sulama hakkında anlayamadıklarım

HanedaN

Yeni üye
herkese merhabalar. okuyup okuyup anlayamadıgım bir konu hakkında bana anlayabilecegim bir şekilde cevap veren bir arkadaşa ihtiyacım var şimdi bendeki mesele şu 
bitkilerimi sulamam gerekiyor bu sulamayı toprak kurudukça gerçekleştiriyorum 
biobizz gübre serisinin hepsini kullanıyorum her sulamamda gübreli olarak suluyorum degilmi yani gübre kesmiyorum çünkü haftada 2 defa sulama yapmam gerekebiliyor kumaş saksı çok çabuk kuruyor yoksa gübre takvimini baz alarakmı devam etmeliyim. son bir soru olarak şunu soracagım gübre takvimi bize 1 lt için olan gübreleme ml lerini söylüyor ben 2 lt su kullanmak durumunda kalıyorum potlarım büyük bu durumda bitkilerime zarar gelirmi şimdiden teşekkür ederim bol hasatlar

WidowTech

Yeni üye
Gübre firması litre başına ml değerlerini verir. 2ml/lt dediyse 2 litreye 4 ml atmalısın.

Forumdaki üstadların söyledikleri kadarıyla gübre firmasının ml/lt hesabının yarısını kullan. Litre başına 2 ml dediyse sen 1 ml yap. Gübre yanığı olmasındansa gübre az gelsin telafisi olur diyorlar.
Ve yine üstadların dediğine göre bir sulama gübreli bir sulama saf ph dengeli su şeklinde belirtiliyor.

Kanka

Administrator
Yönetici
Kanka öncelıkle hasatın bol olsun , her sulamanı gübreli yapma , bir gübreli bir boş ver , belırtılen ml rakamları max rakamlar yerınde olsam ne yazıyorsa yarısını verırdım. yani diyecegım o ki eğer 1 litreye 1 ml diyorsa cizelge sen 2 litreye 1 ml koy , unutma bıtkı gubresızde buyuyebılır ama gubre yanıgı daha zararlıdır kurtaramayabılırsın. sulamayıda şöyle yap derim elini kökün olmadıgı bıyere daldır parmagını kuruysa ver nemliyse verme 

HanedaN

Yeni üye
konuyla ilgili cevaplarınız beni sevindirdi sanırım ben çok fazla kasmışım söylediklerinizi uyguluyorum bakalım neler olacak..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Tropikal.MR:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    ****** ***** hahahaha**** *******
  • Bomberx Bomberx:
  • New Rookie New Rookie:
  • M merto1835:
  • Bomberx Bomberx:
    ********* ***** ******** *** ***** hahahahahahahaha*******
  • T Tropikal.MR:
    ****** ***** ******* ********** ****** ***** **** ****** ********** *** ***** hahahaha* ******* hahahaha** ***** ********* ***** ******** *** *****
  • T Tropikal.MR:
    ***** **** ******** ****** hahahaha ******* ***** ******** ****** ********* ******** ** ***** *** * hahahaha* ******** ***** ******** ***** *******
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha ** ****** * ** ****** hahahaha ******** ******
    +1
  • M merto1835:
  • M merto1835:
  • M merto1835:
    hahahahahahahaha
  • M merto1835:
    hahahahahahahaha
  • M merto1835:
  • T Tropikal.MR:
    **** ****** *** hahahaha**
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha*