Çocuklar Perişan Acil Yardım Abiler (Sararmalar ve salık yapraklar)

Stonehead

Yeni üye
7 tane cocugum var cheese auto flower. 100x100 Silver kabinde 5. Haftaları. 300-400 watt civarı full spectrum led + 400 watt Philips hps kullanıyorum şuan. Toprak biobizz light mix gübreler biobizz in light mix takvimindeki tüm gübreleri kullanıyorum. Bokunu çıkarmadan 3-4 günde bir veriyorum gübreli su. Alt yapraklarda sararmalar var ve tüm yapraklar salık salık. Perişanız götünüzü yiyim yardım edin.

Çocuk-1: https://ibb.co/Wz9kfDh

Çocuk-2: https://ibb.co/xMKB4Cz

Çocuk-3: https://ibb.co/x32sTsb (arka yapraklarda da sararmalar var)

Çocuk-4: https://ibb.co/NT5f6F2

Çocuk-5: https://ibb.co/HFLTzSq

Toplu: https://ibb.co/BgNNYdZ

2 tanesi diğer 5ine göre nispeten daha iyi. İlk 4 hafta sadece ledim vardı öyle büyüdüler. O zaman böyle bi problem yoktu 1 tanesinde vardı sadece alt yaprağında sararma. 40 m2 bi odada büyüyolar günde 2-3 kere 40-50 dk havalandırıyorum odayı. Hps yi taktıktan sonra ilk 3-4 gün alışamadım ortam ısısı nemi gitti geldi hep sıcaklık 30lara çıktı. Ama şuan dengeledim kabin kapısını açık bırakıyorum sıcaklık 24-26 arası nem de 60larda. Bir de odanın bir iki yerinde duvarların alt kısımlarında nemden küf olusmus. Bunları domestosla patır kütür sildim ama onunla bir alakası olabilir mi? Işığın yakınlığını 50 cm yapmıştım şimdi 60-70 cm e çıkardım ondan olabilir belki diye. 3 gündür gübreli su vermiyorum. Ama çocuklar hala perişan boynu bükük. Ne yapmalıyım sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Elimde bide piranha coco safe var bunu arkadaşım vermisti hastalıklardan koruyo diye fakat growun ilk haftası ile 2. Haftası ve bloom un ilk haftası ile 2. Haftası kullanılması gerektiği yazıyor üstünde. Şuan kullansam bi faydası. Çok tripteyim abiler :( bi el atın gözünüzü seveyim

Altay191414

Yeni üye
Kanka aynı problem bendede var. Fakat senin gelişim biraz yavaş olmuş gibi. Alt yapraklarda bende aynı sorunları yaşıyorum ama bitkim seninkine göre kıyasladığımda 1-2 hafta daha önde gibi duruyo ve 33. Gündeler

mandarine

Ordinaryüs
kanka boş sulama gerekiyor ara sıra. ve yine ara sıra bir gün yarım gün abartmadan aç bırakman lazım bitkileri ki kök gelişimi bitkinin gövde gelişimini yaprak gelişimini kaldırabilsin. çok beslersen tembel olur kökleri. bir de boş sularken en azından birazcık fazla fazla su taşsın

Stonehead

Yeni üye
Boş sulama yapıyonmu çizelgeye uyuyobmu calmag veriyonmu
Biobizz'in çizelgesine uyuyorum kanka çizelgede kaç ml diyorsa ona göre veriyorum gübreyi. Calmag kullanmıyorum açıkçası çok bilgim de yok daha çaylağım 2. growum. Boş sulama yapıyorum tabi 3-4 günde bir gübreli su veriyorum. Tavsiyeleri dinleyerek sulamayı azalttım teşekkürler herkese

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Calmag başla olmazsa olmaz üç gübreden biridir mecbur alıcan 250 ml alsan 10 grow yaparsın litreye 2 ml başla 15 günde bir boşsulamada ver

Stonehead

Yeni üye
Calmag başla olmazsa olmaz üç gübreden biridir mecbur alıcan 250 ml alsan 10 grow yaparsın litreye 2 ml başla 15 günde bir boşsulamada ver
Biobizz bio grow+algamic+activera+biobloom+top-max+fish mix+bio heaven+root juice kısacası biobizz in tüm gübrelerini takvimine göre kullanıyorum halihazırda suan. Bunlara ek olarakta calmag alıp 15 günde bir boş sulama yapıyorum doğru mu? Bu arada sulamayı azaltınca bi tık
toparladılar sanki. Kafamı zikim‍♂️

Toplu güncel: https://ibb.co/h9JVx5s

Stonehead

Yeni üye
Dostum biogrow indoor, Fish Mix outdoor için. İkisi aynı anda kullanılmaz diye çizelgede belirtiliyor.
Kanka bide son bir sorum daha olacak 400w HPS yi taktıktan sonra kabin tam kapalıyken içerisi 30 derecelere kadar çıkıyo. Pencereyi açınca sıcaklık düşüyo tabi ama giriş katta oturduğum için sürekli pencereyi açık bırakamıyorum. Kabin kapısını açık bırakıyorum bi kaç gündür o şekildeyken sıcaklığı 24 derece civarlarında sabitledim. Fakat kabin kapısı açıkken de karbon filtrenin hiç bir işlevi kalmıyor. Şuan kokuyla alakalı çok sıkıntı yaşamıyorum ama çiçeğe girdiği zaman ev orman gibi kokacak. Buna nasıl bir çözüm geliştirebilirim bi tavsiyen var mı? Sıcaklığın 29-30 derecelere çıkması çocuklar için problem mi?

Kanka bide son bir sorum daha olacak 400w HPS yi taktıktan sonra kabin tam kapalıyken içerisi 30 derecelere kadar çıkıyo. Pencereyi açınca sıcaklık düşüyo tabi ama giriş katta oturduğum için sürekli pencereyi açık bırakamıyorum. Kabin kapısını açık bırakıyorum bi kaç gündür o şekildeyken sıcaklığı 24 derece civarlarında sabitledim. Fakat kabin kapısı açıkken de karbon filtrenin hiç bir işlevi kalmıyor. Şuan kokuyla alakalı çok sıkıntı yaşamıyorum ama çiçeğe girdiği zaman ev orman gibi kokacak. Buna nasıl bir çözüm geliştirebilirim bi tavsiyen var mı? Sıcaklığın 29-30 derecelere çıkması çocuklar için problem mi?
Kanka öncelikle indica ağırlıklı olduğu için 30 derecede sıkıntı olacağını düşünmüyorum bazı şartlarda 33 derecede bile bana mısın demiyor kerata. Kabinin ağzını açmak mantıklı ama kesinlikle cooltube almalısın. Bütçem kalmadı demeyecen bir şekilde alacan o can kurtarıcıyı. Al bi cooltube istersen 600w çalıştır hiç sorun kalmayacak, aksine daha da zevkli olacaktır.

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Toplamaya başlamış 30 sınırlarda daha fazla olursa stres başlar dikkat et 30 akadar idare eder

Stonehead

Yeni üye
Kanka öncelikle indica ağırlıklı olduğu için 30 derecede sıkıntı olacağını düşünmüyorum bazı şartlarda 33 derecede bile bana mısın demiyor kerata. Kabinin ağzını açmak mantıklı ama kesinlikle cooltube almalısın. Bütçem kalmadı demeyecen bir şekilde alacan o can kurtarıcıyı. Al bi cooltube istersen 600w çalıştır hiç sorun kalmayacak, aksine daha da zevkli olacaktır.
Demem kankacım 3 5 lira fazla olsun adam gibi olsun çok tesekkürler cooltube olayını araştırmaya başladım über pahalı bişey de değilmiş ben klima mı taktırsam falanları düşünüyordum açıkçası çok daha tatlı oldu bunu öğrenmem:) kafamın basmadığı bi yer olursa başını ağrıtırım tekrar çok sagol

Eyvallah kanka elimden geldiğince yardımcı olurum. Ve HID sistemde cooltube olmazsa olmazdır. Yakında 600w'ye geçmek için can atacaksın :)

Bu arada yabancı kaynakları da şiddetle öneririm.
Soru başlıklarını translate'de İngilizce'ye çevir, İngilizce arama yap ve girdiğin sitede tarayıcının sağ üst köşesindeki üç noktadan "çevir" seçeneğine tıkla. Birçok siteyi düzgün Türkçe'ye çeviriyor. İyi bir araştırmayla öğrenemeyeceğin şey kalmaz.

Stonehead

Yeni üye
Eyvallah kanka elimden geldiğince yardımcı olurum. Ve HID sistemde cooltube olmazsa olmazdır. Yakında 600w'ye geçmek için can atacaksın :)

Bu arada yabancı kaynakları da şiddetle öneririm.
Soru başlıklarını translate'de İngilizce'ye çevir, İngilizce arama yap ve girdiğin sitede tarayıcının sağ üst köşesindeki üç noktadan "çevir" seçeneğine tıkla. Birçok siteyi düzgün Türkçe'ye çeviriyor. İyi bir araştırmayla öğrenemeyeceğin şey kalmaz.
Kanka bi tane 400 bi tane 600 bile takabilirim sen bana maksimum sınırımızı söyle sınırları zorlayalım :D Araştırma yaparım tabi ezbere olmuyomuş çünkü bir kere daha anladım tavsiye link varsa cok mutlu olurum

Genelde bu sitelerdeki bilgilere öncelik veriyorum kanka.

HID sistemi enerji tüketiminden dolayı max 600w olarak görüyorum. 600w üstü için kesinlikle Led düşünüyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ******* ******** ********** ********** ****** ******* ***** ** ******** ******* ******** ******** ********* ****** hahahaha**
  • elchavoo elchavoo:
  • elchavoo elchavoo:
  • elchavoo elchavoo:
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    ***** ******* ** *
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ** ****** ***** ******* ********* hahahaha* ****** ******* ******** ********** ********** ****** ******* ***** ** ******** ******* ******** ******** ********* ****** hahahaha**
    +1
    ****** hahahaha** ******* ******** **** ********** hahahaha ****** ***** *** ****** *** ****** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    *** ******* ****** ******* ***** ******* ** *
  • Night owl Night owl:
    **** ******** ********** ***** ******** ******** ****** ******** ********* *****
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ****** hahahaha** ******* ******** **** ********** hahahaha *** * ******* hahahaha** ***** **
  • A ax-b:
    **
  • Night owl Night owl:
    ******** ********* ******* ***** ******** ***** ********* ***** ******** **** *** ******** ***** *****
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** ***** ** ****** hahahaha **** *** ***** **** **** ********** ********* hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • A ax-b:
    ** ***** ********* ********* hahahaha* ****** ****** ****** **** ******* *** **** ******** ****** ****** ******* ****** **** hahahaha ****** ******* **
  • A ax-b:
    ****** ***** **** *** ******* *** ***** **** ***** **
  • A ax-b:
  • T terbiyeligunahkar:
    ********* ******** ******* ***** ********* ********* hahahaha* ****** ****** ****** **** ******* *** **** ******** ****** ****** ******* ****** **** hahahaha ****** ******* **
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
  • A ax-b:
    ******* ****** **** ******** **** hahahaha ******** *****
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahaha********* ******** *****
    +1
  • A ax-b:
    ***** **** ***** ** *** hahahahahahahaha ***** ********* ** ***** ********** *** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ******** ***** ****** hahahaha* **** ****** ***** ** hahahaha* **** ******* hahahahahahahaha* ****** **** ******** **** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ***** ******** ****** **** ******* hahahahahahahaha**
    T terbiyeligunahkar: ***** ***** ******** ****** **** ******* hahahahahahahaha**