yapraklarındaki mor renk genetiğine mi bağlı

Kanka gübreleme eksik sanırım bir bakabilir misin? En altta yapraklar sararmış dün böyle değildi. çiçekte 4. haftanın ortaları. bide üst yapraklar mor olmaya başladı

@Yesil888
@cannabis16

Son düzenleme:

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka gübreleme eksik sanırım bir bakabilir misin? En altta yapraklar sararmış dün böyle değildi. çiçekte 4. haftanın ortaları. bide üst yapraklar mor olmaya başladı

@Yesil888

Kanka alttaki yaparaklairin sararmasi problem degil, bitkin eski fan yapraklarindaki besini cekiyor, buna engel olamazsin, bu bitkinin tabiatinda var. Üstteki yapraklarin moramasi ise verdigin gübredeki potasyum yetmiyor. PK gibi bir gübre varsa elinde hemen basla. Cicekteki bitkinin hele senin gibi ileri cicekteki bitkinin en fazla ihtiyac duydugu element potasyumdur. Sömeklerin iyi sismesini istiyorsan hemen potasyum icerikli gübre vermelisin. Ben Canna PK 13/14 veriyorum. Yoksa hemen bir PK icerikli gübre al.Canna PK 13/14 cok pahali degil. Bunu 500 ml-1 lt side var.

Kanka alttaki yaparaklairin sararmasi problem degil, bitkin eski fan yapraklarindaki besini cekiyor, buna engel olamazsin, bu bitkinin tabiatinda var. Üstteki yapraklarin moramasi ise verdigin gübredeki potasyum yetmiyor. PK gibi bir gübre varsa elinde hemen basla. Cicekteki bitkinin hele senin gibi ileri cicekteki bitkinin en fazla ihtiyac duydugu element potasyumdur. Sömeklerin iyi sismesini istiyorsan hemen potasyum icerikli gübre vermelisin. Ben Canna PK 13/14 veriyorum. Yoksa hemen bir PK icerikli gübre al.Canna PK 13/14 cok pahali degil. Bunu 500 ml-1 lt side var.
kanka ben bio serilerinin hepsini kullanıyorum dün biraz arastırma sonucu bir hata yaptığımı farkettim, bu gübreleme işinin o kadar da basit olmadığını farkına vardım. ben tabloda yazanı bölüyorum öyle veriyorum bu hatayı farkettim.

Sinarit

Kıdemli Üye
kanka ben bio serilerinin hepsini kullanıyorum dün biraz arastırma sonucu bir hata yaptığımı farkettim, bu gübreleme işinin o kadar da basit olmadığını farkına vardım. ben tabloda yazanı bölüyorum öyle veriyorum bu hatayı farkettim.
Kanka bende bio serilerini kullanıyorum, yeni başladım. Nasıl bir hata farkettin? Müsait olduğunda yazarsan sevinirim. Bizede rehber olur.

Night owl

Müptezel

@Yesil888
@cannabis16

Yapraktan dallara geliyorsa kükürt eksiktir sömek dalları genelde fosfor ana dal tümden besin eksikliği

nemessis

Üye

Yesil888

Ordinaryüs
Tamam iste yaptigin hatayi bitkinde söyledi sana, bundan sonra bos sulama yok, istersen 14 günde 1 kere alttan su cikana kadar bos sulama yaparsin. Ben öyle yapiyorum. Ver gübreyi isigi, hasata dogru gidiyorsun.Sömeklerin sisin.

cannabis16

Ordinaryüs
benim PK 13/14 GÜBRESİNE BAŞLAMAMA NEDEN OLAN OLAY SENİN DE BAŞINA GELMİŞ..

Fosfor ve Potasyum azlığında çiçeğin erken evrelerinde bunu yapıyor bitki... dayayacaksın Fosfor Potasyum yüklemesini sorun çözülecek...çiçeğin son 1-2 haftasında yapraklar bu gibi mor-kırmızı-turuncu-pembe -mavi renklere bürünürse de dert etmeyeceksin,bitki ölüyor artık,yaprağı falan düşündüğü yok...

Yeni konu açmadan buradan devam edeyim dedim. Kanka bu haldeler sömekler sişmeye devam ediyor. 2 ağaç grandy purple ama diğeri ney bilmiyorum. Yapraklari az da olsa kendine geldi ama seker yapraklari genetikten dolayı mor gibi geliyoe bana :) 3 ağacında yaprak uçlarında sivri küçük yanıklar mevcut. Ne görüyorsun kanka eksik birseyleri varmi?

Son 2 sulama nasıl yapıldı?

10 lt suya..

25 ml bio grow
25 ml bio blom
15 ml top max
25 ml alg a mic
15 ml big bud. 3 ağaca pay olacak şekilde verdim.

(bundan önceki son iki sulama big bud kesmiştim? Fotoğraflar en üstte konu basinda potasyum eksikliği teşhisi kondu yapraklara. Sonradan big bud karisima tekrar ekledim. Ağaçların güncel durumları da böyle. Yarın tekrar sulama günü. Çıkarıp eklemem gereken bisey varmı over drive geçmem gerekiyor mu? 5. Hafta girdiler

Son düzenleme:

cannabis16

Ordinaryüs
az geliyor verdiklerin.. herhangi birinin az gelmesi durumu yok,topluca gübre az geliyor....besleme tablosunda yazanı veriyorum falan deme, bırak o tabloyu,senin bitkilerine ne yetiyorsa tablo odur..ayrıca calmag her sulamada vereceksin çiçeklenmede..bitkilerin hızlı,gübreyi de artırarak deneyeceksin doğru dozajı bulana ve yaprak renkleri normal koyu yeşile dönene kadar..

az geliyor verdiklerin.. herhangi birinin az gelmesi durumu yok,topluca gübre az geliyor....besleme tablosunda yazanı veriyorum falan deme, bırak o tabloyu,senin bitkilerine ne yetiyorsa tablo odur..ayrıca calmag her sulamada vereceksin çiçeklenmede..bitkilerin hızlı,gübreyi de artırarak deneyeceksin doğru dozajı bulana ve yaprak renkleri normal koyu yeşile dönene kadar..
Arttırıyorum kanka son haftaya geldik neredeyse calmag takviyeside yapicam. 4 5 güne tekrardan paylaşırım ağaçları

Son düzenleme:

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka hasat iyice yaklastin, Cannabis16 nin yazdiklarini uygula, daha iyi hasat al. Su anda bile hasat alacak durumda bitkilerin, bu asamandan sonra hasat almama gibi bir durum yok, Trikomlari takip etmeye basla.

Kanka hasat iyice yaklastin, Cannabis16 nin yazdiklarini uygula, daha iyi hasat al. Su anda bile hasat alacak durumda bitkilerin, bu asamandan sonra hasat almama gibi bir durum yok, Trikomlari takip etmeye basla.
Başlıcam kanka gübre dozajini arttırdım sadece bio serilerini vericem calmagla beraber yarın sulama var. Sonraki sulamayida aynı şekil yapicam. Ne tepki verecekler bakalım. Over drie uygulasam yararı olurmu sence gerek var mi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha****
    ****** *** **** ***** ******* ******** *** ** ****** *** ********* hahahaha ******** *******
    **** ****** ******* ********* **
  • H happyworld:
    ******* **** **** ** ******* **** ** ******** ***** ***** **
  • H happyworld:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ********* ******** hahahaha hahahaha*** ******* **** ****** **
    ******** * ****** ****** ** ********* *** **** **
    +1
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ** ***** **
    ******* **** ******* hahahaha ***
    ********* ********* ***** hahahaha ***** *** ****** ****** *******
    +1
    ***** **** ********** ********** ******* ** **** ******** *** **
    hahahaha ****** ******** ******** ****** ***** ****** ** hahahaha****** ********* ***** hahahaha ***** *** ****** ****** *******
    ***** **** ********** **** *** ******* **** ********** ********** ******* ** **** ******** *** **
    **** **** ******** ***** hahahaha******
    TroubleStyla TroubleStyla: *** ******* ********** ******* ********