Çiçeklenme problemi YARDIM LÜTFEN

Yenibey

Yeni üye
Mart'ın ortaları gibi ektiğim bitkime yaklaşık 2 hafta önce güvercin gübresi verdim. Verdikten sonra gündem güne boy atmaya başladı yalnız ufak tefek dişi olduğunu gösterdiği çiçeklerden başka çiçeklenme olmuyor. Rica etsem önerilerinizi paylaşır mısınız ?

https://resimyukle.xyz/resim/HcNRO9

R

Ripley'sOG

Guest
Bitki cinsiyetini gösterirken dişi ise calyx ve bir pistil ile kendini belli eder.Senin bitkilerin için bu zaten olmuş ve bloom çoktan başlamış bile,o uzayan beyaz fistüller zaten bunun bir göstergesi.Sömekler içinse acele etme calyx zamanla arta arta devam eder.Genetik olarak bitkinin yatkınlığı veya fenosu böyle olabilir dert etme pakistanında ana bitkileri böyledir tek dal halinde uzar ve ana coladan sömek yapmaya başlar.Yavaş yavaş ardından hiperjump ile gözünü senden alır kısaca dert etme cannabis iyi davranıldığı sürece sahibini yüz üstü bırakmaz.Nice growlara 

hasatın bol olsun

Yenibey

Yeni üye
Cvp: Çiçeklenme problemi YARDIM LÜTFEN

Ripley' Alıntı:
Bitki cinsiyetini gösterirken dişi ise calyx ve bir pistil ile kendini belli eder.Senin bitkilerin için bu zaten olmuş ve bloom çoktan başlamış bile,o uzayan beyaz fistüller zaten bunun bir göstergesi.Sömekler içinse acele etme calyx zamanla arta arta devam eder.Genetik olarak bitkinin yatkınlığı veya fenosu böyle olabilir dert etme pakistanında ana bitkileri böyledir tek dal halinde uzar ve ana coladan sömek yapmaya başlar.Yavaş yavaş ardından hiperjump ile gözünü senden alır kısaca dert etme cannabis iyi davranıldığı sürece sahibini yüz üstü bırakmaz.Nice growlara 

hasatın bol olsun

Teşekkür ederim. 
https://resimyukle.xyz/resim/HIC2RQ
Bu bitkisinde yaşı aynı genetikler farklı gübreyi aynı anda verdim ama bu da çok kısa kaldı yavaş yavaş uzuyor herhangi bir problem görünüyor mu sizce ? Bunlar benim ilk deneyimlerim

R

Ripley'sOG

Guest
Gayet sağlıklı durumda ama olayın genetik kısmı bir yana sendende kaynaklı sorunlar gözüküyor.Ancak bu durum bir eksi değil bir avantaj kısaca bir tabir ile söyler isek "İlk growun günahı olmaz".Burdan ne kaparsan senin için kardır +verim ve monster bitkiler bekleme o iş zamanla bilgi ve tecrübenin harmanlanıp uygulamaya döküldüğü vakit işte o zaman hayallerin gerçek olabilir.Ama gözüme çarpan bir sorun ise kullandığın toprak karışımı nedir bilmiyorum ancak pekte o2 dostu ve drenaj sahibi gibi durmuyor açıkcası.Artık yeni growlarında growshoplarda satılan light mix+perlit+coco ile yeni soil mixler yaparak bitkinden ektra verim alabilirsin.Kendi toprağın tınlı bir kaliteli toprak isede ekstra perlit ve isteğe göre %20-30 oranında coco ile taçlandırabilirsin.

Marangoz

Kıdemli Üye
Kanka bitkinde eğer ruderalis geni yoksa o pisitiller zaman içerisinde kaybolacak daha sonra temmuz sonu gibi tekrar çıkacak ve çiçeklenme o zaman başlayacaktır. 
Nedenine gelince esrar kısa gün bitkisidir. Yani gece gündüzden daha uzun olmaya başladığında çiçeklenmeye girer. Fakat benim pratikte tecrübe ettiğim 14 saat aydınlık/10 saat karanlıkta da esrar çiçeklenmeye girebiliyor.
Şimdi sen mart 15 tarihinde ekmiş olsan, ortalama nisan 7 gibi yaş olarak bitki çiçeklenmeye hazır olur.(bitki ışık döngüsü ne olursa olsun ortalama 3 haftadan önce çiçeklenmeye girmez). Nisan ayı içerisinde ortalama aydınlanma sürüresi günlük 12-13 saat. Yani bitkinin sömeklenmeye başlaması için uygun ışık periyodu. Fakat günler uzadıkça bitki bahar ayında olduğunu anlayarak çiçeklenmeyi durdurarak filizlenmeye devam edecek ve esas sömeklenme zamanı olan yaz sonuna kadar hayvan gibi büyüyecek.
Umarım açıklayıcı olmuştur. Kafam yüksek ve cepten girmeme rağmen konu ilginç olduğu için paylaşmak istedim.
Hasadın şimdiden bol olsun.

R

Ripley'sOG

Guest
Bir resim guncellemesi alabilir miyiz acaba ? 

isin rast gitsin

Yenibey

Yeni üye

Ripley' Alıntı:

isin rast gitsin

https://resimyukle.xyz/resim/3SyAb4

https://resimyukle.xyz/resim/BJcLb1

İlk bitki yavaş yavaş uzamaya devam ediyor. Alt yaprakları büyüdü. 

İkinci bitki yerinde sayıyormui gibi geldi bana ama boydan ziyade dalları uzadı. Nacizane önerilerinizi esirgemezseniz sevinirim,
seninde işin rast gitsin usta :)

Ripley' Alıntı:

isin rast gitsin

İkinci bitki yerinde sayıyormui gibi geldi bana ama boydan ziyade dalları uzadı. Nacizane önerilerinizi esirgemezseniz sevinirim,

Yenibey

Yeni üye

Ripley' Alıntı:

isin rast gitsin

Yenibey

Yeni üye

Marangoz' Alıntı:
Kanka bitkinde eğer ruderalis geni yoksa o pisitiller zaman içerisinde kaybolacak daha sonra temmuz sonu gibi tekrar çıkacak ve çiçeklenme o zaman başlayacaktır. 
Nedenine gelince esrar kısa gün bitkisidir. Yani gece gündüzden daha uzun olmaya başladığında çiçeklenmeye girer. Fakat benim pratikte tecrübe ettiğim 14 saat aydınlık/10 saat karanlıkta da esrar çiçeklenmeye girebiliyor.
Şimdi sen mart 15 tarihinde ekmiş olsan, ortalama nisan 7 gibi yaş olarak bitki çiçeklenmeye hazır olur.(bitki ışık döngüsü ne olursa olsun ortalama 3 haftadan önce çiçeklenmeye girmez). Nisan ayı içerisinde ortalama aydınlanma sürüresi günlük 12-13 saat. Yani bitkinin sömeklenmeye başlaması için uygun ışık periyodu. Fakat günler uzadıkça bitki bahar ayında olduğunu anlayarak çiçeklenmeyi durdurarak filizlenmeye devam edecek ve esas sömeklenme zamanı olan yaz sonuna kadar hayvan gibi büyüyecek.
Umarım açıklayıcı olmuştur. Kafam yüksek ve cepten girmeme rağmen konu ilginç olduğu için paylaşmak istedim.
Hasadın şimdiden bol olsun.

Kafan yüksek olduğu zaman vereceğin bilgiler daha verimli ve detaylı olur 
" kafan ayık olduğu zaman dişini 2 dakikada fırçalarken yüksek olduğu zaman 5 Dakikada fırçalarsın. " mesela ben yorumuna cevabı kafamı yükseltince cevaplayacaktım öylede oldu. Verdiğin bilgiler için TŞK.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    **** **** ****** ********** ***** ****** ******** ********* ***** **** *** **** *** ******* *** ***** ********* ***** ****** ***** ******** ***** ******** ****
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
    +1
  • Night owl Night owl:
    *** ********* *** ****** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ** hahahaha ******
  • Night owl Night owl:
    ****** ******** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    +1
  • B bongalov:
    +1
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ******** hahahaha*
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    **** ******* **** ** ******* ****** ****** hahahaha ********* ********* ********* ** hahahaha **********
  • Didrug Didrug:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • B bongalov:
    hahahaha****
  • B bongalov:
  • B bongalov:
  • Didrug Didrug:
    *** ******** ***** **
  • L Lew4nd0w5k1:
    ****** ******** hahahahahahahaha*** hahahahahahahaha
  • B bongalov: