Yeni Başladım

bay3x

Yeni üye
merhaba arkadaşlar ben forum sayfasını takip eden bir dostunuzum, 2 hafta önce ilk tecrübeme başladım. dişileştirilmiş özel tohumlar sipariş vererek.

öncelikle 2. haftadayım  ve 1000 watlık hp ışık kullanıyorum. ayrıca vantitör ve nemlendirici kullanıyorum. odanın sıcaklığı 27 derece ve nem 55 lerde.

sorular
1- suyun ph oranı ne olması gerekiyor ve kaç günde bir vermem gerekiyor.
2-gübrenin ph ne olması gerekiyor.
3-kaç günde bir su ve gübre vermem gerekiyor.
4-ışık bitkiye ne kadar mesafede durması gerekiyor.

bu başlık altıda sizlerden topladığım tüm bilgileri derleyip yine sunum halinde size günlük seyit defteri olarak paylaşacağım.

Pinkman087

Yeni üye
RE: YENİ BAŞLADIM

1. Aıyun ph 6 (5.5-6.5 arasıda kafi)
2. Gübrenin ph ı olmaz ppm i olur, ilk haftalar 300 civarını geçme(ppm metren var dimi)
3. 3 günde bi ama bu biraz sana kalmış toprak nemliyse bi gün daha bekle çok kuruysa bigün erken sula
4.cooltubr var mı? Yoksa 40-50 cm arası, yaprakları gözle sıcak stresine girerlerse mesafeyi birax daha uzat

Aytoca 2. Haftada 1000w hps ağır olmuş. Cfl de olurdu sonrasında da mh la devam edip çiçeklenmeye girdiğinde hps e geçsen daha iyi olurdu, iyi forumlar

bay3x

Yeni üye
Cvp: YENİ BAŞLADIM

Pinkman087' Alıntı:
2. Gübrenin ph ı olmaz ppm i olur, ilk haftalar 300 civarını geçme(ppm metren var dimi)
3. 3 günde bi ama bu biraz sana kalmış toprak nemliyse bi gün daha bekle çok kuruysa bigün erken sula
4.cooltubr var mı? Yoksa 40-50 cm arası, yaprakları gözle sıcak stresine girerlerse mesafeyi birax daha uzat

Aytoca 2. Haftada 1000w hps ağır olmuş. Cfl de olurdu sonrasında da mh la devam edip çiçeklenmeye girdiğinde hps e geçsen daha iyi olurdu, iyi forumlar

merhaba pinkman 

2.ppm ve ph metrem var. gübre olayı ok.
3.evet cooltube var rahatça asabiliyorum.
4. ben bu konuda bilgisizdim en iyisini alıyım istedim.

çok teşekkür ederim.

gübre ile alakalı bilgin var mı, bence gübrenin içinden çıkan 8 haftalık periyotlar var. sana göndersem değerlendirebilir misin ?

R

Ripley'sOG

Guest

1. Suyun oranı toprak ise 6.5 hidro (coco ) ise 5.5 olması gerek.Toprak kurudukça vermelisin fazlası ve azı bitkiyi strese sokucaktir.Bunu işaret parmağını topraga sokarak anlayabilirsin,nemli ve islak ise verilmemeli kuru ise takviye edilmeli.Yetiskin bitkiler içinse su verme orani saksinin 3/1 oraninda olmalı ufak bitkiler içinse ufak mililitrelerle başlayıp sonradan yükseltmek en iyisi yoksa vahim sonucları olabilir.
  2. Arkadaşın dediği gibi gübrede ölçme birimleri var örnek  olarak ppm ek olarak ec vardır gerçi ikisi tipa tip aynıdır ama bir yanlışı var arkadaşın ppm değeri su sıralar 500-600 ppm ilerleyen dönemlerde 700-800 bloom donemi ise max 1100 veya 1200 ppm olmasi gerek ancak bunlar ortalam rakkamlar bitkinin doktoru olarak ince ayarı senin vermen gerek kisaca çok derse azalt,az derse çoğalt nabza göre şerbet yani.
  3. Dediğim gibi sulama toprak kurudukca olan bir işlem.Gubre periyodu icinse 1 sulama+1 gübreli sulama veya 2 sulama+1 gübreli gidebilirsin ben baska yol tercih ediyorum ama aklın karışmaması için en iyi yol bu açıkçası.Bitkinde aşırı açık yeşillik görür isen gubreyi periyodunu çoğalırsın  fazla geldi der isede azaltirsin bir farklılık gorursende bizide bilgilendirirsen ekstradan yardımcı olabiliriz.
  4. Işık içinde max 100cm min 85 cm elbette burda önemli faktor olarak son söz bitkinin aşırı gelirse isiklar yukarı  az gelirse aşağı.
hasatin bol olsun

Pinkman087

Yeni üye

bay3x' Alıntı:
Pinkman087' Alıntı:

merhaba pinkman 

2.ppm ve ph metrem var. gübre olayı ok.
3.evet cooltube var rahatça asabiliyorum.
4. ben bu konuda bilgisizdim en iyisini alıyım istedim.

çok teşekkür ederim.

gübre ile alakalı bilgin var mı, bence gübrenin içinden çıkan 8 haftalık periyotlar var. sana göndersem değerlendirebilir misin ?

Cooltube varsa 20-25 cm kadar in ama dikkat et yakma yinede bitkileri gözlemle hep, gübrenin tablosu vardır markasını araştır internette bulursun

R

Ripley'sOG

Guest

PinkMan o cm aralığında 1000w bitkiyi kavurucaktir konu sahibi arkadaşın bilgisine !

not:Konu sahibi arkadaş konu başlığını bu kurallar çerçevesinde yeniden duzenlermisin? Özellikle 7.kural TIKLA

Pinkman087

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
PinkMan o cm aralığında 1000w bitkiyi kavurucaktir konu sahibi arkadaşın bilgisine !

not:Konu sahibi arkadaş konu başlığını bu kurallar çerçevesinde yeniden duzenlermisin? Özellikle 7.kural TIKLA

Doğru 1000w olduğunu unutmuşum, cooltube de çok ısı gelmiyor ama yinede dikkat edilmesi gerek

R

Ripley'sOG

Guest
Bu arada gözümden kaçmış nem oranini bir tık yukarı alır isen %65 70 arasi bitkinin stomalari bayram edecektir.

isin rast gitsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********