Yaza sigara olsun

Avare

Doktor
Kankalar ilk growu yapıp tüttürmeye başlayınca fazla ara verdiğimi ve elimdekinin yazı geçirmeye yetmeyeceğini sezimledim.
Yazın hem sıcaktan mütevellit hemde yurt dışından gelen misafirlerimizden dolayı grow yapmam söz konusu değil.
Temmuz başı daha outdoor bitkiler çiçeğe bile girmeden harman kalıp eylüle kadar evde battaniyeleri yemeyelim:D
(harmanlığım cidden çekilmiyor)

Bu grow da yine kısıtlı zaman olayına takıldığımız için yarı deneysel yarı fayda üretimine yönelik şekilde ilerleyeceğiz.

Fazla bir beklentim yok amacım temmuza kadar baltayı vurup en geç 15 ine dekorları tornistan yapmak.

Kabinimiz 80x80.
Işığımız mars hydro ts 1000.
Havalandırma giriş pasif.
Çıkış sp 250.
Toprak bir önceki toprak sadece 10 lt a101 torfu ilave edildi.
Tohumlar regular.
Su dinlendirilmiş ve ph 6 ya çekilmiş belediye gazozu.
Veg dönemi azot kullanmayacağım bu grow solucan gübresi yeterince iş hallediyor hatta fazla bile geldi geçen sefer.
Mısır filizi hazırladım 1 lt onu da çiçeğe kadar iki hafta verip direkt pk - keçi ikilisi ile bitirmeyi hedefliyorum.

Tohumları 1 gece suda bekletip ertesi gün Kapaklı kahvaltı tabağında peçete arası peteğin üzerinde patlattık.

Bir çok denemeden ancak 8 tane yi hayatta tutabildim çünkü kabuklar çok zor açıldı.

300 ml kahve bardaklarına aldım çimlendiklerinde. 2 gün önce de fiming yaptım.
Aslında toping yapacaktım ama resimlere bakınca zaten neden "fakayım ki kaçırdım" dediğimi anlarsınız :)
İlk saksılardaki toprak harmanlanmamış geçen growdan kalma erkek bitki toprağı olduğu için bitkilerin bazısına bazı şeyler fazla gelirken bazılarının eksikliğini yaşıyor bu nedenle transfer edildikten sonra epsom tuzu solüsyonu ile hem yaprak yem topraktan besleme yapıldı.

Kök gelişimlerinin artık sıkıntı olabileceğini düşünerek bugün itibariyle 7 litre saksılara alındılar. İyi ki de bakmışım çünkü 300 ml lik bardağı neredeyse komple sarmışlar.

15 gün daha veg verip şarteli indiricez nasipse
şu anda vegin 3 haftasında bulunuyoruz.

Avare

Doktor
Hırlı hasatlar kmkacım hem verim hem kafa için laktik asit bakterisini unutma
Kankam npk-0.50.30 var elimde bloomda yarım doz ile başlayıp haftada bir sulama ile gidiyorum bitmiyor da acayip konsantre bir şey. Yine onla devam edeceğim bitince laktik aside geçmeyi planlıyorum.

Melez

Müptezel
Sog yapabilirsnz 15 gun veg verip disi olanlari ortalama 3 4 litre saksilarda yanyana sekilde yapip vegten kisarak kisa surede hasat alabilirsnz

Kankalar ilk growu yapıp tüttürmeye başlayınca fazla ara verdiğimi ve elimdekinin yazı geçirmeye yetmeyeceğini sezimledim.
Yazın hem sıcaktan mütevellit hemde yurt dışından gelen misafirlerimizden dolayı grow yapmam söz konusu değil.
Temmuz başı daha outdoor bitkiler çiçeğe bile girmeden harman kalıp eylüle kadar evde battaniyeleri yemeyelim:D
(harmanlığım cidden çekilmiyor)

Bu grow da yine kısıtlı zaman olayına takıldığımız için yarı deneysel yarı fayda üretimine yönelik şekilde ilerleyeceğiz.

Fazla bir beklentim yok amacım temmuza kadar baltayı vurup en geç 15 ine dekorları tornistan yapmak.

Kabinimiz 80x80.
Işığımız mars hydro ts 1000.
Havalandırma giriş pasif.
Çıkış sp 250.
Toprak bir önceki toprak sadece 10 lt a101 torfu ilave edildi.
Tohumlar regular.
Su dinlendirilmiş ve ph 6 ya çekilmiş belediye gazozu.
Veg dönemi azot kullanmayacağım bu grow solucan gübresi yeterince iş hallediyor hatta fazla bile geldi geçen sefer.
Mısır filizi hazırladım 1 lt onu da çiçeğe kadar iki hafta verip direkt pk - keçi ikilisi ile bitirmeyi hedefliyorum.

Tohumları 1 gece suda bekletip ertesi gün Kapaklı kahvaltı tabağında peçete arası peteğin üzerinde patlattık.

Bir çok denemeden ancak 8 tane yi hayatta tutabildim çünkü kabuklar çok zor açıldı.

300 ml kahve bardaklarına aldım çimlendiklerinde. 2 gün önce de fiming yaptım.
Aslında toping yapacaktım ama resimlere bakınca zaten neden "fakayım ki kaçırdım" dediğimi anlarsınız :)
İlk saksılardaki toprak harmanlanmamış geçen growdan kalma erkek bitki toprağı olduğu için bitkilerin bazısına bazı şeyler fazla gelirken bazılarının eksikliğini yaşıyor bu nedenle transfer edildikten sonra epsom tuzu solüsyonu ile hem yaprak yem topraktan besleme yapıldı.

Kök gelişimlerinin artık sıkıntı olabileceğini düşünerek bugün itibariyle 7 litre saksılara alındılar. İyi ki de bakmışım çünkü 300 ml lik bardağı neredeyse komple sarmışlar.

15 gün daha veg verip şarteli indiricez nasipse
şu anda vegin 3 haftasında bulunuyoruz.

Kolay gelsin kanka ☺️ bol hasatlar.

5.yaprak

Üye
Toh7m regular dedigin corbacimi ve cicege ne zaman girecegini isik periodundan mi ayarliyoruz
2 aylik bitkim var cirbaci isik modu 24x24 yaniyor
Dunde buradaki kankalar a sordum topping yapabilirmisim kafayi kopardim goz atsan sende

Avare

Doktor
Toh7m regular dedigin corbacimi ve cicege ne zaman girecegini isik periodundan mi ayarliyoruz
2 aylik bitkim var cirbaci isik modu 24x24 yaniyor
Dunde buradaki kankalar a sordum topping yapabilirmisim kafayi kopardim goz atsan sende

Evet kanka çorbacıdan alışveriş yaptığım zamanlarda çıkan tüm tohumları biriktirdim
8-10 tane patlatıp kalan dişiler ile yoluma devam etmeye çalışıyorum.

Bitki günlük 12 saatten fazla ışık aldığı sürece veg (sebze) dönemini, 12 saat ışık 12 saat karanlık aldığı sürece de bloom (çiçeklenme) dönemini yaşar. Foto periyodik bitkilerde çiçeğe girme zamanını (iç mekanda) yetiştiriciler ışık saatlerini değiştirerek ayarlarlar. Topingi güzel yapmışsın kankam yaprakların aradan çıkan sürgünleri de lst ile güzelce eğip bükersen güzel verim alırsın.

son olarak 24x24 olayını anlayamadım 24 saat karanlık 24 saat aydınlık olarak mı gidiyorsun?

Avare

Doktor
Surekli isik acik 24 saat kesintisiz isigi 18acik 6saat kapatsam mi artik
Kankam okuduğum makalelerde ve araştırmalarda bitkilerin büyüme hormonlarını genelde karanlıkta uyuma zamanında salgıladığı yönünde. Hatta bloomda bitkinin aşırı boy atmasını ışıkların 12 saat sönmesinden olduğunu savunan görüşler okudum. Kızlara dinlenmeleri için fırsat vermek lazım;)

Avare

Doktor
Az önce kontrol ettim yavruları yaprakları en azından diri duruyor. Sanırım transfer olayını kazasız belasız hallettik gibi.

Bu arada bitkilerin bazılarında tepeyi aldığımız yer kurumaya başlarken bazılarında resimdeki gibi yeni tomurcuklanmalar farkettim bu fimin olduğu anlamına mı geliyor acaba?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31:
    ****** ****** **
  • 2 2008Grower:
    ****** ********* ***** ** ******** ******* ******* hahahaha ********** ******* ******* * *****
  • 2 2008Grower:
    ***** ***** **
  • 2 2008Grower:
  • A Ahmet84:
    +1
  • A Ahmet84:
    ***** *** **** ***** *** **** ********** ********* ***** ******* ***** *** ********** ***** *** ********* ** ***** ****** ***** *****
    ***** *** hahahaha hahahaha
  • A Ahmet84:
  • A Ahmet84:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** hahahaha hahahaha*
  • A Ahmet84:
  • A Ahmet84:
    ***** *** ******** *** **** ******* ********* ***** ******* ********** **** ********* **** ***** **** ** *****
  • bandaleros bandaleros:
    **** ***** ********** ***** *** ******* ***** **** ****** hahahaha**** **** ********** hahahaha **
  • bandaleros bandaleros:
    ********** ***** hahahaha*** hahahaha **** ******** hahahaha* *** ******** *** **** ******* ********* ***** ******* ********** **** ********* **** ***** **** ** *****
  • A Ahmet84:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha ********* *** hahahaha****** ******* ******
  • A Ahmet84:
  • A Ahmet84:
    **** hahahaha* ***** ** **** ********** ******** ******** **********
  • bandaleros bandaleros:
  • A Ahmet84:
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    ********** ******* ******* hahahaha ******
  • W westside83: