Vantilatör kullanımı hakkında

Yylmzz

Yeni üye
Kankalar selam 10 günlük yaklaşık 10 cm uzunluğunda bir sebi sübyan oto ufaklığımız var günlük 20 saat işık veriyorum. ne zaman rüzgar vermeye başlamalıyım. Kabin micro kabin kendim yaptım (100*40*60) bugün deneme amaçlı denedim vantilatörü yerinden sökülcek gibi oldu kapattım.

Dumanınız bol olsun.

Selam, Filizlenme sürecinde nemi tutsun diye tepesine şişe kesip koyuyoruzya kanka, bitki bu şişeden çıkarılacak zamana ne zaman gelirse ilk başta pc fanı kullanıyorum daha sonra çapı küçük vantilatörlere geçiyorum. Bitkinin rüzgardan çok sallanmamasına dikkat edersin, güzel bi esinti mutlu edecektir diye düşünüyorum. Ben böyle yapıyorum, bana soranlara da böyle söylüyorum. Dumanın bol olsun

Yylmzz

Yeni üye
Cevap için sağol kanka bir soru daha pet şişenin alt kısmımı üst kısmını kullanmalı yada üst kısmı kullanacaksak kapaksız mı kullanmalıyız

2MoreWeeks

Doktor
Kanka saksında pay varsa streç de iş görür, sar komple, 5-6 delik aç mis gibi. Çölde yaşamıyorsan çok neme ihtiyaç yok, bu konu biraz abartılıyor. Outdoor tekniği aslında bu, %40 nemden aşağı değilse ortam hiç gerek yok. tohumun üstüne gelen toprak kurumasın, arada fısfısla o da iş görür.

Yylmzz

Yeni üye
Eyvallah kanka
kabin sıcaklığı 25 27.5 arası değişken nemde şuan % 76
Buhar makinası açık normalde nemde enfazla makına kapalı olduğunda % 55 lere düşüyor
Ben ozaman bir pc fanındandan küçük bir fırfırik yapim biraz büyüyene kadar işimizi görür.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********