Temiz havayı nerden alacak?

skaffa

Yeni üye
Merhaba beyler.

Bugün sipariş ettiğim Malzemeler geldi ve kurulumunu yaptım ancak aklıma bir şey takıldı. Kabinin herşeyiyle çalışır vaziyette olduğunu varsayarsak önüde kapalı olunca içeriye nereden tamiz hava alacağını anlamadım yanda hava girişi için yer var ancak orayı açınca da ışık sızdırıyor ben bunu ışık alması gerektiği zamanda yandan açıp kapalı olması gerektiği zamanda da kapatacak mıyım her defasında? küçük bir şey ama yanlış yapmak istemiyorum bilgi verirseniz sevinirim?

2MoreWeeks

Doktor
Kanka seni doğru anladıysam, o büzgülü hava girişi deliğinin nasıl kullanılacağını bilmiyorsun.

Orası sadece açık bırakıp gerekli temiz havayı alabileceğin bir delik değil.

İçeriye temiz havayı bir cihazla vermek gibi planın yok mu? Oraya fan ya da fan borusu takman gerekir. Orada bir cihaz, aparat bulunduğunda da ışığı kesiyor haliyle. Havayı bir akımla içeriye vermen gerekir. Umarım doğru anlamışımdır.

skaffa

Yeni üye
Kanka seni doğru anladıysam, o büzgülü hava girişi deliğinin nasıl kullanılacağını bilmiyorsun.

Orası sadece açık bırakıp gerekli temiz havayı alabileceğin bir delik değil.

İçeriye temiz havayı bir cihazla vermek gibi planın yok mu? Oraya fan ya da fan borusu takman gerekir. Orada bir cihaz, aparat bulunduğunda da ışığı kesiyor haliyle. Havayı bir akımla içeriye vermen gerekir. Umarım doğru anlamışımdır.

Kanka bunu da bildiğim iyi oldu ama ben o kare olan süzgeç gibi yerden bahsettim orayı kapatıp açıyorsun temiz hava girişi orasıysa açık kaldığında ışık alabilir kapatırsanda bir anlamı yok yani orasının kullanımı nasıl olmalı? İlerleyen zamanlarda temiz hava için cihaz düşüneceğim şuan bütçemi fazlasıyla açtım.

2MoreWeeks

Doktor
Kanka o kare fermuarlı yer senin için. Çadırın içine girmene gerek kalmadan oradan dikizliyorsun mevzuyu. Pencere gibi düşün. Çadırın ağzını açıp kapaman hem etrafa koku, hem nem salacak. Haliyle zırt pırt kabini açınca dengesi bozulacak ortamın.

skaffa

Yeni üye
Kanka o kare fermuarlı yer senin için. Çadırın içine girmene gerek kalmadan oradan dikizliyorsun mevzuyu. Pencere gibi düşün. Çadırın ağzını açıp kapaman hem etrafa koku, hem nem salacak. Haliyle zırt pırt kabini açınca dengesi bozulacak ortamın.

Hadi ya. bende onu havalandırma sanıyorum tamam hocam sağolasın anladım şimdi. O büzgülü delikten bir boru yardımıyla temiz hava olayını hallederim eyvallah sağolasın.

M

MalrukLord

Guest
Pencere orası kardeşim :D genelde ışık açıkken bitkilerini gözlemlemene yarar. Madem yolun bu kadar başındasın bonus tavsiye de bırakayım. Asla ve asla dışarıda giydiğin kıyafetlerle bitkilerine yaklaşma çünkü dışarıdan ne getirdiğini bilemezsin. Daha bir sürü var tabi ama 1 tane bunu söyledim şimdilik :D

skaffa

Yeni üye
Pencere orası kardeşim :D genelde ışık açıkken bitkilerini gözlemlemene yarar. Madem yolun bu kadar başındasın bonus tavsiye de bırakayım. Asla ve asla dışarıda giydiğin kıyafetlerle bitkilerine yaklaşma çünkü dışarıdan ne getirdiğini bilemezsin. Daha bir sürü var tabi ama 1 tane bunu söyledim şimdilik :D

Eyvallah hocam sağolasın :D Yeni başlıyorum gerekli tüm bilgileri okudum aslında az çok biliyorum ama onu hiç öyle düşünmemiştim. :D

S

silas

Guest
alttaki büzgülü kısımlara hava kanalı bağlayarak hava girişi vereceksin, özellikle yaz aylarında hps kulllandığın için soğuk ve taze hava şart. Isınan hava yükseldiği için hava çıkışı yukarda olacak şekilde doğru takmışsın zaten. iyi growlar

skaffa

Yeni üye
alttaki büzgülü kısımlara hava kanalı bağlayarak hava girişi vereceksin, özellikle yaz aylarında hps kulllandığın için soğuk ve taze hava şart. Isınan hava yükseldiği için hava çıkışı yukarda olacak şekilde doğru takmışsın zaten. iyi growlar

Teşekkürler hocam anladım olayı şimdi.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • P puslu77:
  • T Turco:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ********** hahahaha ***** *** ** ******* ***** **** ********* hahahaha**
  • T Turco:
    **** *** **
  • T Turco:
    ****** ******** ****** ********** hahahaha ***** *** ** ******* ***** **** ********* hahahaha**
  • P puslu77:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ****** ****** *
  • T Turco:
    *** **
  • T Turco:
    ******** hahahahahahahaha******** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • P puslu77:
    ****** ******** *** ******** **** ** hahahaha** ********** **** **** ***** ******** **** ** ******
  • P puslu77:
  • P puslu77:
  • P puslu77:
  • T Turco:
    hahahaha* **** ******** ***** **** **** ***** ***** ******* ****
  • P puslu77:
  • T Turco:
    *** hahahaha
  • P puslu77:
  • P puslu77:
  • T Turco:
    hahahaha ***** ********** ******* *** **** ********** **** ***
  • T Turco:
    ********* ** hahahaha** ** hahahaha*** ******** ***** ***** * ******** ***** ****** ******* hahahaha** ***** hahahaha ****** ****** ****** *** **** *** **** ****
  • T Turco:
    ***** ******* ****** * **** hahahaha ********** hahahaha ***** *** ** ******* ***** **** ********* hahahaha**
  • Mordecai Mordecai:
  • New Rookie New Rookie:
    New Rookie New Rookie: ******** ***** ******** ********