ustalara bikac soru ! Ses önemli meseleymiş.;)

Yo

YojK kankam onlar olmuyo. koku için olan karbon palet karbon pahalı bişi zaten ithal tr de üretimi yok diye biliyorum ben. Doldurma esnasında uğraştırıyor baya sıkı olması gerekiyor yoksa koku kaçırıyor. Makina dolumu un yerini tutmuyor tabi. Kullanılmış karbon filtreyi yıkayıp fırınlayan arkadaşlarda var ama.
Yikayip firinlamak cok mantikli zaten gorevini yapmayan karbon filtre oluo cope atmaktansa denenir saolasin.denersem sonuclari paylasirm mutlaka.

Skyy

Yeni üye
Ayrıca growsan ürünleri koku kaçırıyor türbün le karbon m3 leri birbirini karşılamıyor. Ben acil almam gerektiği için ucuza kaçtım. Karbon filtreyi değiştirmememin sebebi içini kendim doldur boşalt yapıyorum. Palet karbon denk getirdim parasız 6-7 lt kadar. Kankam @Skyy sana tavsiyem karbon da iyi birşey tercih et türbün sessiz olsun. @higthead üstadın tavsiyeleri bu konuda çok iyi gerçekten. Tam ölçüleri yaz sana uygun makul sessiz illa bişi bulunur. Gardırop a asma konusunda foto bırakıcam sana gerçekten basit.
Kanka iyi geceler iyi karbon filtre ve ultra sessiz türübün sponsorda var fiyatlar tuzlu ama kalite harbiden belli, bişey daha soracam pis havayı attık bu şekilde tamam temiz hava için ayrı bi fan daha gerekiyor demi yani dolabı 2 yerden hava hortumlarının ölçülerine göre kesip camdan dışarı temasını sağlamam gerekiyor iklimlendirme için demi camda çok sırıtmaz mı diye düşünüyorum dolap cam arası mesafe yakın ama başka nasıl yöntem yapabilirim ki

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Kanka iyi geceler iyi karbon filtre ve ultra sessiz türübün sponsorda var fiyatlar tuzlu ama kalite harbiden belli, bişey daha soracam pis havayı attık bu şekilde tamam temiz hava için ayrı bi fan daha gerekiyor demi yani dolabı 2 yerden hava hortumlarının ölçülerine göre kesip camdan dışarı temasını sağlamam gerekiyor iklimlendirme için demi camda çok sırıtmaz mı diye düşünüyorum dolap cam arası mesafe yakın ama başka nasıl yöntem yapabilirim ki
Kankam öyle bişi yapma. Karbondan çıkan koku temiz bitki kokusu yok. Camı falan delme kesme yapma. Benim hepsi odanın içinde.

higthead

Jolly Green
Çıkış havasını direk oda içine vermeyiniz sebebi ise ne kadar havalandıursanızda kullanılmıs hava donup dolasıp oda ıcınden gırıs fanı ıle ıcerı gırıcek. Cıkıs hava kanalını camdan dırek atamıyorsanız kabını cama yaklastırın ve camın yan duvarından cama kadar hava kanalını getırın ve cam acık kalsın.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Çıkış havasını direk oda içine vermeyiniz sebebi ise ne kadar havalandıursanızda kullanılmıs hava donup dolasıp oda ıcınden gırıs fanı ıle ıcerı gırıcek. Cıkıs hava kanalını camdan dırek atamıyorsanız kabını cama yaklastırın ve camın yan duvarından cama kadar hava kanalını getırın ve cam acık kalsın.
Valla üstad benim hiç öyle bir şansım yok gardrop önünden alıyor temiz havayı tahliye arkaya veriyor. Evin içinde boru gezdiremem. misafirler gelip gidiyor. Düşüncesi bile imkansız bende. Baca giderine bile veremiyorum gözükmesin diye ayrıca apartmanda 3 aile rütbeli asker oturuyor. Benim dairedeki Co2 yi temizliyor. Sıcak ve temiz havayı bana geri veriyor. İnşallah sağlığımızı etkilemez.

Skyy

Yeni üye
Valla üstad benim hiç öyle bir şansım yok gardrop önünden alıyor temiz havayı tahliye arkaya veriyor. Evin içinde boru gezdiremem. misafirler gelip gidiyor. Düşüncesi bile imkansız bende. Baca giderine bile veremiyorum gözükmesin diye ayrıca apartmanda 3 aile rütbeli asker oturuyor. Benim dairedeki Co2 yi temizliyor. Sıcak ve temiz havayı bana geri veriyor. İnşallah sağlığımızı etkilemez.
Kanka benim camın dibinde dolap mdf yi delicem ozaman temiz havayı aşşadan delip oraya bi fan pis hava içinde yukarıdan delip o fanıda karbona bağlayıp içeride brakacam bende giriş ve çıkış hava hortumunu camdan çıkaramam sıkıntı olur gündüzleri camı açarım camın dibinde dolap zaten oradaki hava sikilasyonu yetrmi bilmiyorum hadi gündüz havayı çevirdik gecede oda içerisindeki havadan faydalancaz dediğin gibi inşallah zehirlenmeyiz:)

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Kanka benim camın dibinde dolap mdf yi delicem ozaman temiz havayı aşşadan delip oraya bi fan pis hava içinde yukarıdan delip o fanıda karbona bağlayıp içeride brakacam bende giriş ve çıkış hava hortumunu camdan çıkaramam sıkıntı olur gündüzleri camı açarım camın dibinde dolap zaten oradaki hava sikilasyonu yetrmi bilmiyorum hadi gündüz havayı çevirdik gecede oda içerisindeki havadan faydalancaz dediğin gibi inşallah zehirlenmeyiz:)
Valla 3 yıl olmuştur onlarla yatıyorum onlarla kalkıyorum kankam . Organize sanayi daha çok zehirliyor onun farkındayım. :)

Dostum 60x60 alanda evet 190-200m3 cıkıs kullanılır fakat her zaman söylüyorum yine söylücem şu 190 m3 fanları kullanmayın karbonu bağladığınızda 100m3 e düşerrr. 255m3 cıkıs yapıcan karbonu takana kadar 1 dusuk hıza alıcan karbonu kullandıgında tam hıza alıcaksın ve ıstedıgın mıs gıbı ıklımlendırme olucak.

Sakınm o fana 1 düşük hızda karbonu bağlama bağlarsan bile bir faydasını göremezssin. Durumu kurtarıcak en güzel yol ya çıkış setini değiştiriceksin yada 300m3 aksıyel tıpı fan alıp bogaz 150mm dir karbona girerken 125mm 102 mm dıye ufak parca hava kanalları ıle reduksıyon gıbı dusuruceksın. Yada asla ve asla tavsıye etmıyecegım sey o fanı karbonsuz kullancaksan işe yarar ama asla ve asla karbonsuz kullanma.

Dostum 60x60 alanda evet 190-200m3 cıkıs kullanılır fakat her zaman söylüyorum yine söylücem şu 190 m3 fanları kullanmayın karbonu bağladığınızda 100m3 e düşerrr. 255m3 cıkıs yapıcan karbonu takana kadar 1 dusuk hıza alıcan karbonu kullandıgında tam hıza alıcaksın ve ıstedıgın mıs gıbı ıklımlendırme olucak.

Sakınm o fana 1 düşük hızda karbonu bağlama bağlarsan bile bir faydasını göremezssin. Durumu kurtarıcak en güzel yol ya çıkış setini değiştiriceksin yada 300m3 aksıyel tıpı fan alıp bogaz 150mm dir karbona girerken 125mm 102 mm dıye ufak parca hava kanalları ıle reduksıyon gıbı dusuruceksın. Yada asla ve asla tavsıye etmıyecegım sey o fanı karbonsuz kullancaksan işe yarar ama asla ve asla karbonsuz kullanma.
Dostum saolasin bugun dr karbondan aynen dedigin gibi 300m3 aksiyel fan siparisini verdim. saolsunlar cok yardimci oldular 150mm capi 100 mm dusurmek icinde redusyon malzemeleri ve ses yalitim borusundan da isimizi gorecek kadar hediye etti.;) Simdi seni tekrar rahatsiz etme sebebim girs fani olmadan penceresini acsam yeter mi yoksa 100m3 luk bsiy alayim mi. Son olarak photo bitkide bloom donemdeki 12 saat karanlikta bu acik olan pencereden tv isigi sizarsa sikinti olur mu ? Yani bu zifiri karanlik mi olmasi gerekio ? Tavsiyelerin icin teşekkürler.

higthead

Jolly Green
Dostum 100m3 gırıs fanı ekle tabı ne zararı olucak madem drkarbon el attı sana halletmısler sorunu ne guzel işte. ) Gırıs fanı aksıne daha ıyı olur sureklı taze hava gırısı olucak. dostum photodaiçeriye ısık sızması olmucak dostum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • içiciadam içiciadam:
    **** ******* hahahaha *** **** ***** ***** **** ***** ****** ******
    +1
  • m4a1kush m4a1kush:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** *** ********* hahahaha ****
    +1
  • m4a1kush m4a1kush:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    ****** * ***** ******* ******* ********* *** * ** ***** hahahaha ******* hahahaha*
  • m4a1kush m4a1kush:
  • m4a1kush m4a1kush:
    ******* ****** ***** ********* hahahaha ******
  • m4a1kush m4a1kush:
    **** **** ****** ***** **** *** ******* ** *** ****** ***** hahahaha**** ********* * **** ****** *******
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ***** * * **** **** **** ****** ******* ***** ******* ** **** ***** ********** hahahaha******* ***** *** ******* ****
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    +1
  • U umutsuzlar:
    hahahaha ****** ***** ****** ****** **** ****** ********** ******* ****** ** ** ********** ***** ****** ****** *** ********* *
  • m4a1kush m4a1kush:
    ****** *** ****** *** ** ***** ****** ***** ****** ****** *** *** ****** ******** ** *********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha** ******** *** ******* *** * ******* ***** ****** ****** ******* ****** ********* ** ****** ****** ***** ******* ********** hahahaha ****** ***** ****** ****** **** ****** ********** ******* ****** ** ** ********** ***** ****** ****** *** ********* *
  • içiciadam içiciadam:
    ********* ********* ** ********* ** *** ** ***** ****** ***** ****** ****** *** *** ****** ******** ** *********
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ****** hahahaha **** ****** ** ***** *********
    +1
  • m4a1kush m4a1kush:
    ***** ********** **** ********* ***** ********** ***** hahahaha* ****** hahahaha **** ****** ** ***** *********
  • m4a1kush m4a1kush:
    ****** ******* hahahaha** hahahaha***** ***** hahahaha* ******* **** ***** ***** ***** ********** *********
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha* ****** ******* ****** ** *** *** **** hahahaha*** ****** ****** ****** hahahaha ******* ***** hahahaha* ******* ******** ***
    +1
  • m4a1kush m4a1kush:
    ****** ******* hahahaha*** ***** ********* **** hahahaha**** ********** hahahaha** ******* ***** *********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    *** ***** hahahaha* ***** ***** hahahaha*** hahahaha ******* hahahaha ***** ****** hahahaha** ********** **** ***** *** ****** ********* *** ****** ******* hahahaha*** ***** ********* **** hahahaha**** ********** hahahaha** ******* ***** *********
    +1
  • m4a1kush m4a1kush:
    ******** ***** ******* ***** ********** ** *** ***** ********* hahahaha****** ********** ****** ** ********** *** ***** hahahaha* ***** ***** hahahaha*** hahahaha ******* hahahaha ***** ****** hahahaha** ********** **** ***** *** ****** ********* ***
  • m4a1kush m4a1kush:
  • fenomenbey fenomenbey:
    fenomenbey fenomenbey: ********