Çiçeklenme Dönemi Nem

thC_mET1

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar
Çiçeklenme döneminin 5. haftasının başındayım nem %35-40 civarında bazen ışılar açıkken 33'e kadar düşüyor sizce doğru değerleri mi uyguluyorum? Çiçeklenme döneminin ortasından sonuna doğru düşen nem seviyeleri sömekler de küflenmeyi önlediğini ve iyi sonuçlar alınacağına dair bi kaç makale okudum? Sizlerin de tecrübesi ve fikirleri benim için önemli, şimdiden zaman ayırıp ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

LvbelC5

Kıdemli Üye
evet dostum çiçeklenmede artk nem ihtiyacı daha da azalıo doğrudur 33e düşmesi biraz sorun oda sanırsam sıcaklıktan dolayıdır kabin içi sıcaklık yükselince nem oranın düşmesi normal sen yinede o 33lere kadar düşürme 40larda kalması ideal

thC_mET1

Yeni üye
evet dostum çiçeklenmede artk nem ihtiyacı daha da azalıo doğrudur 33e düşmesi biraz sorun oda sanırsam sıcaklıktan dolayıdır kabin içi sıcaklık yükselince nem oranın düşmesi normal sen yinede o 33lere kadar düşürme 40larda kalması ideal
dostum sıcaklığı 25-26 derece de tutmaya gayret ediyorum. nemi vantilatörler sayesinde düşürüyorum 35 altı sıkıntı diyorsan vantilatörleri düşük hızda çalıştırıp denerim

Ü

Üye silindi 18784

Guest
Çiçek dönemi boyunca %55 altına düşme

thC_mET1

Yeni üye
Çiçek dönemi boyunca %55 altına düşme
8 haftalık çiçeklen me döneminde 40/45 olarak öneriliyor "45 üstü nem sömekler de küf riskini artırdığı için" hatta son 3 haftalık evrede nem 35/40 düşürmek iyi sonuç verdiği hakkında bir çok makale okudum. Bitkisel dönem 45/55 kabul edilebilir. daha önce ki tecrübelerim de çiçeklen me dönemin de 45/55 uyguladım( nemi 45 in altına düşüremediğim için sonuçlar fena değildi) fakat şimdi bulunduğum yerin iklimi müsait nem düşük çiçeklenme dönemin de 35/45 tecrübe eden oldumu onu merek ettiğim için foruma yazdım. 55 üstü çiçeklen me dönemi için çok yüksek bi oran dostum eminmisin?

Ü

Üye silindi 18784

Guest
8 haftalık çiçeklen me döneminde 40/45 olarak öneriliyor "45 üstü nem sömekler de küf riskini artırdığı için" hatta son 3 haftalık evrede nem 35/40 düşürmek iyi sonuç verdiği hakkında bir çok makale okudum. Bitkisel dönem 45/55 kabul edilebilir. daha önce ki tecrübelerim de çiçeklen me dönemin de 45/55 uyguladım( nemi 45 in altına düşüremediğim için sonuçlar fena değildi) fakat şimdi bulunduğum yerin iklimi müsait nem düşük çiçeklenme dönemin de 35/45 tecrübe eden oldumu onu merek ettiğim için foruma yazdım. 55 üstü çiçeklen me dönemi için çok yüksek bi oran dostum eminmisin?
Yüksek değil ideal oran . Çiçeğin sonuna doğru eğer imkan varsa nem alma makinen varsa nem %30 lara 20 lere düşürebilirsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********