Sorun giderek artıyor

Neroo07

Üye
Bu koca kız blue dream fem. tam 90 günlük, en başından beri birsürü sorun yaşadı haliyle çok stres atlattı. Tekrar yaklaşık 60 günlükken başladı bu sorun yavaş ilerliyor ama ne yaptıysam geçiremedim "call mag" da dahil faydası olmadı. Sevgili usta grower ler. Tekrar kızımın sorunu nedir ve tabiki çözümü.? Yardımlarınızı bekliyorum
Artık bloom dönemine geçmek istiyorum ama bu sorunu gidemem lazım o evrede stres yada hastalık kaldıramam

Hoca666

Müptezel
Kanka bu hastalik olaylariyla ilgili forumda yer var. Bi ustad gelinceye kadar istersen oraya bi bak. Ben ileri icin biraz arastirma yaptim ama cok girmedi kafama. Yapraklarin asagi sarkmasi fazla sulamadan oluyodu galiba. Toprak kurumadan sulama taptin mi

S

silas

Guest
Selam. Kanka bu yazdıklarımı söylediklerimi kafana yaz. Parmağınla toprağın 3 cm üsütün kaz toprak nemliyse asla sulama yapma, ertesi gün tekrar kontrol et toprağın kuru olduğuna emin olduğun zaman yeterli miktarda sulama yap, bu sulama periyodun hakkında sana klavuz olsun. Sulama miktarına gelecek olursak, atıyorum yetişkin bir bitki 18 litre saksıya 1 lt su vereceğim, önden bütün toprağın üstünü yarım litre suyla ıslat, 2-3 dk toprağın suyu iiçmesini bekle, sonra kalan suyu azar azar ver. Saksının altndan yarım-bir çay bardağı kadar su gelince dur, o verdiğin su senin sulama miktarın olsun. Bu arada yaprakların aşşağı bakmasının sebebide aşırı sık sulama bu sorun bariz belli. Ayrıca bitkin yetersiz ışık alıyor konumunu tekrar ayarla gerekirse sisteme ışık ekle.
Bitkilerinde sık ve aşırı sulama stresi var. Sulamayı dediğim gibi yap, 2-3 günde 1 su veriyorsan 4-5 günde 1 su vermeye başla. 1 tane fan ayarla fırtına çıkarmayacak şekilde toprağa ve saksıların her yerine esinti yapsın. Toprağında fungal bakteri oluşumu sebep aşırı sık sulama böyle devam edersen sorun kronikleşir ve bitkini kaybedersin.
Bitkin çok güzel bir sativa, alt orta eski yaprakları mutlaka buda, gerçekten verimsiz ve uzun bir veg dönemi geçirmiş, yakında çiçeklenmeye sokacağın için bu son budaman olsun. Budarken dikkat edeceğin nokta, saksının ve bitkinin hava ve ışık alması olsun dediğim gibi alt orta eski yaşlı yaprakları al.
Mutlaka grow gübresini 1 tık azaltıp, bloom gübresi başla, ışık periyodunu 12/12ye al, çiçeklenmeye hazırla bitkiyi. Dediklerimi uygula tekrar resim ekleyip konuya beni etiketle bakalım @silas34 diye. Dumanın bol olsun

Neroo07

Üye
Kanka bu hastalik olaylariyla ilgili forumda yer var. Bi ustad gelinceye kadar istersen oraya bi bak. Ben ileri icin biraz arastirma yaptim ama cok girmedi kafama. Yapraklarin asagi sarkmasi fazla sulamadan oluyodu galiba. Toprak kurumadan sulama taptin mi
Teşekkür ederim kanka aslında sık da sulaması ama dikkat edicem. Dumanın bol olsun

Neroo07

Üye
Selam. Kanka bu yazdıklarımı söylediklerimi kafana yaz. Parmağınla toprağın 3 cm üsütün kaz toprak nemliyse asla sulama yapma, ertesi gün tekrar kontrol et toprağın kuru olduğuna emin olduğun zaman yeterli miktarda sulama yap, bu sulama periyodun hakkında sana klavuz olsun. Sulama miktarına gelecek olursak, atıyorum yetişkin bir bitki 18 litre saksıya 1 lt su vereceğim, önden bütün toprağın üstünü yarım litre suyla ıslat, 2-3 dk toprağın suyu iiçmesini bekle, sonra kalan suyu azar azar ver. Saksının altndan yarım-bir çay bardağı kadar su gelince dur, o verdiğin su senin sulama miktarın olsun. Bu arada yaprakların aşşağı bakmasının sebebide aşırı sık sulama bu sorun bariz belli. Ayrıca bitkin yetersiz ışık alıyor konumunu tekrar ayarla gerekirse sisteme ışık ekle.
Bitkilerinde sık ve aşırı sulama stresi var. Sulamayı dediğim gibi yap, 2-3 günde 1 su veriyorsan 4-5 günde 1 su vermeye başla. 1 tane fan ayarla fırtına çıkarmayacak şekilde toprağa ve saksıların her yerine esinti yapsın. Toprağında fungal bakteri oluşumu sebep aşırı sık sulama böyle devam edersen sorun kronikleşir ve bitkini kaybedersin.
Bitkin çok güzel bir sativa, alt orta eski yaprakları mutlaka buda, gerçekten verimsiz ve uzun bir veg dönemi geçirmiş, yakında çiçeklenmeye sokacağın için bu son budaman olsun. Budarken dikkat edeceğin nokta, saksının ve bitkinin hava ve ışık alması olsun dediğim gibi alt orta eski yaşlı yaprakları al.
Mutlaka grow gübresini 1 tık azaltıp, bloom gübresi başla, ışık periyodunu 12/12ye al, çiçeklenmeye hazırla bitkiyi. Dediklerimi uygula tekrar resim ekleyip konuya beni etiketle bakalım @silas34 diye. Dumanın bol olsun
@silas34 merhaba kanka çok teşekkür ederim dediklerini harfiyen yapıcam. Bu kadar detaylı anlattığın için de ayrıca teşekkür ederim. Ben kabın olayını biraz farklı yaptım kabinin resimlerini atsam bakarmısın Bi sorun mu var bitkiler küçük kalıyor tamam lst yapıyorum ama gerektiği kadar büyümüyor fikirlerin değerli usta. Dumanın bol olsun

Neroo07

Üye
Dediklerini yaptım ama sanırım ölüyor kanka

S

silas

Guest
Aşırı ve sık sulama yaparak kronik sıkıntılara neden olduğun bitki 3 günde dediklerimi uygulamakla düzelmez kanka. Bundan sonra sürekli toprağın iyice kuruyup köklerin oksijen alması gerek. Toprağı sürekli ıslak bırakarak köklerde fungal mantarlara neden olmuşsun 3 gündedüzelmez bunlar. Bir kere uzun süre boyunca bitkiyi maruz bıraktığın bu hata hasadının kalitesi ve miktarını düşürecektir. Lütfen bitkine artık su verme, 3 gün öncede toprak çamur gibi duruyordu şu anda da aynı duruyor. Bırak kupkuru olsun artık toprak. İlk yazdıklarımı tekrar oku her şeyi doğru yazmışım. Topmax gibi humik fulvik asit gübren varsa 1 lt ye 2 ml ver.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    **
  • P puslu77:
  • NewGardener NewGardener:
    **** ******* ***** ***** ****** ********** *** ******** **** *** ****** **** ******** **** ****** ******
  • ayıboğan00 ayıboğan00:
    hahahahahahahaha ***** ** *****
  • kkush kkush:
    hahahaha**** hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • ayıboğan00 ayıboğan00:
  • A acemiöğrenci12:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha**** hahahahahahahaha hahahahahahahaha ****** ***** **********
    +1
  • kkush kkush:
  • ayıboğan00 ayıboğan00:
    hahahaha* ****** ** ****** **
  • kkush kkush:
    hahahahahahahaha*********
    hahahaha* ****** ** ****** **
  • kkush kkush:
    ******** ******* ********* ******* ***** *** ***** *** ***** ********* *********
    hahahaha*** ********* hahahaha*** ********
    ******* hahahaha* hahahaha* *******
  • ayıboğan00 ayıboğan00:
    hahahahahahahaha********* ****** **** hahahaha*
    ********* **** ********* ***** *** ********* ** ***** *** ***** ********* *********
    ********* **** ********* ***** *** ********* ** **** **** ******* ********** ** ***
    ********* **** **** ***** **** ******** ******** ******* ********** ****** ****** *** ******* ****** ********
    NewGardener NewGardener: **** ***** ******* ******* *****