Çiçeklenmede büyük kafa karışıklığı

zgnk

Yeni üye
Selam kankalar,

Bitki : Alaskan Thunder 2 adet
Kabin 80x80 Grow Tent
Veg gübresi : canna veg
Bloom gübresi : canna flores
Ek besin : Biobizz Calmag, Big bud ( çiçeklenme ), sıvı mikoriza orca 100ml
Ph düşürücü biobizz

Alaskan Thunder Yaşadığım Sıkıntılar ( 2 adet bitki )

Veg dönemde sıcaklıkla başetmeye çalıştık. 28 civarında dolanıyordu ancak azaltamadık. Veg sonlarına doğru yapraklarda küçük sarılıklar başladı ancak çok ilerlemediği için sallamadım.

6 hafta veg dönemi sonrasında çiçeklenmeye girdikten sonra sıcaklık 24-25 civarına düştü. Ancak gözlemlerimiz ilginç bir hâl aldı. Çiçeklenme ise yine 6 hafta civarında sürdü ve kesim tamamlandı ayrıntılar aşağıda.

Çiçeklenme 3. haftası --> pistillerin neredeyse %70-80i kahverengi oldu neredeyse açık renk pistil kalmadı ancak tricomelar çoğunlukla şeffaftı
bir gariplik farkettim ancak tricomeları takip etmeye devam ettim.

Çiçeklenme 5. haftası --> Tricomeları yarı yarıya rakıya döndü ancak sömekler hiç büyümedi neredeyse. Triciome beklemeye devam ettim. Ancak farkettim ki gübreyi fazla kaçırmışım. yapacak bir şey yok diyip gözleme devam ettim ( Çiçeklenme gübresi normalde verilmesi gerekenin 2 katı olarak verildi. Canna flores ) ( Ek olarak big bud calmag kullanıldı doğru miktarlarda )

Çiçeklenme 6. haftası --> Ambere dönen tricomelar olduğu için sömek çok az da olsa flusha geçtim. ( Sömekler hala çok küçük )

Flush --> Bitkilere cannaflush ile su verdim ve karanlığa aldım.

Harvest --> Karanlıkta 3 gün kaldıktan sonra bitki kesildi ve kurumaya bırakıldı.

Drying --> 3 gün kuruduktan sonra bir deneme sürüşü yapmak için sömekteki ince yaprakları temizledim zaten kuruyunca da anlaşıldı ki çok çok az bir sömek oluşmuş. Kafası çok kısa ve zayıftı. Toplasan bir bitkiden 5 gram çıkar gibi......

Soru 1 - Gübreyi normalden 2 kat fazla kullanmam kökleri toprağı zehirledi o yüzden hiç sömek büyümedi mi? Pistil de bu yüzden mi erken kahverengileşti dengesiz potasyum yüklemesi vs.

Soru 2 - Işığımdan şüpheleniyorum elektrik faturamı %20 ancak arttırmıştır ya da arttırmamıştır. 1000 Watt çin Ledi sahibinden.com'dan alındı. ( Pandemi sebebiyle elektrik faturaları benzer gönderildiyse önceki ayların ortalamasına göre; mantıklı bir açıklama olabilir ama uygulama nedir bilmiyorum )

Acil yardım kankalar arkadan gelen bir bitkim var onu kurtarmak için yorumlarınız kıymetli dostlar.

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Anlattın kadarınla sorun ışık bende 400 led kullanıyom nerdeyse üçe katladı fatura ışık az gelmiş gübre fazlası olsa yanar bitki sorun ışık güçsüz kalmış

mami10_

Doktor
Bitkide bahsettiğim vegatitve dönemdeki yaprak sarılığı ve son kuruduktan sonra elimde kalan fotoğrafları aşağıda

dostum bitkinin şekli şemalii yerindde gayet iyi gözüküyor veg döneminde hafif sulama stresi olmuş sanırım @Odin3479 arkadaşımızın da dediği gibi fazla gübrede bitkiyi yakarsın muhtemelen ışığın kötü olmuş
markasını söylemedin

zgnk

Yeni üye
ışık bu linkteki ürünün birebir aynısı ancak 1000 Watt olduğunu söyledi satan arkadaş. kabinde yarattığı ışık gücü gerçekten çok yüksek. Bu yüzden hiç şüphe uyandırmıyor ancak ürünün arkasında sağında solunda ne seri numarası var ne de model numarası... Güvene dayalı bir alışveriş oldu arkadaşın arkadadşıydı vs. çok sorgulamadım ancak onun da dolandırılmış olduğunu düşünüyorum...

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Bitki güzel yetişmiş güzel sarmış fakat dediyim gibi ışık yetersiz kaldı için yetiri kadar güçlenememiş ve zamanı doluncada güçsüz bişekilde bitmiş yeterli thc ye ulaşamadan sonlanmış ışıgın bikere faturaya yansımasından anla ben normalde 80 küsür eletirik öderken grow da 280 üstü ödüyom ve ışıgım 400 wat ve burda bakıyom myshydrolar cıtızen ler uçuk paralar ben cob led kullanıyom nazar deymesin bitkimi görseniz şaşırırsınız çok çok memnunum bidaha ışık alsam cob dan şaşmam

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kanka Chat bot:
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ****** ****** ******* ********** ** ******* ***** ***** hahahaha* ********** ** ** ***** ** ***** ****** ******** ***** *******
  • S SuperKafa:
    ** hahahaha*
    S SuperKafa: ** hahahaha*