Su ve güneş ışığı ile yetiştirme..

kush1925

Üye
arkadaşlar selamlar

bu konuda çok yeniyim pek bilgim yok bu sabah araştırmaya başladım, evde kalan tohumlarımı bir saksıya ektim suladım ve evin en çok güneş alan noktasına koydum yaklaşık 1 hafta önce. Saksıyı tamamen unutmuştum dün bir bakayım dedim fotoğraftaki hale gelmiş, yine biraz sulayıp güneşe koydum. tohumlar dişi mi erkek mi bilmiyorum sadece boş saksım vardı deneyeyim dedim.
sizlere sorum şu hiç bir düzenek vs kurmadan bu şekilde sulayıp güneş ışığı altına koysam hasat alabilir miyim? Şimdiden teşekkürler. Kullandığım toprak ve saksının fotosunu da ekledim

81E4842D-076D-4EFE-9CB8-4BCD37E79165.jpegDA95C4F0-6F7C-4289-B024-C30BE80F01FE.jpeg

S

silas

Guest
Selam, malesef dediğin şekilde çok zor dostum, bu bitki ılıman ve sıcak kuşak bitkisidir, ışığı be sini çok sever, sıcaklık 16 derecenin altına düştüğünde büyümesini yavaşlatır hasat miktarı çok etkilenir, ayrıca dediğim gibi veg döneminde günde 18 saat ışık ister. Eyer uygun bir yetiştirme ortamı hazırlar,
(1metrekare), çıkış fanı koyar, biraz gübre alır, sağlam bir de ışık alırsan yani istediği ekosistemi bitkine sağlarsan sana güzel güzel sömekler verir. Işıksız olmaz, ayrıca ev içinde çiçeklenmeye girince fena kokar.

kush1925

Üye
Selam, malesef dediğin şekilde çok zor dostum, bu bitki ılıman ve sıcak kuşak bitkisidir, ışığı be sini çok sever, sıcaklık 16 derecenin altına düştüğünde büyümesini yavaşlatır hasat miktarı çok etkilenir, ayrıca dediğim gibi veg döneminde günde 18 saat ışık ister. Eyer uygun bir yetiştirme ortamı hazırlar,
(1metrekare), çıkış fanı koyar, biraz gübre alır, sağlam bir de ışık alırsan yani istediği ekosistemi bitkine sağlarsan sana güzel güzel sömekler verir. Işıksız olmaz, ayrıca ev içinde çiçeklenmeye girince fena kokar.
selam tekrar bilgi işin teşekkür ederim

S

silas

Guest
Düşük imkan ve maliyetlerle outdoor yani dış ortamda yetiştirmek istiyorsan; yaza doğru Nisan ayının 15inden sonra tohumları bu şekilde çimlendirip cam kenarında 20-30 gün büyütüp, Mayıs ayının ayının ortalarında büyük saksılara alıp gözden ırak ama ışık gören teras balkon gibi yerde yetiştirebilirsin.

Zmn123

Üye
Düşük imkan ve maliyetlerle outdoor yani dış ortamda yetiştirmek istiyorsan; yaza doğru Nisan ayının 15inden sonra tohumları bu şekilde çimlendirip cam kenarında 20-30 gün büyütüp, Mayıs ayının ayının ortalarında büyük saksılara alıp gözden ırak ama ışık gören teras balkon gibi yerde yetiştirebilirsin.
Kral bu sistemi auto tohumda yapablrmym

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kanka Chat bot:
    Kanka Chat bot: ***** *** ******* *** *** *********