Çaylak... Tavsiye

Fakeguru

Yeni üye
Selam arkadaşlar.
Daha önce kabinsiz karanlık odada yetiştirme deneyimim oldu.
Işık olarak florasan ve yüksek wattlı tasaruflu ampul kullanmıştım.
Bitki gelişiminde sorun yaşamadım ama çiçek dönemi zayıf geçti.
Tahmininiz üzere çok hasat almadık ve zayıf bir kafası vardı.
Bilgisiz karadüzen bir çabaydı. Şimdi daha bilinçli bir sistem kurmak istiyorum bunun için tavsiyelere ve bazı cevaplar ihtiyacım var.

Öncelikle burada bilmediğim terimler gördüm
*Topping
*Lst
*Scrog
*Sifon

öncelikle bunları açıklarsanız sevinirim.

Saksı seçimi önemli mi? Kumaş saksı kullanımın yaygın olduğunu gördüm.
Işık marka seçimi? Yabancı forumlarda Mars Hydro ve Spider Farmer diye basbas bağırıyorlar. Aliexpress de bulunan ledlerin verimli olmadığını söylüyorlar.
Hps yi enerji tasarrufu ve ısı kontrolsüzlüğü yüzünden tercih etmek istemiyorum.
Kabin büyüklüğü 2 bitki için 60*80*120 yeterli mi?
Tohum siparişi nerden veriyorsunuz? Kaç günde geliyor, güvenilir mi?
Co2 önemi nedir. Nasıl, ne sıklıkla uygulanır. (Evde yapılan kurulumlar gördüm)
Gübre ne sıklıkla, ne kadar verilmeli?
Auoto ve Feminize tohum yetiştirmede avantajlar ve dezavantajlar.

vereceğiniz bilgiler çok önemli. Affınıza sığınarak fikirden çok deneyim görüşüne ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler.

Hasadınız bol, kafanız hep güzel olsun.

topping: bitkinin kafasını kesmek, bitkinin kafasını keserler, bitki 2 dala ayrılır, maincola adını verdiğimiz 2 ana dal olur.
lst: low stress training, bitkiyi ana daldan yan yatırırlar, bitkinin yan dalları da ışık görür, daha hızlı büyüme sağlarlar. ya da ana dalı yatırmak yerine yan dalları yatırırlar. farklı şekillerde yapanları gördüm ama genelde bitkiyi yatırıyorlar
scrog: bitkinin dalları ağ ile birbirlerinden ayrı tutarlar, anlatması zor resimlere bakılarak ne olduğu daha kolay anlaşılabilir.
sifon ne bilmiyorum

bunları açıklaması kolay ama diğer yazdıklarını açıklarsam zaten başlık açmış kadar olurum kanka, onları da kendin araştır. kısaca terimler bunlar, zaten sorularının cevapları ne tür tohum yetiştirdiğine, kaç ay vegte tutacağına, nasıl eğitim vereceğine göre değişir. ışığın w da önemli

Ü

Üye silindi 2036

Guest
Okuyarak sadece bilgi edinirsin uygulaması önemli olan 6 kere grow yaptım şimdiye kadar toplamda 100 bitki falan bakmışımdır. 6 grow yapıp 10 bitki bakanla, 6 grow yapıp 100 bitki bakan aynı bilgiye sahip olmaz 10 tane bitki koy hepsine farklı farklı eğitimler ver ne dediğimi anlarsın. Grow yapmaya başladığında bu sordugun soruların hepsini zorunlu öğreniyorsun çok takılma.

sonerads

Kıdemli Üye
Selam arkadaşlar.
Daha önce kabinsiz karanlık odada yetiştirme deneyimim oldu.
Işık olarak florasan ve yüksek wattlı tasaruflu ampul kullanmıştım.
Bitki gelişiminde sorun yaşamadım ama çiçek dönemi zayıf geçti.
Tahmininiz üzere çok hasat almadık ve zayıf bir kafası vardı.
Bilgisiz karadüzen bir çabaydı. Şimdi daha bilinçli bir sistem kurmak istiyorum bunun için tavsiyelere ve bazı cevaplar ihtiyacım var.

Öncelikle burada bilmediğim terimler gördüm
*Topping
*Lst
*Scrog
*Sifon

öncelikle bunları açıklarsanız sevinirim.

Saksı seçimi önemli mi? Kumaş saksı kullanımın yaygın olduğunu gördüm.
Işık marka seçimi? Yabancı forumlarda Mars Hydro ve Spider Farmer diye basbas bağırıyorlar. Aliexpress de bulunan ledlerin verimli olmadığını söylüyorlar.
Hps yi enerji tasarrufu ve ısı kontrolsüzlüğü yüzünden tercih etmek istemiyorum.
Kabin büyüklüğü 2 bitki için 60*80*120 yeterli mi?
Tohum siparişi nerden veriyorsunuz? Kaç günde geliyor, güvenilir mi?
Co2 önemi nedir. Nasıl, ne sıklıkla uygulanır. (Evde yapılan kurulumlar gördüm)
Gübre ne sıklıkla, ne kadar verilmeli?
Auoto ve Feminize tohum yetiştirmede avantajlar ve dezavantajlar.

vereceğiniz bilgiler çok önemli. Affınıza sığınarak fikirden çok deneyim görüşüne ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler.

Hasadınız bol, kafanız hep güzel olsun.
Kanka oncelikle hosgeldin. Yanlis anlama ama bu sorduklarini birisi yazarak anlatmaya kalksa 2 3 gun surer heralde yazmasi. Senin oncelikle forumdaki sabit konularin hepsini okuman, kendien duzenli bir sekilde not tutman, kafanda birseyler oturduktan sonra herhangi bir konunun teorik degil pratik kismini sorman lazim. Forumda herkes birbirine yardimci olur, sorularin cevapsiz kalmaz ama sifirdan anlatmaya kimsenin zamani yetmez. Zaten bu isi gercekten yapmak istiyorsan birilerinin tavsiyesiyle degil kendin arastirarak ogrenmen lazim, sonrasinda fikir alirsin, teyit edersin ama herseyin kararini yine sen bilirsin. Cunku heryerde oldugu gibi burda da sana istemsizce de olsa yanlis bilgi verecek kisiler olacaktir. Bilmem anlatabildim mi. Simdiden iyi growlar dilerim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • S sodamoda:
    ********** hahahaha
    S sodamoda: ********** hahahaha