Yapraklarda sorun

GolD.Roger

Yeni üye
Dostlarım selamlar,
Fotoğraflarını eklediğim bitkim ak48 photo tohum, çiçeklenmenin 4. Haftasında ve son 1 haftadır yaprakları bu şekilde sadece ortada kalan dalların yapraklarında yoğun sararmalar var.
4 günde 8 litre su alıyor son sulamamı sadece phı ayarlı su verdim ama düzelmedi
Bi fikir verin tecrübeli kankalarım sorun nedir ne yapmalıyım?

zeko dayi

Müptezel
Dostlarım selamlar,
Fotoğraflarını eklediğim bitkim ak48 photo tohum, çiçeklenmenin 4. Haftasında ve son 1 haftadır yaprakları bu şekilde sadece ortada kalan dalların yapraklarında yoğun sararmalar var.
4 günde 8 litre su alıyor son sulamamı sadece phı ayarlı su verdim ama düzelmedi
dostum cicege calmag veriyomusun bide someklenmeye girmisler neden bi budama yapmiyosun fan yapraklar var budama yap cicekler hava alsin

higthead

Jolly Green
Dostum 4 gunde 8lt su alıyor nedemek? Kaç bitkin var? kac lt? sıcaklık ne? nem? ısık ne? bıtkılerın ya susuz yapraklar aşşağıda yada fazla sulamadan yapraklar aşşağıda. Çiçek son evreleri calmag verilmezzzz.

GolD.Roger

Yeni üye
dostum cicege calmag veriyomusun bide someklenmeye girmisler neden bi budama yapmiyosun fan yapraklar var budama yap cicekler hava alsin
Calmag verdim kanka yaprakların düşmesi ondanmıdır? Günlük 2/3 yaprak koparıyorum kanka bianda budamıyorumda
Dostum 4 gunde 8lt su alıyor nedemek? Kaç bitkin var? kac lt? sıcaklık ne? nem? ısık ne? bıtkılerın ya susuz yapraklar aşşağıda yada fazla sulamadan yapraklar aşşağıda. Çiçek son evreleri calmag verilmezzzz.
Kanka 2 bitkim varda birinin sadece gövdeden çıkan 2 dalı var kırılmıştı biri aldı başını gitti. 21 litre saksıda sıcaklık 25/31, nem 40/55 arası değişiyor. Suyu eksik veya fazla verdiğimi pek sanmıyorum ama yinede net emin değilim tabi, çözüm nedir kankam?

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Dostum benım 20 lt bez saksıma 4.5 lt sulama ıle ancak alttan runoff yanı 1 cay bardagı kadar su akıyor.Brom someklerı kapatan golge yapan yaprakları acıl al.

GolD.Roger

Yeni üye
Dostum benım 20 lt bez saksıma 4.5 lt sulama ıle ancak alttan runoff yanı 1 cay bardagı kadar su akıyor.Brom someklerı kapatan golge yapan yaprakları acıl al.
Kanka inan öyle, photo çok büyük bir bitki, 1.20 kabini doldurdu neredeyse tek başına, 1 haftaya kadar herşey iyiydi, strese girdi işte

higthead

Jolly Green
Brom bende photo yaptım 1 mt yaklasık tutum boyunu cember seklınde hepsı aynı hızada someklerı egıtımledım. Brom olay grower da bıtıyo egıtımde.

GolD.Roger

Yeni üye
Fena değil bitkim eğitim falan az tecrübem vardı önceden de işte neyi yanlış yaptıysam sularken bilemedim

Ü

Üye silindi 24423

Guest
4 tane z'yle verilmez yazmışsın da medyası coco'ysa veya arıtma/içme suyu kullanıyosa nolucak?
Dostlarım selamlar,

Kaç PH'la veriyosun ve PH metrenin kalibre olduğuna emin misin? Eminsen nasıl eminsin? Saksının boyutu ne? Hangi toprağı kullanıyosun? 8 litre suyu ortalama kaç dakkada ve ne hızda veriyosun? Verdiğin suyun % kaçı alttan çıkıyo ve çıkanın ppm'ini ph'ını ölçüyo musun? Her sulamada gübre veriyo musun? Ortalama ısı ve nem değerlerin ne? Işıkla en tepe somekler arasında kaç cm var ve üstlerindeki lümen miktarını ölçüyo musun? Bunları bilmeden doğru tespit yapmak zor...

Moderatör tarafında düzenlendi:

GolD.Roger

Yeni üye
4 tane z'yle verilmez yazmışsın da medyası coco'ysa veya arıtma/içme suyu kullanıyosa nolucak?

Kaç PH'la veriyosun ve PH metrenin kalibre olduğuna emin misin? Eminsen nasıl eminsin? Saksının boyutu ne? Hangi toprağı kullanıyosun? 8 litre suyu ortalama kaç dakkada ve ne hızda veriyosun? Verdiğin suyun % kaçı alttan çıkıyo ve çıkanın ppm'ini ph'ını ölçüyo musun? Her sulamada gübre veriyo musun? Ortalama ısı ve nem değerlerin ne? Işıkla en tepe somekler arasında kaç cm var ve üstlerindeki lümen miktarını ölçüyo musun? Bunları bilmeden doğru tespit yapmak zor...
Sorduklarından sorunlu olan şey çıkış ppm değeri, çok yüksek çıkıyor. Bitkimde gübrenin fazlalığıyla ilgili bi sıkıntı yok aksine fazlasını istiyor verdiğimden bile. sanırım fazla verdiğim calmagla alakalı sorunlar, 2 gün önce kuru toprağı 11/12 litre ph ayarlı su alttan biraz akıttım yani, bi sonra az gübreyle devam eder, overdrive başlamayı düşünüyorum o şekil toparlayacağını umuyorum

higthead

Jolly Green

Dostum ben sureklı hazıur su kullandım ve evet dediğin doğru hazır su ve arıtma sularda calmag eksıklıgı vardır ama Bloom son haftalarında calmag kesilir dostummmm. 4 tane m yazdım.Biraz search yap son haftalar neden verilmez diye cevabını bulucaksın.

Ü

Üye silindi 24423

Guest
Dostum ben sureklı hazıur su kullandım ve evet dediğin doğru hazır su ve arıtma sularda calmag eksıklıgı vardır ama Bloom son haftalarında calmag kesilir dostummmm. 4 tane m yazdım.Biraz search yap son haftalar neden verilmez diye cevabını bulucaksın.
Biraz search'ü zaten yıllar önce yapmıştım ve verdiğin bilginin yanlış olduğunu biliyorum. Search yap'tan kastın forum içinde bi search ise burda kaynak göstermeden atıp tutan boş beleşlerin(3-5 akıllı adamı tenzih ederim) lafıyla hareket edecek değilim.

Medya coco ise cal mag grow'un başından sonuna kadar her sulamada eklenmeli çünkü cal mag'e bitkiden çok coco'nun ihtiyacı var.

Kaynak;

Arıtma ve içme sularında da aynı şekilde baştan sona kullanılmalı.

Kaynak;

higthead

Jolly Green
Biraz search'ü zaten yıllar önce yapmıştım ve verdiğin bilginin yanlış olduğunu biliyorum. Search yap'tan kastın forum içinde bi search ise burda kaynak göstermeden atıp tutan boş beleşlerin(3-5 akıllı adamı tenzih ederim) lafıyla hareket edecek değilim.

Medya coco ise cal mag grow'un başından sonuna kadar her sulamada eklenmeli çünkü cal mag'e bitkiden çok coco'nun ihtiyacı var.

Kaynak;

Arıtma ve içme sularında da aynı şekilde baştan sona kullanılmalı.

Kaynak;

Dostum medyası coco deilki coco adına konusmadım. farkettıysen evet arıtma suları ve cesme sularında cal mag tavsıyesı dogru dedım.Benım anlatmak ıstedıgım son kısa evrede cal mag kesilmesi gerektiği.Sen yanlış anladın.

Ü

Üye silindi 24423

Guest
Dostum medyası coco deilki coco adına konusmadım. farkettıysen evet arıtma suları ve cesme sularında cal mag tavsıyesı dogru dedım.Benım anlatmak ıstedıgım son kısa evrede cal mag kesilmesi gerektiği.Sen yanlış anladın.

Hayır dediğin şu;

"hazır su ve arıtma sularda calmag eksıklıgı vardır ama Bloom son haftalarında calmag kesilir"

Burdan anlaşılan hazır ve arıtma suyuyla yapılan beslemelerde bile son birkaç hafta cal mag verilmez ve bu bilgi yanlış. Ayrıca medyası coco ise nolucak diye özellikle sordum ama ona da aynı cevabı verdin. Neyse sen de hazır su kullanmana rağmen late flowering'de cal mag'i kesiyosan yanlış yapıyosun. Hatta sadece cal mag değil hiçbir gübrenin kesilmesine gerek yok.

Kaynak;

Araştırmayı yapan doktorlar.

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Dostlarım selamlar,
Dostum 2 çiçeğin var ve bunları 4 günde bir 4 er litre suluyorsan sulamada miktar olarak sorun yok :) ben burada senin kadar olmuş bir çiçeğe hala 250 ml su veren arkadaşlar gördüm ve çıkıp çiçeğimin nesi var diyebiliyor :) Kardeşim benim görüşüm bazen tüm bunların yanı sıra biraz atlasakta eğer pervanen büyük ve o çiçeğin üzerine sürekli vuruyorsa fan yanığıda olabilir ve belirtileri aynıdır sonradan ortadan ve yanlardan kahverengi olmaya başlar birde naçizane aklıma ilk gelen belki fazla sulama olabilir iyice kurutmanı öneririm ha bunuda yapıyorsan biraz balkon veya havadar bir yere koyup dinlendirmeni , temiz hava almasını sağlayabilirsin bol şans dostum dilerim düzelir...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **