Çiçeklenme Dönemi Örümcek Akarı ve Neem Yağı

Kankalar selam,

Son 3-4 bitkimde örümcek akarı görüyorum, kelleler örümcek ağı kaplı. Neem yağı kullanıyorum özellikle büyüme evresinde ve çiçeklenmenin başlarındaki zamanlarda işe yarıyordu. Şimdiki bitkim çiçeklenmenin 8. haftasında yapraklara neem yağı sıksam verimi ve kaliteyi etkiler mi?

Bir de belli ki bu şerefsizler bi yerlere yuva yapmış sürekli ürüyorlar. Bu soruna nasıl çözüm bulabilirim? Bitki kabinim en ucuz marka, acaba ondan mıdır?

@tohumsuz @Woppy @HighMann @Blueberry @Rollix @Kanka @Bigbut

Son düzenleme:

Woppy

Ordinaryüs
Knk bence kükürt denemelisin bi zararı olmaz hic değilse örümcekler kadar 1lt suya 1 yemek kasıgı karısıtr bguzelce erit bunu hem fısfısla hemde suçlamayla bitkiye ver ever işe yararsa örümcekler bitince Bos sulama ve bosnfısfısla aralıklar yıkayarak kükğrtten arındırırsan sıkıntı kalmaz illaki bitki etkileri olur her türlü bunu unutma yaparsan eğer maske kullanırsan iyi olur kükürt genzi yakar

Knk bence kükürt denemelisin bi zararı olmaz hic değilse örümcekler kadar 1lt suya 1 yemek kasıgı karısıtr bguzelce erit bunu hem fısfısla hemde suçlamayla bitkiye ver ever işe yararsa örümcekler bitince Bos sulama ve bosnfısfısla aralıklar yıkayarak kükğrtten arındırırsan sıkıntı kalmaz illaki bitki etkileri olur her türlü bunu unutma yaparsan eğer maske kullanırsan iyi olur kükürt genzi yakar
bunu deneceğeim kanka çok sağol, şimdilik neem yağı sıktım yine kaliteye falan zarar verir mi?

C

Canna

Guest
Dostum nem yagi kullanma, cicekteki bitkine, nem yaginin kokusu sömeklere gecer. Linkteki ilac veya benzerini kullan.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    puslu77 puslu77: ****