağlıkla kal..

GennySavastano

Yeni üye
Kendine iyi telkinlerde bulunup cigara dozunu düşürebilirsin. İyi tarafından bakacak olursak, şüpheci insan kolay kolay sakata gelmez.Herşeyi düşünür birçok şeye hazır olur.Ama kontrolü eline alamayacak kadar rahatsız ediyorsan geç olmadan destek al! sonraki adımlar çok daha korkunç olabilir.

Karolin

Yeni üye
Kanka esrarı ben haftada bir kullanıyorum. 
Bugüne kadar hiç bir maddeyi müptezel olacak kadar sık ve yoğun kullanmadım. 
Çünkü bir sürü araştırma yaptım ve esrar gevşeten, mutlu eden bir dalga olmasına karşın yoğun kullanımda paranoyaklaştırabiliyor.
Sana keyif veren herşey seni bir parça bağımlı yapar. İnsanlar, maddeler, yiyecekler aklına ne gelirse ****.
Vermeden alamazsın. Onun için dengeni kaybettirecek kadar vermeye başladıysan keyif alma işi esir olma işine dönüyor demektir.
Maddi manevi çökmemek için doyumu maddede değil sanatta aramalısın.
Üretken ol kanka, insanları mutlu etmeye çalış. Kalbini aç, birini sev, güzel şeylerin olduğuna inan.
Ben nasihat sevmem ama mutsuz olduğunu düşündüğüm birine bi yardımım dokunur belki diye yazıyorum.
Yalnız kalma kanka. Başka bir hobiye odaklan. Birini sev bu önemli bi anlam gelsin hayatına.
Esrarın bol olsun :D

stonedman

Yeni üye
Kanka aynısı bende de var, anksiyete ve obsesyonda var bunların yanında antidepresan kullanıyorum.

Otlar genelde cinsine göre sana etki verir, en fazla vereceği etki zaten paranoyak eder, Öncelikle sakin olmalısın içtiğin zaman canın istedi diye içmelisin, yoksa sonra ben bunu bu zamanda niye içtim diyebiliyosun. Rahat ol ve Rahat hisset.Canın istediği zaman yeteri kadar iç.

Bununla ilgili app store ve google playde olan bir uygulama var ''LEAFLY'' diye, cinslerin türlerine göre ve indica mı sativa mı hybrid mi olduğuna göz at etkilerine veyahut yan etkilerine göz at farklı türler deneyebilirsin..

Sanırım indica insanı bad tribe de sokabiliyor yani bende öyle oluyor ve paranoyak

King

Kıdemli Üye
kanka bu çiçeği içerken aynı zamanda sağlıına yediklerine içtiklerine uykuna dikkat et, kalitesiz beslenme. 
bu durum biraz da seninle alakalı bak oğuz abi ye 24 saat içiyor adam, uykudan uyanıp içiyor delirse o delirirdi, onu parmaklarının arasında tutan sensin o değil,pafküfe devam ölçüye dikkat.

1kedi7beni

Yeni üye
Kanka aynı durum bende de var sakata gelmiyorsun diyen arkadaş doğru söylemiş ne düşündüysem çıkıyor hep ama şöyle bir şey var kontrol edemediğin triplerede giriyorsun mesela baskın yeme ihtimali vs gibi, ben içmeyi bıraktım 1 aydır temizim ara verdim ama hala bu etkilerden kurtulamadım ama azaldı biraz, ARA VER düzelir veya AZALIR. Kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum bunu.

duo

Yeni üye
@chezidek, bende yavaş yavaş azalttım ve son günlerde hiç içmiyorum.
@oscar17, hocam bilinçli olarak kesinlikle bonzai içmedim, fakat bazı bazı torbacıdan aldığım kötü sigaralar oldu. Onlar spreylenmiş olabilir. Bir de şunu konuda belirtmemişim, tahminen 6 ay önce bir gecede 3 tane şeker aldım ( gerçekten hiç huyum olmamasına rağmen ) yanım da ki arkadaş ile epey kötü bir tecrübe oldu. Sanırım kafam da işler biraz da o zamandan bu yana yolunda gitmiyor.
@King, yukarı da anlattığım hap olayına kadar aslında bende gece gündüz içiyordum, aşağı yukarı o günlerden sonra aşırı bad trib yaşadığım için içmeyi azalttım. Aslında merak ettiğim olması gereken gerçek kafam mı o, yoksa şuan ki hali mi :)
@1kedi7beni, sakata gelmeme konusun da kesinlikle katılıyorum, fakat sanırım bazen aşırıya kaçıyorum. Birlikte yaşadığım insanıda sıktığım oluyor.
Değerli yorumlarınız için herkese çok teşekkür ederim, gerçekten şuan daha iyi hissediyorum.

samkush420

Yeni üye
Kanka sana şu kadar soyluyorum ben cok cigara ictim ama son zamanlarda arkadaslarıma bile farklı bakıyorum her dedıgının altında bısey arıyorum ve 3 yada 5 gune onlar cıkıyor.En yakın bıldıgım arkadasımın bıle hakkımda ne dusundugunu biliyorum artık. Olayları bırbırıne cok guzel baglayabılıyosun. Bu hayatın bir hilesi ve bu hileyi kullan cunku ben oyle yapıyorum. Yani diyorum ki telaşlanma oluruna bırak o guc senın elınde oldugu surece kullan onu. Boylece hayatta daha fazla yasarsın ve guzel yasarsın. Selametle..

duo

Yeni üye
Cvp: Üfürdükten sonra paranoyalarım

samkush420' Alıntı:
Kanka sana şu kadar soyluyorum ben cok cigara ictim ama son zamanlarda arkadaslarıma bile farklı bakıyorum her dedıgının altında bısey arıyorum ve 3 yada 5 gune onlar cıkıyor.En yakın bıldıgım arkadasımın bıle hakkımda ne dusundugunu biliyorum artık. Olayları bırbırıne cok guzel baglayabılıyosun. Bu hayatın bir hilesi ve bu hileyi kullan cunku ben oyle yapıyorum. Yani diyorum ki telaşlanma oluruna bırak o guc senın elınde oldugu surece kullan onu. Boylece hayatta daha fazla yasarsın ve guzel yasarsın. Selametle..

Kanka iyi diyorsun da, ben şimdi bir bağlıyorum. Yanımda ki hatundan tutta 10 senelik tanıdığım arkadaşım bile, aslında dostum değil de düşmanımmış gibi oluyor. Sanki çevremdeki insanlar benden gizli haberleşip benim arkamdan plan yapıyor gibi. Bir gün başka bir şehirde deniz kenarında tek başıma otururken adamın teki ile muhabbet edene kadar da mantıklı düşündüğümü düşünüyordum. Yani o adamı da kafam güzelken olaylara bağladığım da, ertesi gün saçma bağlantılar kurduğumu anladım.

Ü

Üye silindi 2874

Guest
12 yıldan beri içiyorum.hergün cok abartılı içtiğimiz dönemlerde oldu arkadaşlar. kesinlikle irademizden güclü birşey değil.herşey tadında güzel .. yaşımız ilerlediğinden dolayı artık herşey tadında güzel bırakan komple içmeyen arkadaşlarım var 5 yıldır 7 yıldır hiç içmemiş.çok güzel yorumlar var .. tecrübe

Restaffelt

Yeni üye
kanka bu tarz paranoyalar genellikle dalga içip boş boş durduğunda hiç bir şey yapmadığında oluyo. şöyle düşün normalde düşünebileceğin şeyler sınırlıdır yani bir limiti vardır ama dalga içince o limiti aşarsın bu tarz seni rahatsız edicek paranoyak düşünceler yaşarsın.  bir süre dalgayı bırakıp kendine hobiler bulman gerek. zaten bu süreçte her içtiğinde benzer paranoyalar yaşayıp içtiğinden pişman olucaksın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • Y Chat bot:
  • Y Chat bot:
    Y Chat bot: ***** ****** *** ****** *** *****