Yardım | Super Silver Haze (ilk grow)

lemonze

Yeni üye
Merhaba, 

10 Ocak'ta başladığım bu serüvenin 17. haftasına gelmiş bulunmaktayım. Bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceğini ve bitkinin şuanki görünümünü değerlendirmeniz için sizinle paylaşmak istedim. 

Işık:
1000w LED (100*10w)

Grow Kabini: 
170*65*65 cm ölçülerinde bez dolap 
Mylar
USB Fanx2 

Saksı:
25 litre 

Toprak:
Plagron Batmix 25L

Gübreler:
AN Connoisseur Bloom A+B (grow gübresi kullanmadım) 
AN Big Bud
AN Overdrive
AN Bud Candy
AN Flawless Finish

Bitkim şuanda tam 1.07m uzunluğunda. 5. haftada ana kolaya topping yaptım ve izlediğim videolardan yola çıkarak ScroG yapmayı denedim. 

6 Nisan: 
[attachment=1037]
[attachment=1036]
[attachment=1035]

10 Mayıs: 
https://imgur.com/a/T9uXijB

Sizce hasat tarihi ne zaman? Flush işlemine ne kadar sürede geçmeliyim? Tricomların hala berrak olduğunu düşünüyorum, süt beyazı olması için 1 haftası var sanırım ama bazılarında amber rengi de görülüyor. Sizce sebebi nedir? 

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_1106.JPG
    IMG_1106.JPG
    205.8 KB · Görüntüleme: 109
  • IMG_1104.JPG
    IMG_1104.JPG
    200.2 KB · Görüntüleme: 78
  • IMG_1105.JPG
    IMG_1105.JPG
    213.1 KB · Görüntüleme: 105

deadnull

Yeni üye
Dostum selamlar,

Bitki çok tatlı gözüküyor. alt yapraklarının sararmasının sebebini bilmiyorum, lakin senin yerinde olsam sararan yaprakları keserim. alt kısımlarda çiçeksiz yapraklar sararmış sanırım gördüğüm kadarıyla. budama yaptın mı hiç bilmiyorum ama ihtiyacı var gibi gözüküyor.

lemonze

Yeni üye
Cvp: Yardım | Super Silver Haze (ilk grow)

deadnull' Alıntı:
Dostum selamlar,

Bitki çok tatlı gözüküyor. alt yapraklarının sararmasının sebebini bilmiyorum, lakin senin yerinde olsam sararan yaprakları keserim. alt kısımlarda çiçeksiz yapraklar sararmış sanırım gördüğüm kadarıyla. budama yaptın mı hiç bilmiyorum ama ihtiyacı var gibi gözüküyor.

Evet, sararan yaprakların hepsi fan yaprakları. Grow döneminde 5-6 yaprağa budama yapmıştım. Fakat çiçeklenme döneminde budamam halinde strese girmesinden endişeleniyorum. 

Ama forumda gereksiz yaprakları budamanın bitkinin büyümesini hızlandıracağına dair yazılar okumuştum. 

Eğer pozitif bi etki olacaksa traşlıyorum bunu ben? 
smile.png

deadnull

Yeni üye
Selamlar dostum;

Ağda yapmamış kadın, kadın mıdır? Sanırım anlatabildim. Vakit olarak bir şey söyleyemeyeceğim. İyi forumlar :)

cannabis16

Ordinaryüs
çiçeklenme döneminde bitki alt yaprakları emerek sistemine kazandırır..bu çokça başa gelen bi olay..üst yapraklara sıçramadıkça sorun yok..yalnız bu bitkinin 2-3 haftadan daha fazla vakti var ..resimlere göre en az 4 haftası var görülüyor hasada..
en doğru zaman için mikroskopla trichome lara bakıp hasat zamanını belirlersin..forumda var bu konu.
dumanın bol olsun

lemonze

Yeni üye

cannabis16' Alıntı:
çiçeklenme döneminde bitki alt yaprakları emerek sistemine kazandırır..bu çokça başa gelen bi olay..üst yapraklara sıçramadıkça sorun yok..yalnız bu bitkinin 2-3 haftadan daha fazla vakti var ..resimlere göre en az 4 haftası var görülüyor hasada..
en doğru zaman için mikroskopla trichome lara bakıp hasat zamanını belirlersin..forumda var bu konu.
dumanın bol olsun

2-3 gündür Overdrive kullanıyorum. Eğer +4 hafta sürecekse Big Bud'a tekrar geçmem sıkıntı yaratır mı? Bir de 25L saksıya kaç litre su vermeliyim sizce? Teşekkürler.

deadnull

Yeni üye
Selamlar dostum;

Kesinlikle öneririm sömeklerin biraz cılız çünkü. Bir sorun yaratacağını sanmıyorum. Sürekli aynı yemeği yemektense ara sıra farklı yemek iyi olur ::) 
1.5-2 litre arası yeterli olacaktır. İyi forumlar.

cannabis16

Ordinaryüs

lemonze' Alıntı:
cannabis16' Alıntı:
dumanın bol olsun

2-3 gündür Overdrive kullanıyorum. Eğer +4 hafta sürecekse Big Bud'a tekrar geçmem sıkıntı yaratır mı? Bir de 25L saksıya kaç litre su vermeliyim sizce? Teşekkürler.

big buda ve bloom gübresine geç tekrardan bişey olmaz..
sulama konusunda yabancı growerler %20 saksının altından çıksın o şekilde sulama yapın derler..yani saksıya döktüğün suyun 5 te biri saksının altından çıkacak şekilde sulama yap ki bir önceki sulamadan kalan gübrelerin bir kısmı çeksin gitsin..bu sistemi devamlı uyguladığında saksı harcının temiz kalmasını da sağlarsın bir nebze..
18-19 lt lik saksıya benim uyguladığım compo sana torf+%30 perlit karışımlı toprağa 3 litre dökünce bu %20 alttan su çıkışını sağlıyorum..sende kendi saksı harcında bunu deneyerek öğreneceksin..bunun başka yolu yok.

Arslan26

Yeni üye
Kanka Hasadın bol olsun .bi sorum olucak sana Ledin  markasını ve nereden aldığını söyleye bilir misin?

lemonze

Yeni üye

Arslan26' Alıntı:
Kanka Hasadın bol olsun .bi sorum olucak sana Ledin  markasını ve nereden aldığını söyleye bilir misin?

Kanka sahibinden.com'da bulmuştum. Sıfır durumda ₺700'e aldım. Orada bir çok model bulabilirsin.

Asddfdg

Yeni üye
Kardeşim selamlar, 

Ben de Silver Haze düşünüyorum. Sonuç nasıldı paylaşır mısın?  

Teşekkürler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********