Çorbacı tohum

Buzlamp

Yeni üye
Arkadaşlar bugün 2 senedir aktif alışveriş yaptığım çorbacımda yine mari aldım yine genetik değişti Hataylıyım doğma büyüme ve bunca sefer hiç yaşamadığım bi durum yaşadım 2 yıldır ticaretim olduğundan az çok ağzından laf kaçıra ya da ala ala grow yaptığı kanaatindeyim ve daha önce aldığım hiç bir genetikte tohum çıkmamıştı düşüncesi bile geçmemişti aklımdan 200 e 1 gr anlaşıp yine aldım mevzuyu ve içime doğdu ya tohum çıkarsa dedim baktım bu konuyla ilgili çok fazla konu açılmış hepsini okuyup her biri farklı konuştuğundan bir şey anlamayacağım için açıyorum konuyu ve bugün aldığım genetikten ayıklarken elime 2 tane tohum geldi alıp saklama köşeme koydum yine tahminlerinizi ya da konuyla ilgili bilgilerinizi almak istiyorum anladığım kadarıyla dişileştirilmiş genetiklerden grow yapıp hasat alıp satıyor mevzuyla ilgili incelediğim 2 3 konuda şöyle denmişti dişileştirilmiş bitkiden eğer tohum çıkarsa o da dişi aynı türdür sadece annası kasar hasat alınamaz deniyor du bilgilerinizi merak ediyorum herkese bol hasatlar

Buzlamp

Yeni üye
Eklemek istediğim bi bilgi daha ;
Alıp sabah içtikten sonra akşam saatlerinde bi kere daha aldım aynı malzemeyi bu sefer tohumdan eser yoktu mevzuda

Cashh

Doktor
Arkadaşlar bugün 2 senedir aktif alışveriş yaptığım çorbacımda yine mari aldım yine genetik değişti Hataylıyım doğma büyüme ve bunca sefer hiç yaşamadığım bi durum yaşadım 2 yıldır ticaretim olduğundan az çok ağzından laf kaçıra ya da ala ala grow yaptığı kanaatindeyim ve daha önce aldığım hiç bir genetikte tohum çıkmamıştı düşüncesi bile geçmemişti aklımdan 200 e 1 gr anlaşıp yine aldım mevzuyu ve içime doğdu ya tohum çıkarsa dedim baktım bu konuyla ilgili çok fazla konu açılmış hepsini okuyup her biri farklı konuştuğundan bir şey anlamayacağım için açıyorum konuyu ve bugün aldığım genetikten ayıklarken elime 2 tane tohum geldi alıp saklama köşeme koydum yine tahminlerinizi ya da konuyla ilgili bilgilerinizi almak istiyorum anladığım kadarıyla dişileştirilmiş genetiklerden grow yapıp hasat alıp satıyor mevzuyla ilgili incelediğim 2 3 konuda şöyle denmişti dişileştirilmiş bitkiden eğer tohum çıkarsa o da dişi aynı türdür sadece annası kasar hasat alınamaz deniyor du bilgilerinizi merak ediyorum herkese bol hasatlar
İlginç konu benim genetik ten çıkan sakladığım tohumlar var sağlıklı olmadığını söyleyen vardı yanılmıyorsam. Konuyu takip

husyn

Doktor
abi bu işi yapan öğle muhabbetleri bilir ama onla uğraşmaz düşün genel 2-3 bitki ile anca uğraşıyoruz bir tarla ile uğraşmak bütün günü alır 1 kişide yetmez yanı yapılmak istenen lifini yada tohumunu değil içinden bir tane pi-ç çıkar tüm tarlayı döller birde bu tarz ekimler kimi devletler izin veriyorlar yani yasal olmayan yollardan yapımına bizde bile sınırdan anlaşmalı komutanlarla geçiriyorlar o da payını alıyor işi cidden bilip yapanlar hibrit tohumla uraşmaz yanı hibrit daha yeni bu olayın hakkını verenler m.ö dayanıyor insanlık tarihi kadar eski o zamanlar yapan dandik yapmıyordu demi hibrit tohum hem gelişim hemde tch salğılamada kendisi ideal seviyelerde yapıyor yanı bende piçliğini tam bilmiyorum ama çok daha iyisi olacağını biliyorum

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka inan bana tamamen şehir efsanesi. taktım kafayı bu şehir efsanelerine öyle çok bilgi kirliliği var ki.

dişi bitkiden dişi tohum çıkar cümlesi birinci efsane. eğer labratuarda genetiğiyle oynanarak döllenmediyse dişi bitkiden dişi ve erkek tohumlar çıkabiliyor. zaten bu tohum mevzu çapraz dölleme ile alakalı, çaprazın da önemli

ikinci efsane de, annesi kadar hasat aldırmayacağı. külli saçmalık. o zaman her jenarasyonda bitkinin küçülerek ilerlemesi lazım. klonlamada da aynı efsaneler var.aynı bitkiden 9 jenerasyon klon aldım,kızlar torununun torununun torununu gördü, adam hala karşıma geçmiş 3. jenerasyondan sonra büyümez, hasat vermez kafası düşer falan diyor..bunlar hep fasa fiso kankam

IcBlue

Doktor
dişi bitki erkek bitkiden döllendiğinde tohumları %50 oranla erkek ve dişi olur. dişi bitki strese bağlı herma olmuş başka bir dişiden döllendiğinde DNA dişi içinde kaldığından tohumlar dişi olmasına karşın hermaphrodite eğilim gösterme ihtimali çok kuvvetlidir. dişileştirilmis tohum için gümüş suyu gibi yöntemler kullandığınızda bitkiyi erkek gibi davranmaya zorlarsınız, bakın burası çokomelli, hermadan farklı olarak erkeklik organı geliştirmekle kalmayıp dişiliği de baskılandığından bu yöntemde tohumlar yine dişi DNA içinde kalırken hermaphrodite eğilimleri biraz daha nadir olur. döllenme yolu ayırt etmeksizin tohum veren bitkinin ürün kalitesinde tohumsuz ürüne oranla ister istemez ince bir düşüş yaşanır, bitki aksi takdirde çiçeğine ayıracağı enerjinin büyük bir kısmını tohum oluşturabilmek için böler. hermaphrodite eğilim bitki için hayatta kalmasının son yolu olarak gördüğü bir durum olduğundan doğal şartlarda en ideal senaryo değildir, diğer döllenme şekillerinden farklı olarak bitki ürettiği tohumun kaliteli olmasıyla da ilgilenmez, bir şekilde neslini devam ettirmek onun için yeterlidir. bu nedenle tohum sayısı, tohumların genetik dizilimi gibi pek çok faktörde değişkenlikler hatta errorler görülebilir. yani hermaphrodite döllenmenin tohumunu nispeten daha sağlıksız varsayabiliriz. yine de bitki bitki, tohum da tohumdur. uygun şartlarda hepsi belli bir verime ulaşabilir. kankacım senin durumunda arkadaşın muhtemelen bir hermayı gözden kaçırdı veya harekete geçmekte geç kaldı, sonra dedi ki lan bari şu tohumları toplayayım da öyle vereyim ürünü, sana da sömeğin daha içlerinde kalmış birkaçı denk geldi, tahminim bu yönde. denemeye değer mi? değebilir, uğraşmaya değmez mi? değmeyedebilir :D bol şans.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    hahahaha ** ** ** ****** *** ***** ********* **** ********* **** **** ** ******** ********* *** *** **** ****** ** ** ****** hahahaha* **** **** *** ****
  • Night owl Night owl:
    *** *** **** ***** *** ******* **** ***** ****** ** ** ****** *** ******** ****** *** ***** ******* **** hahahaha*** **** ** ***** ***
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ** **** ** ***** ** ** ****** *** ***** **** ********* *** ***** ******* **
  • Night owl Night owl:
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ******* ** ***** ********* ****** ******** *** ******* ****** ********** ***** hahahaha*** hahahaha****
  • Mordecai Mordecai:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ****** ** **** ******** ****** ********* ******* ** ***** ********* ****** ******** *** ******* ****** ********** ***** hahahaha*** hahahaha****
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******** ****** **** ********** * ***** **** ********** ******** *** *** ******* *** ***** **** * ******* * **** ********** ********* ******** ****
  • Mordecai Mordecai:
    **** ******** hahahaha ****** ***** hahahaha**** ***** ******** ****** ******** *****
  • Night owl Night owl:
    **** ****** ******* *** ** ******* **** ******** hahahaha ****** ***** hahahaha**** ***** ******** ****** ******** *****
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
  • Night owl Night owl:
    ********** ********* **** ********* *** ***** *** ********* **** ********* ******* ******* ***** ** ****** ******* *** ******
  • shellman shellman:
    ***** *** ********** ********** *** ********** ********* **** ********* *** ***** ***
  • Night owl Night owl:
    ******** **** **** ******** ******* ** ***** ******** ***** *** ********** ********** ***
  • Mordecai Mordecai:
    ******** ********* ** ****** **** *** ********** ********* **** ********* *** ***** ***
  • Mordecai Mordecai:
    hahahaha* **** ********* ***** **********
  • shellman shellman:
    ***** hahahaha***** *** *** ****** ***** ****** ********* ** *** hahahaha**** ****** ****** hahahaha** ******** **** **** ******** ******* ** ***** ********
  • Didrug Didrug:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Didrug Didrug:
    ** hahahaha
    shellman shellman: **