Çiçek Abbas'tan , Alaskan T.F Auto Grow Günlüğü

Teknik veriler :

Genetik : Alaskan Thunderfuck Autoflower

Kullandığım ekipmanlar :
Secret Jardin Dark Room DR90 - Kabin 90x90x185cm
Bestva 1200W Double Chips LED - Prizden 240 watt çekiyor (120watt grow + 120 watt bloom)
TD 160/100 Silent, Giriş fanı
TD 250/100 Silent, Çıkış fanı
Deerma LD220, Nem verme cihazı
Deerma F628S, Nem verme cihazı
Olefini Ol-016En , Nem alma cihazı 21x15,5x33cm kabin içerisine (FLOWER STAGE)
Trotec TTK 53 E , Nem alma cihazı kabin dışına (FLOWER STAGE)
Pure Factory 18 cm, Klipsli ve rotasyonlu vantilatör
Pure Factory 15 cm, Klipsli sabit vantilatör
ExHale Hanger CO2, Karbondioksit torbası
BioBizz Light Mix Toprak
2 Adet 18lt Yuvarlak plastik saksı
BioBizz Bio PH + pH Yükseltme solüsyonu
BioBizz Bio PH - pH Düşürme solüsyonu
pH Metre
TDS Metre
Arıtma Su (R.O)

- Arıtma su ile alakalı; ben membran filtresinin çıkışından, su, diğer filtrelere girmeden önce (tat/karbon vs.) bitki için ayrı olsun diye, musluklu hortum çıkışı verdim. Normalde şebekeden gelen su arıtmaya girerken önce membran'a girer, membrandan çıkıp diğer filtrelere girer ve en son ana musluğundan 10-15ppm değerleriyle bardaklarımıza girer. Diğer filtrelere girmeden membrandan çıkar çıkmaz, ayrı bağımsız bir hortumla aldığım su ise 4-7ppm değerlerinde. Su konusuna kafa patlatmış birileri varsa bu konuyu ayrıca konuşalım.

Kullanacağım Gübreler :
Advanced Nutrients

VEG : Connoisseur Grow A-B
FLOWER : Sensi Bloom A-B

Sensi Cal Mag Xtra

Voodoo Juice
Overdrive
Big Bud

B-52
Flawless Finish

Beslenme Takvimi :

- VEG
İlk hafta, 6.4 pH boş sulayacağım.

İkinci hafta B-52 ve Voodoo Juice ile yapacağım.
İkinci haftanın son sulaması dahil olmak üzere çiçeklenmeye kadar Connoisseur Grow A-B ekleyeceğim.

Üçüncü haftanın ilk sulamasından itibaren Voodoo Juice'u çiçeklenmeye kadar kesip B-52 ve Connoisseur A-B şeklinde VEG dönemini bitireceğim.

- FLOWER
Sensi Bloom'a geçip elimdeki diğer destekleyici gübrelerle Advanced Nutrients'ın kendi beslenme programını uygulayacağım.

Bütün sulamalarımda pH seviyesini 6.3 - 6.8 arası tutacağım.
Gübrelerin ml/lt oranlarını düşük tutacağım.

Sistem Genel Görünüm :

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3. gün :

Kuru toprağa 30ml + 30ml 6.4pH boş sulama yapıldı.

- Kabin içerisi :
24.0c - %78rh

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6. Gün :

Kuru toprağa 35ml+35ml 6.5pH boş sulama yapıldı.

- Kabin içerisi :
24.0c - %75rh

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8. Gün :

Sulama : 35ml 6.5pH
Cal-Mag 1ml/lt

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10. Gün :

Sulama : 52ml , 6.2pH , 100ppm , 24.5c

B-52 , 1ml/lt
Voodoo , 1ml/lt
pH+ , (eser miktarda)

Kabin içi : 24c %65

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13. Gün :

Sulama : 65ml , 6.5pH , 340ppm , 24.0c

B-52 , 1ml/lt
Voodoo , 1ml/lt
A-B Grow, 0.5ml/lt
pH+ , (eser miktarda)

Kabin içi : 22c %70rh

Son düzenleme:
A

ALTINPİPO

Guest
selamun aleykum abbas kardeş hayırlı olsun kazasız belasız atlatmanı umuyorum hayırlı growlar..

Marazzssc

Müptezel
Kankam oncelikle allah utandirmasin kazasiz belasiz bitsin hersey iyi guzel hosta hem ph dusurucu hem yukkseltici neden aldinki suyunun phsini olcseydin sonra ne lazimsa onu alsan daha iyi olmazmiydi bosuna masraf etmissin sanki :)

Kankam oncelikle allah utandirmasin kazasiz belasiz bitsin hersey iyi guzel hosta hem ph dusurucu hem yukkseltici neden aldinki suyunun phsini olcseydin sonra ne lazimsa onu alsan daha iyi olmazmiydi bosuna masraf etmissin sanki :)
Brocum sağolasın çok haklısın bu konuda,

Klipsli vantilatörler, supplementler ve arıtma su cihazı haricindeki herşeyi nisan-ağustos arası almıştım. pH down'ın yanında up'ı da almak ilk tecrübesizliğime denk gelmişti. ama hata yapa yapa öğrenmeye devam

nightowl

Üye
Hadi hayırlısı, bol hasadın olsun, sistem güzel, hemen hemen herşey var. Okuyup araştırmışsın belli. Ben de Advn Natr kullanıyorum, memnunum şimdilik.

Hayırlı olsun bro bence setupın 2 bitki için gayet ideal gübrelerinde yeterli. Merakla sonunu bekliyor olacağım hasatında, dumanında bol olsun. Verebileceğim tek tavsiye ektiğin genetiği biraz araştır ekstra bir durum söz konusumu diye.
Kendimden örnek vereyim gorilla glue auto herma olma ihtimali var ondan hep tetikte takip ediyorum.
Northern auto ec değeri biraz yüksek beslenmesi daha uygun ondan gübreli suya koyduklarımı gören arkadaşlar oha mk. bu kadar yüklenir mi bitkiye derLer. Ondan ektiğin kızın hasat alacağın son zamanki halini düşün ve ona göre devam et derim. Seni üzmez.

Kanka doğru söylemişsin biraz araştırdım ama çok veriye ulaşabildiğimi soyleyemem. çok tutulan bi genetik değil galiba youtube'da detaylı seed to harvest video yapan goremedim. Ama genel olarak soğuk havayı sevdiğini düşünüyorum, bugün 2. bir nem cihazı daha aldım ve kabine koyduğumdan itibaren %80 leri gördü ve ışıktaki VEG+BLOOM düğmelerini yaktım. Öncesinde sadece VEG açıktı ve 1 nem cihazım varken , 25 derecelerde %54 civarı değerlerdeydi, nem'i arttırmak için tahliye fanının çıkışına direnç yapıp odanın penceresini kapalı tutmam gerekiyordu.ama şuan 2 nem cihazıyla odanın penceresi , kapısı açıkken ve de tahliye fanının önündeki engeli kaldırdığım haliyle 21.6 derece %82 nem değerlerini aldım bitkiler çok rahatladı

Kanka

Administrator
Yönetici
kanka o ısı nem ölçerın bı aparatı var demır birşey ölcum yapıyor onu oyle yukarı cıkar asagı ındır zor olur yanında vermedılermı o aparatı arkasına takılan

kanka o ısı nem ölçerın bı aparatı var demır birşey ölcum yapıyor onu oyle yukarı cıkar asagı ındır zor olur yanında vermedılermı o aparatı arkasına takılan
kanka arkadan bişey takabileceğim bi giriş yok cihazda ama çok sıkıntı yaratmıyo az uğraştırsa da bitki ile ışık arasına sabitleyebiliyorum

Oto çeviridir.
OTOMATIK THUNDERFUCK: ALASKA THUNDERFUCK'IN OTOMATIK VERSIYONU
Auto Thunderfuck by GeneSeeds, ünlü Alaska Thunderfuck'larının otomatik çiçeklenme versiyonudur. Auto Thunderfuck, soyunda 9 nesil genetik ve 3 geri çaprazlama bulunduğundan, annesine benzerliği çok yüksektir. Ama aynı zamanda ruderalis ile Alaska Thunderfuck'un bir haçı olduğu da söylenebilir.

Tüm yaşam döngüsü yaklaşık 75 gündür. 70-150 cm'de, kendiliğinden çiçek açan bir bitki için oldukça uzuyor. Bu, yüksek verimini açıklayabilir. Auto Thunderfuck, onu başka bir otomatik tesis gibi göstermeyen bazı etkileyici merkezi tomurcuklar geliştirir. Genetiği nedeniyle, yetiştirmesi gerçekten kolaydır ve yetiştiricinin yaptığı hataları çok affeder. Ayrıca çevresel streslere karşı oldukça dirençlidir.

Etkileri çok sert vurdu. Annesi gibi, küçümsenmemesi gereken yıkıcı yumruğuyla tanınır. Trikomlarla basitçe katmanlanmış tomurcuklarla şaşmamalı. Auto Thunderfuck'ın aroması ve tadı oldukça lezzetlidir, tatlı limon ve toprak notaları verir.

AUTO THUNDERFUCK DIŞILEŞTIRILMIŞ VERI SAYFASI
EbeveynlerAlaska Thunderfuck x Rudelaris
Çiçeklenme Zamanı10-11 hafta
THCYüksek
MİADüşük
Verim (Kapalı)20-150 gr / m²
Verim (Dış Mekan)200-250 gr / bitki
Yükseklik (Kapalı)150cm
Yükseklik (Dış Mekan)Kısa
Olarak mevcutDişileştirilmiş tohumlar
Çiçeklenme TipiOtomatik çiçeklenme
SeksDişileştirilmiş
adamsın brom , bişey sorcam burada çiçeklenme 10-11 hafta yazıyor. 25-30 gün veg döneminden sonra 10 hafta çiçeklenmeyi üzerine mi ekliyoruz tam anlamadım. başta da tüm döngüsü 75 gün yazıyor , veg i 75 ten çıkarınca çiçeklenmede 6-7 haftalık bi hesap çıkıyor işin aslı nedir tam olarak

6-7 haftalık hadi topping lst vs 8 hafta çiçek sürer heralde bro. 85 günde max. Kesersin gibi yanlız çok hasat vermiyor uyandırayım. M2 de 20-150 arası sana tavsiyem 4. Boğumda topping yap ve lst ile baskıla. Sonrasında 2. Toppingi ana colalardan filiz versin çiçekten hemen önce 2. Toppingi patlatki yatayda tam ışık alabilsin bitkilerin. Biraz süreyi uzatır ama hasatta seni güldürür. Ben ilk hafta 24 ışık veriyorum sonra kademeli 20 vegde çiçek başlayınca da 6-7. Hafta 18 e çekiyorum ışığı.

kanka şöyle bi durum var ki, 2 aydır harmanım. olabildiğince erken hasat almak istiyorum. belki main cola'ya lst yapabilirim ama topping yapmadan direk oldugu gibi bırakıp hızlıca hasadıma yakın tek saksı photo ekmeyi düşünüyorum. hasattan sonrasında ekeceğim photo üzerine yoğunlaşıp ondan alabileceğim maximum hasatı almak için yaza kadar uzun dönem eğitmek var kafamda. şuanki autolar toplamda bana 50-100 gram ve üzeri verse kâfi aslında.

şimdi aşağıda yazacaklarımda olabilecekler üzerine bildiğin kadarıyla biraz bilgi verir misin ?
(hasat miktarı, hasat zamanı ve bunlarla alakalı genel süreçler hususunda)

4 varyasyon soylicem şimdi :

- topping yapmadan lst uygulamak

- topping yapıp lst uygulamamak

- hem topping hem lst uygulamak

- hiçbirşey yapmadan kendi haline bırakmak.

( bunların hepsinde defoliation yapılacak şekilde )

Bir diğer husus şu ki, iklimlendirmede olabildiğince hassas davranıyorum. filizlerime düzgün nem versin diye gittim 2. nem cihazı aldım, akabinde istediğim nemi alınca sıcaklık düştü. onu da oncesinden tahmin ettiğim için kabini odanın altından geçen kalorifer borularının uzerine konuçlandırmıştım. şimdi kaloriferi açtım, odanın camını da çapraz aralayıp temiz ve soğuk hava + kalorifer herşey açıkken şuan kabinin içi 23 derece ve %85 nem değerinde. filizlerim buyumeye devam ettikçe nem oranını kademeli olarak azaltıp sıcaklığı da 24-26 derecelere oturtacağım.

başka bir hususta şu ki , bitkilerin istediği hemen hemen herşeyi nizami ölçüde , gerektiği kadarını onlara sağlayacağım için , (düzgün sulama,iklimlendirme, düzgün ışık par seviyesi, co2 , ph vs.) hayaller hayatlarla uyuşursa , bitki çılgınca gelişecek. dolayısıyla lst/topping yapmadan bitkiyi strese sokmadan bu süreç ilerlerse , deli gibi boy atma durumu olur mu ? kabinin yuksekliği 185cm. beni zora sokmasını istemem. bunları göz önünde bulundurarak zorunlu lst yada topping gerekli mi değil mi ondan da emin olmak istiyorum.

bu arada tohumları st.kushseed'ten tedarik etmiştim. orada bitkinin genetiği için sativa dom. olarak yazıyor. fakat farklı kaynaklarda indica dom yazıyor. tohumu aldığım yer sativa dediği için bitkiyi sativa olarak değerlendiriyorum şuan. bu da şu demek, daha fazla boy daha ince yapraklar.

baya uzun oldu kusura bakma, vaktin müsaitse , enerjin de yerindeyse bu konuları bi değerlendirebilir miyiz ?

herşeyi düzgün yaptığını düşünürsek.
- topping yapmadan lst uygulamak hasat süresi kısa olur hiçbirşey yapmamaya göre hasatın muhakkak artar. Boyunu bi nebze baskılarsın.

- topping yapıp lst uygulamamak enayilik olur. Sadece boyunu baskılarsın hasat süreni 5-7 gün uzatır.

- hem topping hem lst uygulamak hassat süresi uzatır(1-2hafta) ama boyunu baskılar ve hepsini aynı hizada tutabilirsen dolaylı olarak max verimi alırsın.

- hiçbirşey yapmadan kendi haline bırakmak en az hasatı aldırır, hasat süresini azaltır. Ama boyu posu heralde saksıda dahil 150 cm e çıkar.
eyv kanka zaman ayırdığın için teşekkür ediyorum. gelişmeleri gözlemleyeceğiz hep beraber

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    *** **** ****** ***** hahahaha ***** *** ********** hahahaha***** ********** ****** *** ******** hahahaha hahahaha*****
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • A active661:
  • A ax-b:
    ** **** **
  • A ax-b:
    **** ********* hahahaha*** ***
  • A active661:
  • A active661:
  • clackster clackster:
  • A active661:
  • A active661:
    ********** hahahaha** *********
  • A active661:
    ***** ******* ******** **
    +1
  • A ax-b:
    hahahaha *********
    +1
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    ****** **** *** ********** hahahaha*** **** *** **** ***** hahahaha **** **
    ****** hahahaha*** ********
    ****** **** hahahaha ***** ****
  • clackster clackster:
    hahahaha ********* *** ***** ******** ****** **** ***** ****** ***** ***** **
    +1
  • A ax-b:
    ****** **** ***** ****** hahahaha***
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • A active661:
    ******** ******* ***** hahahaha*****
    A active661: ******** ******* ***** hahahaha*****