ÇÜRÜYEN ALT YAPRAKLAR

Hyperone

Müptezel

Hyperone

Müptezel
azotu fazla vermişsin gibi kanka flush at bitkinin isteklerine göre gübreleme yap.
Bi micro flush yaptım ama baya bi böyle yaprak gitti kanka , çiçeğe geçince normal dediler bitki alttan yer dediler , şimdisini anlamadım , hasata da daha var hasat zamanı olsa eyvallah diyecem

MarijaneyTR

Doktor

Arkadaşlar çürüyen alt yapraklar normal dimi ?
Bitki 2. Ayına giricek , temennim 2 haftaya kadar flushlayıp hasata gitmek , yalnız altlardaki bazı sömekler çok zayıf 2-3 haftaya şişer mi yoksa hep öyle mi kalacak ?

https://ibb.co/CwkSbbY
Kanka bence sariliklari kafana takma çok normal bişey o benim bitkiler bu şekilde 1 aydır .

Extremist

Kıdemli Üye
Toprağın PH sında dolayı bu sorun olur. Flush atarsın, gübre verirsin düzelmez, çünki toprağın ph 6-7 arası değildir büyük ihtimalle.
6.5 su veriyorsun ya, drenaj suyunun PH sını bir ölç, 5 ya da 8 gibi değerler çıkarsa ph sı düzgün bir toprak yapıp tekrar ek bitkiyi. Yoksa çok uğraşırsın. Böyle bir durumun yok ise toprağa eklemeler yapabilirsin. PH yükseltmek için solucan gübresi, düşürmek için humik fulvik, fosfor gibi şeyler ekleyebilirsin. Sentetik gübre kullanıyorsan ph yı düzenler sentetikler, ozaman da fazla gübre vermişssin. Alttan sararan yaprak herzaman azot eksikliğidir. Ani şekilde azotu çözmek istersen şekerli gübreler veya üre gübreleri verebilirsin "üre kontrollü verilmelidir"

Hyperone

Müptezel
Toprağın PH sında dolayı bu sorun olur. Flush atarsın, gübre verirsin düzelmez, çünki toprağın ph 6-7 arası değildir büyük ihtimalle.
6.5 su veriyorsun ya, drenaj suyunun PH sını bir ölç, 5 ya da 8 gibi değerler çıkarsa ph sı düzgün bir toprak yapıp tekrar ek bitkiyi. Yoksa çok uğraşırsın. Böyle bir durumun yok ise toprağa eklemeler yapabilirsin. PH yükseltmek için solucan gübresi, düşürmek için humik fulvik, fosfor gibi şeyler ekleyebilirsin. Sentetik gübre kullanıyorsan ph yı düzenler sentetikler, ozaman da fazla gübre vermişssin. Alttan sararan yaprak herzaman azot eksikliğidir. Ani şekilde azotu çözmek istersen şekerli gübreler veya üre gübreleri verebilirsin "üre kontrollü verilmelidir"
Gübreyi hep tablodakine göre veya bi tık altını veriyorum , verdiğim suyun ph ı 6.2 hep aynı 6.3 bile vermiyorum , değerlere çok dikkat ediyorum ama hasata az kaldı , tecrübesizken bi toprak değişim riskini alamayacağım sanırım

Extremist

Kıdemli Üye
Gübreyi hep tablodakine göre veya bi tık altını veriyorum , verdiğim suyun ph ı 6.2 hep aynı 6.3 bile vermiyorum , değerlere çok dikkat ediyorum ama hasata az kaldı , tecrübesizken bi toprak değişim riskini alamayacağım sanırım
Drenaj suyun ne çıkıyor o da önemli. 6.2 civarı veriyorsan ya ortalama 6.2 çıkmalı ya da daha düşük çıkma olasılığı var 6 dan. 6 sınır aslında 6.5 versen çok ideal olabilir. Çok asidik su vermek de köklere zarar verebiliyor. Tamamen toprağın ph ile ilgili durum.

bu çiçege nerde 2 haftaya flush atıp hasat geçiyon kanka bitki kendinden gecik gubre ışık bi yerler full sıkıntı cicek ayar wermek gerek

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Didrug Didrug:
    +1
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** *** ******* hahahaha** ******* ********** **
  • A active661:
    ***** ***** hahahaha* ** ****** ******** * ****** ****** ******* **** ****** ****** ****** ** ** ***** ******** ****** ******
  • A active661:
  • A active661:
    hahahaha** ** **** *** hahahaha*
  • A active661:
    ********* ********** ********* **** hahahaha****** ***** ******
  • Didrug Didrug:
    hahahaha** ***** ****** ***** ***** * ****** hahahaha hahahaha***** ** ***** ****** * ***** *** **** hahahaha** **** ********** ******** ***** ** ***** ***** hahahaha* ** ****** ******** * ****** ****** ***
  • Didrug Didrug:
    ********** ******** * ********** ******* **** ********* ******** *** ***** **** *** ****** ********** ********* ****
  • Didrug Didrug:
    ******** ***** ******* ****** ******* **
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
    ******** ** ******* ********** ***** hahahaha
  • A active661:
    ******* hahahaha***** **** hahahaha** * ******* ***** ********* ********* **** ****** **********
  • A active661:
    hahahaha* *** ***** ******** ***** ** ******* ****** ******* *** ******** ********* **** ******* ******** ** ***
  • A active661:
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** ********* ****** *** ***** hahahaha
  • A active661:
    **** hahahaha******** ****** ********** **** hahahaha ******** *
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** **** **** ******* hahahaha **** ****** **** **** hahahaha* *******
  • A active661:
    ** ** ********* *** hahahaha* **** *** hahahaha***
  • A active661:
    ***** **** hahahaha********* ********** ** ******
  • istr istr:
  • istr istr:
    istr istr: * ******* *********