Öldü mü? Acemiye yardım!

çaçax

Yeni üye
Kankalar selam, elimde cheese tohumu vardı çok ilgilenemeyeceğimi bile bile ve auto olmasına güvenerek attım toprağa. Toprak torf toprak. Yaklaşık 20 gün önce ektim, 2 günde bir su veriyordum ama güneş konusuna gelirsek çok sağlıklı ışık almadığını düşünüyorum. uzatmadan görsel bırakacağım yardımcı olursanız sevinirim

https://ibb.co/HDrbQjS

https://ibb.co/st1L0t0

ankarali

Yeni üye
Cvp: Öldü mü? Acemiye yardım!

alttaki yaprağın kuruyup düşmesi doğal bişey bi sıkıntı yok gibi

çaçax

Yeni üye

ankarali' Alıntı:
alttaki yaprağın kuruyup düşmesi doğal bişey bi sıkıntı yok gibi

gardaşım selam öncelikle bende ankaralıyım :)  keçiören. kanka ama 20 günde bu kadar az büyümesi?  

ankarali

Yeni üye

dostum bebekler gibi bunlarda ilk başta yavaş birden hızlı büyümeye başlıyor yeterli ortam seviye ışık olmadı mı tabi yavaşlama olur ama 25-26 günden sonra hızlanır . 

https://ibb.co/dPsYyVJ 

benimkide  20. 22 günde senin ki gibiydi bu şekilde oldu 5-6 gün sonra

çaçax

Yeni üye

ankarali' Alıntı:
dostum bebekler gibi bunlarda ilk başta yavaş birden hızlı büyümeye başlıyor yeterli ortam seviye ışık olmadı mı tabi yavaşlama olur ama 25-26 günden sonra hızlanır . 

https://ibb.co/dPsYyVJ 

benimkide  20. 22 günde senin ki gibiydi bu şekilde oldu 5-6 gün sonra

hangi şartlarda bakıyorsun bahseder misin biraz? indoor? ışık? toprak? gübre?

muhayyer

Yeni üye
selam kanka, bitkin baya ufak kalmış evet ışık yetersizliği ve bu dönemden sonra bu güneş ışıgı bitkiyi kurtarmaz. büyütmek istiyorsan ışık almalısın :/. topragın çok ıslak çok fazla sulama kaç lt saksın var bilmiyorum 10 lt saksıya 1 lt su ver toprak kurumadan asla su verme. caannabis hafif kuru sever :). ışık-temiz hava ve gübre bunlar olmadan o bitkiden bir şeyler alman çok zor. ışıgını halledersen gübrelerinide hallet besinsiz kalmış bitki. iyi growlara knka.
i Forumlar..

çaçax

Yeni üye

muhayyer' Alıntı:
selam kanka, bitkin baya ufak kalmış evet ışık yetersizliği ve bu dönemden sonra bu güneş ışıgı bitkiyi kurtarmaz. büyütmek istiyorsan ışık almalısın :/. topragın çok ıslak çok fazla sulama kaç lt saksın var bilmiyorum 10 lt saksıya 1 lt su ver toprak kurumadan asla su verme. caannabis hafif kuru sever :). ışık-temiz hava ve gübre bunlar olmadan o bitkiden bir şeyler alman çok zor. ışıgını halledersen gübrelerinide hallet besinsiz kalmış bitki. iyi growlara knka.
i Forumlar..

dostum değerli bilgilerin için minnettarım, ben öğrenciyim bu bahane değil ama maddi durumum pek iyi değil. bana önerebileceğin ışık var mı? pahalı olmayan iş görecek bir ampul, led? cob led duydum lakin nasıl yapacağıma dair fikrim yok ve ışık soğutması yapmaya gerek kalmayacak bir ışık istiyorum. içeriye de sadece bir tane fan atsam yeterli olur mu ? (bez dolap düşünüyorum)

4.20

Yeni üye
Kanka alt yaprağın sararması normal sorun yok, sadece 2 günde bir su vermek yerine toprak tam kurudukça su ver.

muhayyer

Yeni üye

çaçax' Alıntı:
dostum değerli bilgilerin için minnettarım, ben öğrenciyim bu bahane değil ama maddi durumum pek iyi değil. bana önerebileceğin ışık var mı? pahalı olmayan iş görecek bir ampul, led? cob led duydum lakin nasıl yapacağıma dair fikrim yok ve ışık soğutması yapmaya gerek kalmayacak bir ışık istiyorum. içeriye de sadece bir tane fan atsam yeterli olur mu ? (bez dolap düşünüyorum)

kanka en uygun ışıgı cob ledten kendi yapanlar oluyo inan onu bende bilmiyorum nasıl yapılıyor diye güzel verim de alıyolar. ben kendinden sogutmalı cree cxb3590 'cob led' ve  bestva elite 600w serisi ni kullanıyorum cree 500, bestva 1000 tl idi. ışık konusu biraz maliyetli olabiliyor. kabin yaparsan içeriye bitkiyi rahatsız etmeyecek şekilde bitane fan koyabilirsin fakat kabinin içine dışarıdan çekecek temiz hava saglaman gerekiyor. 

çaçax

Yeni üye

muhayyer' Alıntı:
çaçax' Alıntı:

kanka en uygun ışıgı cob ledten kendi yapanlar oluyo inan onu bende bilmiyorum nasıl yapılıyor diye güzel verim de alıyolar. ben kendinden sogutmalı cree cxb3590 'cob led' ve  bestva elite 600w serisi ni kullanıyorum cree 500, bestva 1000 tl idi. ışık konusu biraz maliyetli olabiliyor. kabin yaparsan içeriye bitkiyi rahatsız etmeyecek şekilde bitane fan koyabilirsin fakat kabinin içine dışarıdan çekecek temiz hava saglaman gerekiyor. 
kabin cama yakın olsa günde bir kaç kez kabini açıp camı açıp öyle havalandırsam işe yarar mı?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Kanka Chat bot:
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
    H happyworld: hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * *****...