Yeni grower indoor auto düşük bütçe

khan88

Yeni üye
Merhabalar öncelikle bende torbacı bok mallarından bıktığım için bu işin içine girmeye karar verdim aklımda bikaç soru var yardımcı olursanız sevinirim
-Kabin olarak Kumaş elbise dolabı düşünüyorum yansıtıcı olarak mylar veya araba güneşliklerinden olabilir 
-İki adet usbli fan alırım biri hava girişi biri hava çıkışı olur
- ışık olarak fanlı ve soğutucu metalli cob led sipariş vericem 300 wattlık 15000/16000 lümen linki  https://h5.tr.aliexpress.com/item/32850999617.html?spm=a2g0n.seo-amp-search.searchResult.32850999617 (gümrükte çok bekletirler mi gelmesi uzun sürer mi diye korkuyorum)
- iki bitki ekmeyi düşünüyorum ak/ northen light veya white widow olabilir
-toprak olarak 20 litre light mix düşünüyorum fakat bir bitki için 10 litre toprak yetecek mi emin değilim saksı olarak 10 litrelik kumaş saksılara koymayı planlıyorum
-tohum sipariş konusunda sponsor siteden almak istiyorum fakat orda da en az beş tohum gönderiyorlar buda bana çok gelecek bana iki adet tohum lazım nasıl yapacağım konusunda bi fikrim yok yardımcı olup yorum atarsanız çok kıyak olur dumanınız bol olsun

muhayyer

Yeni üye
selamlar kankam.
kumaş kabin kullanabilirsin iiçini de mylar ila kaplarsan gayet kullanışlı olur, hava giriş çıkışınada okey fakat yetersiz kalabilir. kabin içine daha fazla hava sirkülasyonu gerek. içeriye gerekirse bitkiye de vurabilecegin fan gerek. ışıgın 1 ayda gelir ortalama. toprak light mix gayet kullanıslı ve uygun. saksılar 10 lt yetersiz olabilir bence 19-20 lt kullanmaya bak pişman olmazsın. tohum olarak ise nerden alırsan al 5 li bulacaksın sen al sponsordan kalanı buz dolabına atarsın ne zaman tekrar grow yapaarsan kullanırsın. gübrelerini de tamamlarsan güzel bir grow çıkarırsın. İyi growlara
i Forumlar..

khan88

Yeni üye
Eyvallah bro yorumun için şöyle bi sıkıntım daha var şimdi elimde iki adet 50 watt mor grow led var e27 duya takılan normal kullandığımız duylara yani
Ben 300 wattlık ışık sipariş ettim fakat gelme süresi bir aya yakın oldugu için tohumları ekiyim bu dediğim ışıkları koyayım 300 wattlık ışık gelincede ona geçerim diyorum yani bitkinin 3/4. Haftasında falan bitkiler için sıkıntı olur mu strese girer mi onu merak ediyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • S Chat bot:
  • E eagle54:
    hahahaha***** ******* ********* ********* ********
  • Tropikal.MR Tropikal.MR:
    ********* ********* ******* ********* hahahaha
    +1
  • S SafOt:
    hahahaha ********* ********* ** ***** *** ***** *** ******* *** ** ******* ****** ***** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    +2
  • M mlenium01:
  • 420x 420x:
    +1
  • marcoo marcoo:
  • marcoo marcoo:
  • marcoo marcoo:
    **
  • ndr ndr:
  • ndr ndr:
  • B blasha:
    ******* hahahaha hahahaha* ***** * **** **** * **** ******** ******** ******** ****** ******* ********* hahahaha* ******* ***** *** ********** ****** hahahaha* hahahaha ******* **** *** ****
  • marcoo marcoo:
    ********** ***** ****** ***** hahahaha* *******
  • B blasha:
    ***** ***** ********* ** ***** hahahaha* ********* ** **** ********** ***** ******* *** **** ***** ********** ******** ******** hahahaha ********* ********
  • T tarimbakani33:
  • B blasha:
    ******* ******** ** ********** ***** hahahaha** *********
  • CaptainCook CaptainCook:
    ********* hahahaha* ******** *****
    CaptainCook CaptainCook: ********* hahahaha* ******** *****