ÇİÇEKLENME VE BUDAMA HAKKINDA

Nicce

Üye
Herkese iyi günler beyler bitkim çiçeklenme dönemine giriyor 1 kere Topping yaptım ama eğitim vermedim yapraklarını sizce nasıl budama yapmam lazım ve toz yarasa gübresini nasıl kullanmalıyım sizce bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Donramo

Yeni üye
Saksı kaç litre saksı büyütebilirsin örneğin 15 L saksın 19 a geçip toz yarasa gübresiyle toprağı karıştırırsın 4 L götürür çiçeği

Nicce

Üye
Saksım büyük değil dostum maalesef ama saksı değiştirmek riskli gibi biraz bu saksıda devam etmeyi düşünüyorum yarasa gübresini suyla karıştırıp vermek istiyorum ama ölçeğini bilmiyorum

Mahsun

Kıdemli Üye
Kankam selamlar
Bitkinde altta kalan yaprak var dalları budayabilirsin çiçeklenmenin ilk 3 haftası yapılır bu işlemler sonrası için budama yapılmaz lollipopping denir detaylı videoları var izlersen daha yardımcı olur sana çiçeklenmeye geçmiş bir bitkinin saksısını değiştirmeni önermem ölmesine ya da herma olmasına sebep olacaktır benim öyle olmuştu
Yarasa gübresi zannedersem toz turkuvaz marka saksı boyutuna göre 3 litre toprağa 1 tatlı kaşığı toprak üzerinden döküp toprakla karıştırıp verebilirsin suladıkça bitki alacaktır

Son düzenleme:

Mahsun

Kıdemli Üye
Eğer sıvı olarak kullanıcaksan da saksı başına 3 tatlı kaşığı kullanabilirsin 1 su bardağı su ve 3 tatlı kaşığı gübreyi karıştırıp bitkine verebilirsin elinde azotlu gübre varsa çiçeklenmenin ilk 3 haftası kullanmaya devam et sonrasında yarım doz olarak kullanmaya devam edebilirsin

Mahsun

Kıdemli Üye
Eğitim içinde lst yapmanı öneririm bitkine budamadan hariç tıpping yaptığın için bitkin 2 ayrı taraftan yukarı ve yanlara doğru uzanıştır diye düşünüyorum o uzayan dalları saksı dışına doğru bi tel ya da ip ile saksıya bağlarsan işini görecektir resim atarsan daha çok yardımcı olmaya çalışırım

Nicce

Üye
Yardımcı olduğun için çok sağol dostum yarın eve gittiğimde fotoğraflarıda çekip yollayacağım sana bir sorum daha olacak bu bitkiden hariç 4 tane daha var onlar 45 günlükler ve daha cinsiyetlerini belli etmediler bakıyorum sanki erkek olacaklar gibi duruyor ve üzülüyorum sence 4 bitkiden kaç tane erkek olma şansı var hepsi olmaz umarım çünkü çok emek verdim ve tekrar önümüzde ki seneyi beklemek zorunda kalacağım ekim için

Mahsun

Kıdemli Üye
Yardımcı olduğun için çok sağol dostum yarın eve gittiğimde fotoğraflarıda çekip yollayacağım sana bir sorum daha olacak bu bitkiden hariç 4 tane daha var onlar 45 günlükler ve daha cinsiyetlerini belli etmediler bakıyorum sanki erkek olacaklar gibi duruyor ve üzülüyorum sence 4 bitkiden kaç tane erkek olma şansı var hepsi olmaz umarım çünkü çok emek verdim ve tekrar önümüzde ki seneyi beklemek zorunda kalacağım ekim için
Dostum işin açığı bu iş tamamen şans regular tohum kullanıyorsan bi garantisi yok belli olmuyor atıyorsun hepsi birden dişi ya da hepsi birden erkek çıkabiliyor zannedersem outdoor yapıyorsun tohumlar çorbacı tohumu mu

Mahsun

Kıdemli Üye
Kankam indica seviyorsan ve outdoor yapıyorsan kuş yemleri var kenevir tohumundan onlardan alıp yetiştirebilirsin genel olarak indica oluyor yer sıkıntında yoksa eğer fazla fazla atıp o şekilde ilerleyebilirsin erkek çıkanları söker atarsın kalan sağlar senindir :)

Mahsun

Kıdemli Üye
Ya da en temizi uğraşmayım dersen sponsordan veya yurtdışından tohum temin edip yetiştirebilirsin

Nicce

Üye
Kankam indica seviyorsan ve outdoor yapıyorsan kuş yemleri var kenevir tohumundan onlardan alıp yetiştirebilirsin genel olarak indica oluyor yer sıkıntında yoksa eğer fazla fazla atıp o şekilde ilerleyebilirsin erkek çıkanları söker atarsın kalan sağlar senindir :)
Dalga mı geçiyorsun dostum bir kaç soru sorduk diye sen beni salak sandın galiba
Kuş yeminden kendin bi dene ek büyüt iç bakalım kafa yapacak mı sana
Senin dediğin şey kenevir
Bizim içtiğimiz şey Hint Keneviri arasında ki tek fark
Kenevir kafa yapmaz
Hint keneviri THC içerir ve kafa yapar
Umarım bunu bilmeyecek kadar cahil değilsindir
Eğer öyleyse burda kimseye yardım filan etmeye çalışma bence

Mahsun

Kıdemli Üye
Muhtemelen şimdi bildirim gelmiştir sana ama sildim mesajları hiç polemik yaratmıycam burda seninle
Forumda okuyup deneyenler var bu şekilde bunu bende seninle paylaştım olur ya da olmaz demek yerine bu şekilde saygısızca konuşma tavrın hiç hoş değil işin rast gelsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • NewGardener NewGardener:
  • xskyrex7 xskyrex7:
    ********* **** ********* ******* ***** ** ********** ******** ******* **** *****
  • S sefilzenci:
    hahahaha *** ******** ****** ******** ***** **** ******** ****** ** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** hahahaha*
    ****** ******** ********** ********** ***** ****** ******* *** ** ***** ******* ******* *** **
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    **** ******* ****** *** **** **** ****** **
    ***** **** ***** ******* ********* *** ***** hahahaha **** ***** ** ** ********* *** ******* ******** **
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    ** hahahaha ******* *** ********** ******* ********* ** ***** ****** ***** **** **** ********** *****
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • Narkotik Narkotik:
    hahahaha ****** ***** ******** ***
  • Narkotik Narkotik:
    ******* ****** ** ***** ** hahahaha** ****** ***** * ***
  • Growerdigi Growerdigi:
    ****** ***** hahahaha* ****** *** ***** ****** hahahaha ********* ***** ***** ********* *******
  • Growerdigi Growerdigi:
    ***** ***** ***** hahahaha* ****** ** ********** hahahaha** *****
    ***** hahahaha* **
  • Narkotik Narkotik:
    *** **
  • Narkotik Narkotik:
    Narkotik Narkotik: ***** *****