Çiçeklerimde bi sıkıntı var ama ne? Lütfen yardımcı olur musunuz?

Sonne

Kıdemli Üye
Arkadaşlar selamlar,
Hızlıca durumu anlatayım.
Çiçeklerden büyük olan yaklaşık 1.5 aylık diğerleri de 1 aylık.
Kendı yaptıgım calmag i ve 2 kere aloeveralı her zaman ph ayarlı su veriyorum.
Hepsine aynı şekilde gübre verdim yani.
Toprakları lightmix şuanlık küçük saksıdalar geliştiklerini görsem 19 lt ye alıcam.
Topraklarında solucan gübresi var.
Bardaktan bu saksılara alırken yeşil mercimek filizini kurutup toz haline getirdim saksı değişiminde kullandım.
Sonraki ilk sulamada da güvercin gübreli su verdim.
Vereli 5 gün oluyor.

Şimdi dostlar sorularım şu,
Aralarında 15 gün var ama gelişim farkı çok büyük herşeyi aynı veriyorum neden böyle oldu sizce?

Çiçeklerde görülen eksiklik var mı?

Işık olarak 300w yxo led ve 100w 6400k led kullanıyorum. Işık stresine girdiler şuan 80 cm de doğru mu sizce?

10 güne AN serisine geçiş yapıcam. Connoisseur grow ab kullanmak istiyorum. Mevcutta güvercin gübresi verdiğimden dolayı bununla yakar mıyım? Flush atıp öyle mi başlamalıyım? Flushı attıktan hemen sonra başlayabilir miyim yoksa tekrar kurumasını bekleyip sonraki sulamada mı başlamalıyım?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

C

Canna

Guest
Dostum verdigin gübrelerden anlamam ama yapraklarin dilinden iyi anlarim. Yapraklarin koyu yesil olmus, bu azot fazlasi ve yapraklarin sivri uclarinda gübre yanigi baslamis. Yani sikinti gübre fazla geliyor. Azot fazlalaligi besin kitlenmesi yapar, sen besin veririsin ama bitkin alamaz.

Sonne

Kıdemli Üye
Dostum verdigin gübrelerden anlamam ama yapraklarin dilinden iyi anlarim. Yapraklarin koyu yesil olmus, bu azot fazlasi ve yapraklarin sivri uclarinda gübre yanigi baslamis. Yani sikinti gübre fazla geliyor. Azot fazlalaligi besin kitlenmesi yapar, sen besin veririsin ama bitkin alamaz.
Ozamam hepsine flush atıp AN gübreleri ile mi başlim?

Legend86

Müptezel
İçeride baktığım ağacımı bu cuma outdoor a çıkaracağım hala veg tutuyorum 15 saat ışık veriyordum, doğaya çıkarınca 13 saat 20 dk gğn doğumu ve batımı arası, ve giderek artıyor, veg mi devam eder çiçeğe hazırlık mı yapar 20 gün sonrasına gğn doğumu gün batımı 14 saat 30 dk ya çıkıyor bir sorun olur mu, normalde mayıs da çıkaracaktım, evden çıkmalı bitkilerim

Sonne

Kıdemli Üye
PH ışında dalgalanma var ve ışığını 40-45 cm ye ınır 1 hafta sonra gel teşekkür et hasatın bol olsun :D
Kanka selam ph ını ölçerek veriyordum ama bu growsan ın ph metresi çöp herhalde her seferinde ayarı bozuluyomuş. Yeni fark ettim. Şimdi qb 240 w led aldım bunu da indirebilir miyim 40 cm e?

Sonne

Kıdemli Üye
Dostum selamlar,

çiçeğin birine bişey oldu bugün su verdim sadece ph ayarlı su verdim. Şuanki hali bu su vereli 8 saat oldu.
Sence sorun nedir

Sonne

Kıdemli Üye
Ilk su verdiginde birazda fazla su verdiysen yapraklar sarkar, merak etme düzelirler gene toprak biraz kurumaya baslayinca.
Ben senin cvbını görmeden bide korktum son turu ph ayarlı suyla flush attım. çiçeğe neler yaşatıyorum durup dururken. Hocam sulama için sence en doğru zaman aralığı nedir?
bir de yukarıda da sormuştum bitkilerime sıvı şekilde kuş gübresi vermiştim şimdi an serisini alıcam galiba sensi grow ab alıcam bitkilere flush atmam gerekir mi? Başlangıç olarak kaç ml başlamamı önerirsin şuanki evre için?
Beni yönlendirirsen çok sevinirim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** hahahaha
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    ********* ********** hahahaha hahahaha* ***** **** **** ******
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha* ******* ***
  • Houp53 Houp53:
  • içiciadam içiciadam:
    ****** hahahaha** *********
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha* ******* ******* ***
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha** ** ********
  • Houp53 Houp53:
    **** ********* ***** hahahaha **** ********* ********** ** ****** *******
    +1
  • U ucankarga:
    ***** ***** *** ** ****** **
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha***** **** *****
    +1
  • Narkotik Narkotik:
    ********* hahahaha ** *** ******* **** ****
  • Houp53 Houp53:
  • U ucankarga:
    ******** *** hahahaha***** **** *****
  • içiciadam içiciadam:
    * ******** ****** **** *** ******** ******** ******** ******* hahahaha** ****** ********** **** ********* ***** hahahaha **** ********* ********** ** ****** *******
  • içiciadam içiciadam:
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha ***** ********* *** ********* ** ********** ******* **** ****
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** **** *** hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    ** ******** *** hahahaha** ****** ***** hahahaha** ********** ******
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ********** ******** ******* ** ***** **** ******** ****** **** ***** ******* ******** ********
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ****** ***** ******** ** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    Houp53 Houp53: **** * ******** ******* ****** *******