Yakında başlıyorum bir kaç sorum var.

Toska

Üye
Herkese Merhaba arkadaşlar.

Yakında growa başlayacağım kısaca malzemelerimden bahsetmem gerekirse ;

BruceBanner auto yapacağım.

750-900 watt HPS/MH lambalara eş değer güç üreten 1200Wattlık çift spektrumlu led

Biobizz Coco Mix 50 Litre

380m3 karbon filtre

- Bio Bloom 250 ML
- Bio Grow 250 ML
- Top Max 250 ML
-Biobizz Call Mag 500 ML
-Voodoo juice 250 ML

Sorularım şunlar ; Bitkiye ne kadar su vereceğim konusunda hiç bir fikrim yok. 1. gün su + gübre -- 2. gün sadece su -- 3. gün boş bu şekilde bir sulama yapacağım ama bitkinin haftasına göre ne kadar su vermem gerekli bilmiyorum. Ne kadar su vermeliyim ?

2. soru = vereceğim suyun ppm i 5.4-5.8 arasında olması gerekiyor sanırım ama ben suya gübre eklediğimde bu değerler çok artmayacak mı bunla nasıl başa çıkarım?

3. soru = Coco toprağa perlit karıştırmak şartmıdır şuan maddi yönden epey yamuldum en ufak bi masraftan dahi kaçınmak istiyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Toska

Üye
Suyla alakalı soruyu cevaplayayım. Bitkiye vereceğin su miktarı sabit değil, kuru bir iklimdir toprak çabuk kurur daha çok verirsin, nem yüksektir toprağın kurumuyordur geç verirsin.

Bu forumda ve diğer yabancı forumlarda şiddetle önerilen şey toprağın kurumasına izin verin. Toprak kurumazsa bitki oksijen alamıyor ayrıca sürekli nemli kaldığı için küf vs. yapabiliyormuş. Toprağı 3 günde 1 kuruduğu için 3 günde 1 sulayan da var, haftada bir sulayan da.

Benim toprak mesela 5-6 gün geçmeden asla kurumuyor nedenini çözemedim, ben de haftada 1 defa sadece gübreli su veriyorum başka da bir şey vermiyorum. Bir kere kabin çok ısındığı için hızlı kuruyup su stresi yaşadılar o kadar. 80.gündeler gayet sorunsuz devam ediyorum bu şekilde. Toprağı mutlaka 1 gün kuru şekilde bırakıyorum nefes alsınlar diye.
Kıymetli bilgilerini paylaştığın için çok teşekkür ederim hocam gerçekten hiç bir soru işareti bırakmadın kafada :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • C clackster:
  • kkush kkush:
  • C clackster:
    hahahahahahahaha * ****** hahahaha* ***** ******
  • kkush kkush:
    ********* hahahaha* ******* *********
  • kkush kkush:
  • C clackster:
  • C clackster:
  • kkush kkush:
  • C clackster:
    **** ******* ** *** **** **** ***** ****** ****** ** ***** ***** **
  • C clackster:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    * ***** **** ** ******* ** ** ***** hahahaha ********
  • C clackster:
  • C clackster:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • G greenwolf:
    **** **** ** **** ******** ****** **** ********* ******* ****** ****** **** ** ******** hahahaha****** **** ******
  • kkush kkush:
    hahahaha ********** hahahaha **** ** **** ******** ****** **** ********* ******* ****** ****** **** ** ******** hahahaha****** **** ******
  • G greenwolf:
    hahahaha** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ******* ******* hahahaha
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahahahahahaha
    Ü Üfürükçü gargamel: hahahahahahahaha