Yeni Grow sistem

Neler eksik

• 1

Kullanılan: 0 0.0%
  • 2

Kullanılan: 2 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    2

Serkan555

Yeni üye
İyi geceler dumanlı haftalar her kese 
Yeni sistem kuracağım ama acemiyim 
Arkadaşlardan yardım ve destek istiyorum 
Kuracağım sistem 
60/60/160 growbox 
400w reflektör set Grow and bloom
190m3 karbon filtre 
Plagorn bat mix toprak
Plagorn marka Grow and bloom gübre 
Mykoz miciroza
NS Nirvana 
NS finish flush atmak için
12 litre kumaş saksı 
2 adet USB fan içeri temiz hava vermesi için
1 adet Vantilatör rüzgar etkisi için 
Nem makinası 
Nem ve ısı ölçer malzemeler bunlar arkadaşlar 
İlave olarak güvercin gübresi kullanmayı düşünüyorum
Ve toprağa ilave canlı solucan var aklımda 
Kabine bir iki tür faydalı böcek atmak istiyorum
Yani tam bir Nano Planet oluşturmayı hedefliyorum
Karbon olarak bitkilere mayalı sistem yada limon ve karbonat sistemi ile karbon gazı sağlamayı düşünüyorum
Genetik olarak hiç bir fikrim yok süper skunk istiyorum ama onunda thc si az 14% gibi bir şey o,yüzden genetic tavsiyesi de alabilirim
Özellikle Ripley's OG hocamin fikirlerini duymak istiyorum 
Buradaki yazılarını okudum hayran kaldım adam tam bir googleled

R

Ripley'sOG

Guest
  • Batmix yerine light mix ile başla içindekilerle güveniyorsan bence o npk oranlarına küçücük bitki teslim edilmez.Sen kendi ortamını üret
  • 400w hıd ışık+yanına karbon filtre reflektör büyük ihtimal aynadır peki sana soru bu hid genel adiyla hps ve mh ampuller yüksek isi üretir bu ısı  çıkış anindan itibaren odadan atilmasi gerek bunun icin fan gereklidir.Cikis fani her hid isigin w/m3 oranlari vardır bu m3ler düzeyinde fan alınıp isi tahliyesi yapılır.ancak bunun içinde ayna yerine cooltube reflektorden alman gerek agiz çaplarina dikkat et 125 150 100diye ayrılır.
  • Organik fikirlerin güzel kanka ekstra we.yesiloda.co'da tohumsuzun açtığı kompost konusu var o da senin işini bayağı kolaylaştırır.
  • Genetik bakımından sponsordan ise fotoperiyot diyorsan senin bütün hatalarını kabullencek tabikide efsane Blue dream thc,hasat ve dayanıklilik bakımından harika genetik eski bir genetik sanirim soyunda skunk vardı  blueberryXhaze ya da skunk tam hatırlamıyorum uykuluyum ama yillardir geçmesine rağmen hala popüler seni tatmin edicektir.Internetten blue dream smoke+grow journallarinida bakarak bilgi edinebilirsin.Autoflowering  cephesinde ise indica ister isen Lsd auto tercihim olurdu ama sativa diyorsan bruce banner derdim ikiside efsane genetikler ayni sekil bunlarinda isimleriyle grow+smoke+strain reportlarina bakarak bilgi edinebilirsin.yuksek thc arıyorsan bunlar tam sana göre.
  • Havalandirma icin w/m3:http://www.magicplant.net/content/10-fanlar-ve-havalandirma

Tohumsuz Esrar ailesine hoşgeldin kanka bol bol thcli forumlar 
smoke%20out.gif

Serkan555

Yeni üye
Cvp: Yeni Grow sistem

Ripley' Alıntı:
  • Batmix yerine light mix ile başla içindekilerle güveniyorsan bence o npk oranlarına küçücük bitki teslim edilmez.Sen kendi ortamını üret
  • 400w hıd ışık+yanına karbon filtre reflektör büyük ihtimal aynadır peki sana soru bu hid genel adiyla hps ve mh ampuller yüksek isi üretir bu ısı  çıkış anindan itibaren odadan atilmasi gerek bunun icin fan gereklidir.Cikis fani her hid isigin w/m3 oranlari vardır bu m3ler düzeyinde fan alınıp isi tahliyesi yapılır.ancak bunun içinde ayna yerine cooltube reflektorden alman gerek agiz çaplarina dikkat et 125 150 100diye ayrılır.
  • Organik fikirlerin güzel kanka ekstra we.yesiloda.co'da tohumsuzun açtığı kompost konusu var o da senin işini bayağı kolaylaştırır.
  • Genetik bakımından sponsordan ise fotoperiyot diyorsan senin bütün hatalarını kabullencek tabikide efsane Blue dream thc,hasat ve dayanıklilik bakımından harika genetik eski bir genetik sanirim soyunda skunk vardı  blueberryXhaze ya da skunk tam hatırlamıyorum uykuluyum ama yillardir geçmesine rağmen hala popüler seni tatmin edicektir.Internetten blue dream smoke+grow journallarinida bakarak bilgi edinebilirsin.Autoflowering  cephesinde ise indica ister isen Lsd auto tercihim olurdu ama sativa diyorsan bruce banner derdim ikiside efsane genetikler ayni sekil bunlarinda isimleriyle grow+smoke+strain reportlarina bakarak bilgi edinebilirsin.yuksek thc arıyorsan bunlar tam sana göre.
  • Havalandirma icin w/m3:http://www.magicplant.net/content/10-fanlar-ve-havalandirma

Tohumsuz Esrar ailesine hoşgeldin kanka bol bol thcli forumlar 
smoke%20out.gif

Sağolasın bro efsanesin, bu kadar kaliteli bilgi kitaplarda yoktur, ensklopedi gibi adamsın hayranım sana 
Şimdi geçelim kafamı kurcalayan sorular,öncelikle belirtmek isterim ki bütçem 2500 TL malzeme 500 TL tohum 
Bat mix yerine ligtmix diyorsun peki ilave gübre desteğine ihtiyaç varmı ? Elimdekiler yetermi ?
Havalandirma sistemi sanırsam içerdeki havayı dışarı atamak için peki carbon filtre bu işi gormuyormu ? Reflektör ayna doğru tahmin etmişsin.
Peki cooltube alsam ağız çapı ne olsun ? 
Kabin secret jardin düşünüyorum 
O komposto tarifini okudum güzel ama elimde o gübreler yok bütçe kısıtlı 
Organik fikirlerime güveniyorum, daha önce farklı tür endemik bitkiler yetiştirdim hoby amaçlı ve bonsai ve akvaryum bitkileri besliyorum hastalıklar falan hakkında iyi bilgilerim var yani 
Auto bitki düşünüyorum ilk etap 3 bitki yetiştirmek istiyorum 1 tanesini lsd falan yapmak istiyorum 1 tanesini organik fantezilerime maruz bırakacağım 1 tanesi de normal olacak yani üzerinde deney yapmayacağım 
Peki şöyle sorayım sen yeni baslasan ne tür bir sistem kurarsın ? Böyle bir bütçeyle ? Ürünleri Grow kentten alacağım

R

Ripley'sOG

Guest
Eyvallah kankam varol,

1. Bütçen kısıtlı bloom dönemi 1 1.5 ay sonra general organic ya da biobizzden bio bud tarzı birsey alırsın veya organik pk booster suan bunlar seni idare eder paranı bitkinin diger isteklerine ayır.
  2. Hayır görmüyor karbon filtre çıkış fanina bağlıdır yazili anlatsam bile anlamicaksin büyük ihtimal görmediğin için  youtube veya googleye indoor grow setup yazarak daha iyi anlarsın.Karbon filtre sadece havayi temizler ortamdan kötü kokuyu alir içinde suzer dışarı atar olayi bu tek başına islevsizdir.
  3. Cooltube alsan fanla ayni mm olmasina dikkat düşük m3 olduğu için büyük ihtimal 125lik alırsın 100luk mm olursa redikyon alirsin 5 10tlye halledersin.125 cooltube senin icin ideal
  4. Hic hps isine girmezdim bunun yazin isisi var fani var akimi var var olu var yeni başlamışsın yerinde olsam forumda cob led ev yapimi ordan 600w bir ışık yapardim kendime fiyat/performans fana onca para vermekten sesten,balasttanvs kurtulmuş olurdum.Organik devam et ışıktan tasarruf edersen para ile 100x100x200 bir kabin alır krallar gibi 4 bitki yapardım.Tek değiştirdigim ışık olurdu hps ucuz uğraştırıyor verimi iyi ama senin aldığın ne ampule güveniyorum ne de isi sorununun seni bırakicagina yaşamadığın için basit geliyor.

Serkan555

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Eyvallah kankam varol,

1. Bütçen kısıtlı bloom dönemi 1 1.5 ay sonra general organic ya da biobizzden bio bud tarzı birsey alırsın veya organik pk booster suan bunlar seni idare eder paranı bitkinin diger isteklerine ayır.
  2. Hayır görmüyor karbon filtre çıkış fanina bağlıdır yazili anlatsam bile anlamicaksin büyük ihtimal görmediğin için  youtube veya googleye indoor grow setup yazarak daha iyi anlarsın.Karbon filtre sadece havayi temizler ortamdan kötü kokuyu alir içinde suzer dışarı atar olayi bu tek başına islevsizdir.
  3. Cooltube alsan fanla ayni mm olmasina dikkat düşük m3 olduğu için büyük ihtimal 125lik alırsın 100luk mm olursa redikyon alirsin 5 10tlye halledersin.125 cooltube senin icin ideal
  4. Hic hps isine girmezdim bunun yazin isisi var fani var akimi var var olu var yeni başlamışsın yerinde olsam forumda cob led ev yapimi ordan 600w bir ışık yapardim kendime fiyat/performans fana onca para vermekten sesten,balasttanvs kurtulmuş oluridum.Organik devam et ışıktan tasarruf edersen para ile 100x100x200 bir kabin alır krallar gibi 4 bitki yapardım.Tek değiştirdigim ışık olurdu hps ucuz uğraştırıyor verimi iyi ama senin aldığın ne ampule güveniyorum ne de isi sorununun seni bırakicagina yaşamadığın için basit geliyor.

Yani bloom dönemine bir şeyler ayarlaya bilirim
NS kullanmayı tercih ederim o gübreler den hangisi olur ? 
Carbon filtreyide aldigims kısmında okudum o yüzden sordum sıcak havayı falan dengeliyor yazmıştı
Çob LED biliyorum, ama duydugum Kadari ile işlevi zayifmis onyuzden bulasmadim hiç, ama tavsiye ediyorsan yaparım,tavsiyelerine güveniyorum 
Kabin ayarlanır zaten onu taksitle alacağım
Peki ledde geçersem havalandırma da değişiklik yapmam gerekiyormu ? 
Kusura bakma sorularimla biktirdiysam seni

R

Ripley'sOG

Guest
Ns gübresi dediğin nirvana ve finale gübre temizleden farkettim advenced nutriens mi?Ürun tanitimlarina gir kendine uygun olani sec brom bütçen imkanin ne ise organik devam ediyor isen iguana tarzi bir organik besini var o olabilir nirvana alicaksan bloom dönemi için gelisim evresinde kullanamazsin finale finish ise en son lazım onu kullanmana en azindan 3 ay var gereksiz alma plagron grow+bloom almışsın mykos var solucan+kus gubrelerin varmış ekstra bir callmag al ihtiyacın olur.Ph olayına aslinda onem vermen mantıklı olur 20 30 tlye sivi test kitleri var onlardan 1 adet alip bir tanede ph down ile stabil ph ile sağlıklı bilgiler elde edersin o gübrelerle bile.Biobizin fish mix tum evrelerde kullanılıyor toprak icinde yararli icinde azot miktarıda yüksek veg donemi takviye olarakta kullanabilirsin.sicak hava dediği iste ambulun ürettiği isiyi atıyor fan arada karbon filtre bağlı laf cambazlığı yapmışlar satmak için atmadiklari takla yok bak işlevi zayif olarak görüyorsan hps+mh devam et gercekten o ledlerden daha verimli olur zorluguda elbet ben sadece sana kolaylik olsun diye tavsiye ettim ama sen tahminimden fazla çıktın o zaman yapıştır hpsleri kanka led alirsan kabin m3 göre fan alırsın hps alirsan onun watina göre fan alırsin yok kanka bikmam ben yeterki sorun

Serkan555

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Ns gübresi dediğin nirvana ve finale gübre temizleden farkettim advenced nutriens mi?Ürun tanitimlarina gir kendine uygun olani sec brom bütçen imkanin ne ise organik devam ediyor isen iguana tarzi bir organik besini var o olabilir nirvana alicaksan bloom dönemi için gelisim evresinde kullanamazsin finale finish ise en son lazım onu kullanmana en azindan 3 ay var gereksiz alma plagron grow+bloom almışsın mykos var solucan+kus gubrelerin varmış ekstra bir callmag al ihtiyacın olur.Ph olayına aslinda onem vermen mantıklı olur 20 30 tlye sivi test kitleri var onlardan 1 adet alip bir tanede ph down ile stabil ph ile sağlıklı bilgiler elde edersin o gübrelerle bile.Biobizin fish mix tum evrelerde kullanılıyor toprak icinde yararli icinde azot miktarıda yüksek veg donemi takviye olarakta kullanabilirsin.sicak hava dediği iste ambulun ürettiği isiyi atıyor fan arada karbon filtre bağlı laf cambazlığı yapmışlar satmak için atmadiklari takla yok bak işlevi zayif olarak görüyorsan hps+mh devam et gercekten o ledlerden daha verimli olur zorluguda elbet ben sadece sana kolaylik olsun diye tavsiye ettim ama sen tahminimden fazla çıktın o zaman yapıştır hpsleri kanka led alirsan kabin m3 göre fan alırsın hps alirsan onun watina göre fan alırsin yok kanka bikmam ben yeterki sorun

Aynen advanced nutriens gübreler 
Onlardan kullanmıştım o yüzden baskasi risk olur bildiğim gübreden gitmek isterim
Dediğin gibi yaparım gübreleri dönem dönem alırım masrfda gözüme fazla gözükmez 
Ph ölçer var, zaten o konudan korkmuyorum anladığım bir şey baya bir yağmur suyumda var ön hazırlık her şey topladım suya kadar :D
Bu fan dediğin ne için ? Kusura bakma yabancıyım Türkçe kit  400 w kullanırım her halde ona ne fan lazım ? 
Ya kafamda deli fanteziler var bitkiler için deneme tahtası yapacağım hepsini zaten ilk olduğu için hasat önemli değil önemli olan bilgili olup daha iyi bitkiler yetiştirmek 
Growa basladigimda günlük açacağım burda, seninle güzel brain storm yapariz bilgilerin benim için çok önemli 
Peki taNG in cizegesini nasıl onerirmisin yoksa 
Daha erken mi ?

Serkan555

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
http://www.magicplant.net/content/10-fanlar-ve-havalandirma 
O çizelge  autolar icin kanka auton  varsa tabikide tavsiye ederim zaten yakinda soyle kapsalim bir konu açıcam onla alakali growuyla a'dan z'ye

Yok ne kapışması daha senin kapasitede değilim 
Hocam sayılırsın 
Yani ilk etapda auto düşünüyorum bir az sabırsız biriyim 
Aç hocam seve seve okuruz :) bu ülkenin ve tüm dünyanın senin gibi insanların bilgisine ihtiyacı var

Ripley' Alıntı:
http://www.magicplant.net/content/10-fanlar-ve-havalandirma 
O çizelge  autolar icin kanka auton  varsa tabikide tavsiye ederim zaten yakinda soyle kapsalim bir konu açıcam onla alakali growuyla a'dan z'ye

Bu fan iş gorurmu ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200308-190719.png
    Screenshot_20200308-190719.png
    256.5 KB · Görüntüleme: 8
R

Ripley'sOG

Guest
400w için 350m3 fan öneriyor hangi marka felan dersen sessiz çalışanı var biraz para ister standart çalışan vardır daha ucuz bunu sen seç.Verdigim linki ekstra dikkatli oku yararli bilgiler içeriyor auto yapicaksan uygundur çizelge bu arada,
Kapışma değil hem kanka kapsamlı olucakti o :D

Serkan555

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
400w için 350m3 fan öneriyor hangi marka felan dersen sessiz çalışanı var biraz para ister standart çalışan vardır daha ucuz bunu sen seç.Verdigim linki ekstra dikkatli oku yararli bilgiler içeriyor auto yapicaksan uygundur çizelge bu arada,
Kapışma değil hem kanka kapsamlı olucakti o :D

Eyvallah kankam, o linki ezberledim hatta senin bütün forumlarını yorumlarini okudum not aldım kendime 
Auto orginal glue nasıl ? 
Kanka kapismalida olsa kapışmam senle üstatsin 
Üstada kem bakmazlar :)

R

Ripley'sOG

Guest
Kanka glue dersen bir indicaci olarak akan sular durur affetme kanka on numara yapıştır gelsin derler ya vur gelsin. Bisey değiliz biz inanki ne insanlar var yurt dışında master grower burasi Türkiye kanka ne kem gözlüsü ne de hasetçisi biter boşver.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NE0 NE0:
    ***** hahahaha ******** * **** ****** ** **** ********** *** ******** ****** ****** ** *****
    +1
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** hahahaha **** ******** ***** *** **** ***** ******* ***** ******
    ********* ****** ********** ********** **
  • NE0 NE0:
    ********* hahahaha**** ****** ********** ********** **
  • C CHaRaMBoL:
    *** ****** ****** ** **** ********* hahahaha ** *** hahahaha**** ******** ****** hahahaha*** ***** ****
  • NE0 NE0:
    ***** **** ***** ********** **** *** ****** hahahaha hahahaha*****
    ** ** *** ******* ********* **** ********* *** ***** ******** ***** ****** ********** ***** *** **** ********* hahahaha ** *** hahahaha**** ******** ****** hahahaha*** ***** ****
    ***** **** ********** ***** hahahaha *** ******** * ***** ***** **** ***** ********** **** *** ****** hahahaha hahahaha*****
  • C CHaRaMBoL:
  • NE0 NE0:
  • NE0 NE0:
    ***** * ***** hahahaha* ***** *** **** ** hahahaha********** ******** hahahaha* **** ********** ***** hahahaha *** ******** * *****
    ***** *** * ***** ** **** ***** **** ***** ***** ******** ******** ********* ***** ** ***** ********* ***** ***** **** **** ****
  • O obeb:
    ***** *** * ***** ** **** ***** **** ***** ***** ******** ******** ********* ***** ** ***** *********
  • NE0 NE0:
    *** * ******** ***** hahahaha*** ********* ***** ******** ** ** ****** ***** *** hahahaha** ******* ******* ***** ****** *****
    ***** ** ** ********* ****** ***** *** **** *** ***** ******* **** *** ** **** hahahaha ****** **** ******* **** *********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    *** * ******** ***** hahahaha*** ********* ***** ******** ** ** ****** ***** *** hahahaha** ******* ******* ***** ****** ***** ******** **** **** ** hahahaha** *
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** ** ** ********* ****** ***** *** **** *** ***** ******* **** *** ** **** hahahaha *** ***** ********** ** **** **** ******* **** *********
    +1
  • NE0 NE0:
    +1
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** *** * ********** ******** ***** ********* *** ***** ********** ** **** **** ******* **** *********
    +1
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    +1
  • C CHaRaMBoL:
    ****** **** ******* **** ********* ***** ********* ********* ********* hahahaha ** ***** ***** hahahaha ****** ***** ****** hahahaha** ** *** ********** ***
    ***** ***** ********* *** ** hahahaha ** ****** **** ***** **** *** ******** hahahaha ***** ** ***** **** ***** ******* ******* ****** hahahaha** ******* ********* ** *** * ******** ***** hahahaha*** ********* ***** ******** ** ** ****** ***** *** hahahaha** ******* ******* ***** ****** *****
  • O obeb:
    ***** ***** *** *** ******* *** * ******* ********** hahahaha** **** ****** ********
    ***** ********* ********* ********* hahahaha ** ***** ***** hahahaha ****** ***** ****** hahahaha** ** *** ********** ***
    O obeb: ***** ***** *** *** ******* *** * ******* ********** hahahaha** **** ****** ******** *****...