Yapraklar neyi işaret ediyor?

PurpleWizard

Yeni üye
Selam dostlar 3. Growum ve ilk kez böyle bişey yaşıyorum budefa tohumları sponsordan aldım denemek için blue dream auto genetikler toplam 48. Gündeler

Orta ve alt sadece fan yapraklarında sararma ve kahverengi lekelenmeler var hatta bazı yapraklar komple sararıyor daha önce başıma gelmedi böyle bişey yapraklar diri yumuşama yok hepsinin formu sağlam büyüme hızı güzel ama bunlar can sıkıyor

sensi bloom AB (haftada 4ml)
Big bud (haftada 2ml)
Bud candy (haftada 2 ml)
Voodoo tarantula piranha (haftada 2 ml) bu hafta sonuncuydu
Magnifical (duruma göre veriyordum yapraklar değişmeden önce)

bu şekilde kullanıyorum pH durumunu gübre kendisi ayarlıyor

Birkaçını çektim hemen hemen hepsi aynı durumda yanlışlarımı düzeltirseniz bende öğrenmiş olurum yanıkmıdır yada neyin eksikliğidir ilerisi için not etmiş olurum

PurpleWizard

Yeni üye
Bitkilerinde nitrojen fazlalığı ve bakır eksikligi var boş sulama fazla yapmıyor gibisin toprağı biraz rahatlamasi lazım besin kitlenmesi yasayabilirsin
Perşembe günü toprak kurumuş olur boş sulamayla biraz fazla runoff alıp toprağı rahatlatıp öyle gözlemleme yapayım o zaman yada flush ile uğraşıcam mecbur

Silas

Müptezel
Sararma alt eski yaşlı yapraklarda, sararmala leke leke başlayıp yayılarak tüm yaprağı sarıyor yani bitki yapraktaki potasyumu çekerek sömeklere harcıyor. Bitkin çiçeğe girdiğinden potasyum ihtiyacı artmış, bitkide kullanmadığı alt eski yapraklarını harcıyor anlayacağın. Grow gübresini yarıya düşür, çiçeklenme gübresini arttır. Sararmaya başlayan yaprakların geri gelmez ama durur, ciddi bir sorun yok

Extremist

Kıdemli Üye
Drenaj sunun bi ph ına bir de ppm ine bakıp yazarmısın, sanırım ph yüksek çıkacak drenaj da. çıkan sonuca göre bir yorum yapalım derim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A active661:
  • A active661:
    ******** ** ******* ********** ***** hahahaha
  • A active661:
    ******* hahahaha***** **** hahahaha** * ******* ***** ********* ********* **** ****** **********
  • A active661:
    hahahaha* *** ***** ******** ***** ** ******* ****** ******* *** ******** ********* **** ******* ******** ** ***
  • A active661:
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** ********* ****** *** ***** hahahaha
  • A active661:
    **** hahahaha******** ****** ********** **** hahahaha ******** *
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** **** **** ******* hahahaha **** ****** **** **** hahahaha* *******
  • A active661:
    ** ** ********* *** hahahaha* **** *** hahahaha***
  • A active661:
    ***** **** hahahaha********* ********** ** ******
  • istr istr:
    +1
  • istr istr:
  • VendettaX VendettaX:
  • G ghostt7:
    ****** ** ******* ******** ***** ***** *** ***** ********* **
  • G ghostt7:
    ******* ********* ********** **
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ******* **** ******** ********* ********** ****** ***** ******** ******** ******* ***** hahahaha ******* * ********* ***
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ********* * **** ** *** ******* hahahaha* ******** ******* ********* ****
  • G ghostt7:
    ****** ******* ******** hahahaha *** ***** ********* ** * ******* ****** ***** ** *
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********** **** ********** ***** hahahaha*
  • G ghostt7:
    hahahaha ******* *** ***** ******* ******* ********** ***** ***** ***** ****** hahahaha** ******* **
    G ghostt7: hahahaha ******* *** ***** ******* ******* ********** ***** ***** ***** ****** hahahaha**...