Sulama sıklığı ve su miktarı...

Purplesever

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba,

Swiss Chees oto dostum 12. gününde. 30 LT'lik bez saksıda, Light-Mix toprakla beraber. 3 gün sonra ışık altına alacağım. Ve gübreyle buluşturacağım. Denge kuramadığım konu sulamayı ne sıklıkla yapmalı ve ne miktarda vermeliyim ? Yardımcı olacak tecrübeli dostlar bu konuda yeşillendirirse sevinirim.

Purplesever

Yeni üye
Bende 24 saatte bir toprağın kurumasınada bağlı olarak yarım çay bardağı civarı veriyorum. Ancak doğru ölçünün ne olduğunu bilmiyorum.

Çay bardağıyla koy toprağın kurumadıkca sulama kanka bitki büyüdükçe kuruma süresinden suyu arttırıp arttırmamayı yakalıyorsun zaten

Komedishow

Kıdemli Üye
Aynen öyle kanka bende 10.güne kadar yarim çay bardağı verdim topraktan çıkalı 15 gün olunca 1 lt su vermeye başladım 30mgundeyim hala 1 lt veriyorum bir sıkıntı görmedim (14 lt bez saksı var )

S

silas

Guest
Şu an için 10 cm çapına 50-100 ml kadar, 2 günde 1, 1-2 cm toprağı dikkatlice eşeleyerek bak nemliyse 3 günde 1 de verebilirsin. Bitki büyüdükçe sulamanın çapını ve miktarını arttır. Büyüdükçe bitkiyi iz düşümü kadar sula etrafını, yarpakların altını yani. İyi growlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K kısırlıı:
  • K kısırlıı:
  • K kısırlıı:
  • K kısırlıı:
    hahahaha ***** *** ******** ***** ***** ****** ****** **** *** **********
  • TabldotLife TabldotLife:
    ** ******** ********* ***** ******* ********* *** ******** ***** ****** ******
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha *** ** ******* ******* ** ****** ***** ******** ******
    +1
    ****** *** ***** ********* ***** ******** **** ** ******* ** * ***** ***** ****** ********** ** ** **** ****** **
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ***** *** ******** ***** ***** ****** ****** **** *** ********** ****** ** hahahaha***
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    hahahaha * **** ***** **** ** ****** * ** ***** **** ****** *** ********* **** ******** ******* ****** *** ** ******** *** ****** ******
    ***** hahahaha*** *** *
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    * ***** ***** ******** *** ****** ***** **** ***** ***** hahahaha** ********* *****
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    **** ***** hahahaha** ******* *** ** hahahaha ******** ********* ***** ******* ********
  • 2 2008Grower:
    ***** ******* ******** ********** ** ** hahahaha**** ** ***** ***** hahahaha** ***** ***** ** *
  • 2 2008Grower:
    ****** ****** ******* hahahaha*
    ***** *** ****** ******** ******* *** ******** ****** ******* hahahaha*
  • A angeshar:
    ***** ******* hahahaha** **** ** **** *** **** * ******* ********* **** ******* ********** *** ********* ****** ******* ****** ** ******* **** **
  • A angeshar:
    **** * ***** ***** ******* ****** **** ******* ******* *** hahahaha *******
  • A angeshar:
    *** ******* hahahaha****
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    Tommy vercetti Tommy vercetti: *******