Yaprak üstü örümcek ağı gibi bir şey

B

burak35

Guest
Selam dostlar. Bitkimde yapraklar arası örümcek ağı gibi bir şey var fotoda çok da belli olmuyor bu nedir?
Yaprak üstünde ki şey https://imgyukle.com/i/Y8uLw8
Bitki genel görünüm
Fazla neme bağlı.kuf olabilirmi dostum mantar başlangıcı? nemi kacta tutuyorsun ve havalandirman kaclik bilgi verirsen daha fazla yardımcı olur forumdaki arkadaşlar

Enjoyy

Üye
Sanırım küf ayrıca 60 65 nem çok fazla bence soldaki bitkiyi budamamışsın hiç hava alamıyorki içerisi küflenmesi normal sağdaki bitkiyede aşırı sulama vermişsin kökler oksijen alamamış yapraklar o yüzden ölü balık gibi yatmış ben böyle düşünüyorum kanks

B

burak35

Guest
Isı 20 22 nem 60 65. Havalandırma 195 mt çıkış var. Girişte ki çalışmıyor oda 320 mt k
Dostum girişteki fanini çalıştır neden calistirmiyorsun?nemi ni kıs biraz çiçeklerinin hava almasını sağla vantilatörün calisiyormu? sıcaklığını 25 e çek aşırı sulamadan kaçın bitkine yaprak icin herhangi bir fısfıs uygulamasi yaptinmi hic

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mylek1

Yeni üye
Sanırım küf ayrıca 60 65 nem çok fazla bence soldaki bitkiyi budamamışsın hiç hava alamıyorki içerisi küflenmesi normal sağdaki bitkiyede aşırı sulama vermişsin kökler oksijen alamamış yapraklar o yüzden ölü balık gibi yatmış ben böyle düşünüyorum kanks
Sağda ki bitkide başlarda aşırı sulama yaptım ve altta ki bi kaç yaprak o dönem sarardı onu çözdüm sıkıntı yok. 2 3 günde bir suluyorum suladıktan 2. Günün sonunda hafiften salıyor suyu verdiğimde canlanıyor. Sağda ki arkadaşa yön verdim zamanında altta ki kafaları ışığa uzatmak için.
10 haftadır 18 6 gelişimdeler 2 gündür 12 12 ye soktum. Çiçeklenmede budarım diyordum budarsam nasıl budayım sence çok yaprak var oda soğuktan oldu

Mylek1

Yeni üye
Dostum girişteki fanini çalıştır neden calistirmiyorsun?nemi ni kıs biraz çiçeklerinin hava almasını sağla vantilatörün calisiyormu? sıcaklığını 25 e çek aşırı sulamadan kaçın bitkine yaprak icin herhangi bir fısfıs uygulamasi yaptinmi hic
Çıkış fanı 195 mt sessiz solar palau giriş için aksiyel aldım 320 mt sanırım girişin daha az olması lazımmış. Aksiyel çok ses yapıyor ve fazla geliyor. Ondan kapattım bir kaç önce vsntilator çalışmıyor sabitleyemedim boylar kısa iken aşağı sabitlemiştim büyüdükçe çok yakından vurmaya başladı. Yamuldu hafiften kapatmıştım. Giriş fanını ara sıra çalıştırabilirim yeni sessiz bir tane alma şansım yok bu sefer ki böyle mecbur. Vantilatöru sabitliyorum. Beyaz böcek sorunu diyee bir şey gördüm sanırım o. bitkiyi temizleyip vsntilator takıcam. Bio canna bio boost var sanırım yaprağa sıkılıyor çok hafif onu uygulucam daha önce yapmadım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • L Levrekbaz45:
    hahahaha** * ** **** ******** ******** ****** ******
  • T Turco:
    ***** ******** ******* ******* *** ****** hahahaha* ******* ** ********** hahahaha* ****
    +1
  • L Levrekbaz45:
    hahahahahahahaha******* **** ****** *** ********** ****** **
    +1
  • T Turco:
    ********* **** ******* hahahaha* ***** ** ** hahahaha* ****** ****** ******* ********** ********** *******
  • L Levrekbaz45:
    ***** ******** ******* ******* *** ****** hahahaha* ******* ** ********** hahahaha* **** hahahaha** ****** *** **** **** hahahaha* hahahaha*** hahahaha***** hahahaha* ****** ********** hahahaha**** **** ****** *** ***** ******
    +1
  • T Turco:
  • L Levrekbaz45:
    hahahaha** *** ******** ***** ** ** ** ***** **** ********
  • T Turco:
    ***** ***** hahahaha*** ** hahahaha** ***** ***
  • L Levrekbaz45:
  • T Turco:
    ***** ** ******** ******** ***** ******** ****** hahahaha*** ******* ** ** ******* *** *******
  • T Turco:
  • T Turco:
    hahahaha ******
  • L Levrekbaz45:
    ******* **
  • L Levrekbaz45:
    ***** ** ******** ******** ***** ******** ****** hahahaha*** ******* ** ** ******* *** ******* ** ******* ** ****** **
  • L Levrekbaz45:
    ** ***** **** hahahaha** ****** *******
  • MalrukLord MalrukLord:
  • L Levrekbaz45:
    ***** ********* **** ******** ***** ********** ***** ******* ********** ****** ****** ******* ****
  • MalrukLord MalrukLord:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • L Levrekbaz45:
    *** ** ****** ********* *** ******* ******** ******** ********* hahahaha** *******
  • L Levrekbaz45:
  • L Levrekbaz45:
    hahahahahahahaha***
    L Levrekbaz45: hahahahahahahaha***