Yeni başlıyorum lütfen yardım

elçado

Yeni üye
Kankalar merhaba öncelikle şunu söylemek istiyorum foruma üye olalı 15 gün falan oldu ama deli gibi araştırıyorum ve bir yandanda malzemeleri almaya başladım burda gördüğüm bir sistem kafama acayip yattı ve ona göre malzemeleri almaya başladım kafamdaki sistemi size anlatıp soru isaretlerimi sormak istedim yardımcı olursanız çok sevinirim, saygılar..
Kabin: Hazır kabinler çok pahalı olduğu için giysi kabini alıp içini önce 2cm strafor sonrada Mylar yanaiticiyla kaplayıp kabin hazirliycam ama boyut seçimim yanlış oldu sanırım (en:100cm derinlik:50cm yükseklik:120cm) eğer yetersiz ise hiç uğraşmadan onu kurutma kabini olarak ayırıp daha büyük ebatlara gecebilirim.
Işık sistemi : forumdan bir kankanın konusundan etkilenerek 10 adet 50watt full spektrum cob led sipariş ettim ışık konusunda kafamda soru işareti yok 
Havalandırma: bu konuyuda şöyle yapmayı düşünüyorum evim çatı katında o yüzden karbon filtre yapmak yerine çıkış fanına alüminyum boruyu bağlayıp havalandırma boşluğundan direk çatıdan dışarı vereceğim içeri temiz havayı banyolarda kullanılan 150lik aspiratör ile alacağım çıkış içinde yine banyo aspiratörü kullanacağım ama onu daha düşük debili kullanacağım 100lük olanlardan ki hava içerde kalabilsin bu konuda doğru düşünüyor muyum yoksa yanlış mı anlamışım birde içeriye klipsli vantilatör koyacağım hava sirkülasyonu için 
Tabii diğer detaylara da çalıştım zamanlayıcılı priz  gübreleri falanda yine forumdaki mükemmel konulardan faydalanarak çözdüm 
Bu sistemin içine iki saksı atıp sponsordan alacağım photo blue dream tohumları koymayı düşünüyorum.Aklımdaki sorular özetle şunlar;
1-kabin boyutu yeterli olur mu ? Olmazsa ne olmalı ?
2- Havalandırmasistemi konusunda ki yöntemim sizce doğru mu ?
3-Tohum tercihim yeni başlayan ve böyle bir sistem kuran biri için doğru mu ?
Yardımlarınız için şimdiden çok çok teşekkür ederim kankalar herkese bol hasatlar high kafalar ?

billy

Yeni üye
hocam benım sistemı kuruyorsun vala direk asa yukarı aynı bende anlatıyım - oluyor cunku -  bende 140 uzunluk 1mx1m genişlikte bi giysi kabınını parcaladım ek kumas falan aldım parcaladım onu kare halıne getirdim bir sekılde ilk basta iskeletını kurdum  komple alumınyım folyo sardım ama  hiç kırmadan sardık folyoyu elımde arabadan kalan yansıtıcı film vardı onuda yaptım biraz - 2 adetn 6' fan var  sureklı donuyor hava sirkulasynu için birde sureklı içeri hava atsın dite 1 saat aralıklar 150 lik WC aspiratoru aldım ama  cok guclu sesi fazla içersının sıcaklıgına oksijenıne bakıyorum ona gore acıp kapatıyorum karantina modu oldugumuz için sueklı bakıyorum ne durumdalar diye içinde 55 Tl ye aldıgım Nem ısı olcer var - ısık sistemıne gelince 100 W lık ful spectrum led ile 2 adet 50W lık 500 adetlı led var full specturum ( tabi yetersiz ali expressten 1000W lık sipariş verdim  17 nısanda DHL kargo ile daha gelmedi )  suan gayet iyi buyuyorlar  bi problem yok 4 cicek uzerinde yogunlastım gayet guzel geişiyorlar 3-4 gunde bir 6.0 ph lı GE nın micro bloom Gro serisi veriyorum hersey iyi gibi bakalım  - senınde olur anlattıların iyi bence -

elçado

Yeni üye
Cvp: Yeni başlıyorum lütfen yardım

billy' Alıntı:
hocam benım sistemı kuruyorsun vala direk asa yukarı aynı bende anlatıyım - oluyor cunku -  bende 140 uzunluk 1mx1m genişlikte bi giysi kabınını parcaladım ek kumas falan aldım parcaladım onu kare halıne getirdim bir sekılde ilk basta iskeletını kurdum  komple alumınyım folyo sardım ama  hiç kırmadan sardık folyoyu elımde arabadan kalan yansıtıcı film vardı onuda yaptım biraz - 2 adetn 6' fan var  sureklı donuyor hava sirkulasynu için birde sureklı içeri hava atsın dite 1 saat aralıklar 150 lik WC aspiratoru aldım ama  cok guclu sesi fazla içersının sıcaklıgına oksijenıne bakıyorum ona gore acıp kapatıyorum karantina modu oldugumuz için sueklı bakıyorum ne durumdalar diye içinde 55 Tl ye aldıgım Nem ısı olcer var - ısık sistemıne gelince 100 W lık ful spectrum led ile 2 adet 50W lık 500 adetlı led var full specturum ( tabi yetersiz ali expressten 1000W lık sipariş verdim  17 nısanda DHL kargo ile daha gelmedi )  suan gayet iyi buyuyorlar  bi problem yok 4 cicek uzerinde yogunlastım gayet guzel geişiyorlar 3-4 gunde bir 6.0 ph lı GE nın micro bloom Gro serisi veriyorum hersey iyi gibi bakalım  - senınde olur anlattıların iyi bence -

elçado

Yeni üye

billy' Alıntı:

Sevindim benzer bir sistemin olmasına yapınca komple yapım aşamallı bir konu açacağım belki birilerine faydamız dokunur peki sana şunları sorsam hava girişini WC faniyla yapmışsın sende ama çıkışı da mı onla yaptın birde çok sesli oluyorsa daha sessiz bir yöntem önerin varmı birde sen kabin derinliğini 100 cm yapmışsın ya bende mi 100 cm yapmalıyım yoksa 50 cm derinlik 2-3 saksıya yeter mi ?
Teşekkürler yorumun için

edizparlar

Yeni üye
• Çıkış fanın giriş fanından daha yüksek m3’e sahip olmalı. Yoksa kabinin şişer zaten içerde mevcut havan olacak. 

• 100x50 ebatında bi kabin 3 tane bitkiye küçük gelir sıkış tepiş olmasın sonra. Bence 2 tane yap daha mantıklı.

•tohumu göremedim. ilk için indica ağır türler tavsiye edilir streslere daha tölereli olduğu için.

elçado

Yeni üye

edizparlar' Alıntı:
• Çıkış fanın giriş fanından daha yüksek m3’e sahip olmalı. Yoksa kabinin şişer zaten içerde mevcut havan olacak. 

• 100x50 ebatında bi kabin 3 tane bitkiye küçük gelir sıkış tepiş olmasın sonra. Bence 2 tane yap daha mantıklı.

•tohumu göremedim. ilk için indica ağır türler tavsiye edilir streslere daha tölereli olduğu için.

Anladım tam düşündüğüm fan sisteminin tam tersini yapacağım yani 
Kabini de ya genişletecek yada saksı sayısını ikiye düşürecem tavsiyelerine göre çok teşekkürler güzel tavsiyeler için

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** ******** ** ** *** ** ** ******* ****** ****** **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ** ** ******** *** ** **** ********* *** ******** ** ****** **********
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** ******* * ****** ******** ***** *** ******* *** ********* ***** ****
    ***** *** hahahaha** ** ** ******* hahahaha *******
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ***** ****** ** ***** ********** **** *** ***** **
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ******* hahahaha*** *** *** **** *** *** ***** ********** ***** ***** ****** ** ***** ********** **** *** ***** **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** *** ***** ****** *** ***** **
    +1
    *** ****** ******* ********* ********* ***** *** * ********* ******* ******** ******** *** ***** ********
    ***** ***** ****** **
  • İstanbul İstanbul:
    ******* **** ***** **
  • G Chat bot:
  • G Chat bot:
    *** ** **** ******** ****** **
  • G Groww:
    ******* **
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha**** ***** ******* ** ***** *** *** ******** ***** * ******* hahahaha ******** **
    İstanbul İstanbul: hahahaha**** ***** ******* ** ***** *** *** ******** ***** * ******* hahahaha ******** **