Skunk nedir? Türkiye de Skunk a bakış!

Sizce skunk(GDO) zararlı mı?

• Evet

Kullanılan: 5 38.5%
  • Hayır

Kullanılan: 8 61.5%

• Kullanılan toplam oy
    13
  • Anket kapatılmış .

uflenti

Moderator
Skunk yani genetik tohumdan elde edilen esrarın doğal olmadığını ve çok tehlikeli olduğu söylenmektedir. Aşağıda ki yazıdan bunu anlayacaksınız.

Uyuşturucu bağımlılığının çığ gibi büyüdüğü ülkemizde, “Bonzai” “Jamaika” gibi sentetik uyuşturucu maddelerin adlarının ölümle anılması zamanla bağımlılar ve toplumda korkuya sebep oldu. Korku yüzünden kullanımda azalma görülünce zehir tacirleri yeni bir uyuşturucu çeşidini piyasaya sürmekte gecikmedi. Yeni uyuşturucu “skunk” isimli bir çeşit cannabis (esrar) bitkisi. İngilizce skunk yani kokarca denmesindeki sebep ise bitkinin ağır ve iğrenç kokusu. Hızla yayılan skunk, diğer esrar maddelerine göre biraz pahalı. Kilosu 18-20 bin arasında değişen bu maddenin gramı ise (bağımlılar arasındaki tabirle: fişeği) 50/100 TL’den satılıyor. İngiltere'de laboratuvarlarda geliştirilen skunk, bu ülkeden dünyaya hızlı bir şekilde yayılıyor. SKUNK, Türkiye'de ilk defa 2014 yılında düzenlenen bir operasyonda ele geçirildi. Skunk'ın tohumu, esrarın hammaddesi Hint kenevirinin laboratuvar ortamında başka uyuşturucularla hibritlenmesi ile geliştirildi.ORGANİK KANDIRMACASI Zehir tacirlerinin skunkı pazarlamak için kullandıkları slogan 'kimyevi değil, organik'. Bonzai ve jamaika gibi uyuşturucular nedeniyle ölümlerin fazla olmasını avantaja çevirmek isteyen skunk satıcıları, ‘skunk organik olduğu için ölüm tehlikesi yok’ diye uyuşturucu kullanıcılarını kandırıyor. Özellikle beyin üzerindeki etkisi çok ağır olan skunk, öldürücü olduğu gibi, birçok hastalığa da neden oluyor.HIZLA YAYILIYOR Türkiye’de ilk defa 2014 yılında görülen maddenin uyuşturucu tezgahlarında satışı da hızla yaygınlaşıyor. ‘Skunk’ın yayılmasının, bonzaiye olan rağbetin azalmasından kaynaklandığını söylüyor satıcılar ve uzmanlar… Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yaygın olarak yetiştirilen Hint keneviri; bölgede terör olayları neticesinde güvenlik güçlerinin önlemlerini artırması ve batı illerine sevkiyatın güçleşmesiyle zehir tacirleri dış ülkelere yöneldi. Bu yüzden de 'skunk' ile tanıştı ülkemiz. Bonzai, jamaika gibi maddeler sentetik. Ama “skunk” tamamen bitkisel! Gençlere de, "Bonzai kimyevi olduğu için öldürüyordu, bakın size organik esrar” diyerek sunuyorlar. Uyuşturucu bağımlıları da "Zehirlensek bile kimyevi maddeden olmasın" diyerek kendilerini aldatıyorlar. Ancak bu maddeninaşırı güçlü ve etkili olduğunu bilmiyorlar.TACİRLER BOŞ DURMUYOR Üretim aşamasında skunk bitkisine herhangi bir kimyevi karışım olmuyor. Ama daha gür çıksın diye uyguluyor olabilirler. Uzmanlara göre etken madde, zaten bitkinin içerisinde güçlü bir şekilde var. “Öbür türlü olsa zaten skunk olmaz bunun adı. Sentetik bir uyuşturucu üretmiş olurlar” diyen uzmanlar, tacirlerin değişik üretim teknikleri bulacaklarını da ifade ediyorlar.MADDENİN ADI KOKARCADANSkunk isimli yeni uyuşturucu, bir çeşit cannabis (esrar) bitkisi. İngilizce “skunk” yani “kokarca” denmesindeki sebep ise bitkinin ağır kokusu.Hızla yayılan “skunk” diğer esrar maddelerine göre daha pahalı. İNGİLTERE'DE ÇOK YAYGINİngiltere’de yıllardır iklim sebebiyle esrarın hammaddesi Hint keneviri yetişmiyor. Laboratuvar ortamında geliştirilen skunk bu ülkede de yetiştiriliyor. ‘Skunk’ İngiltere’de uyuşturucu pazarının yüzde 80’ini oluşturuyorYASALAR DEĞİŞTİRİLMELİ İngiltere’deki yasa çalışmasının ülkemizde model olarak alınması, bu zehirle mücadelede büyük önem arz ediyor. Uyuşturucunun yayıldığı ülkede polis skunk ele geçirdiği zaman suç statüsünde olmadığı için ne yapacağını şaşırıyordu. Yeni uygulamada ise söz konusu madde, yasa dışı yollardan üretimi yapıldığı için cezai işlem uygulanacak. Uzmanlar benzer bir cezanın ülkemizde de uygulanmasını istiyor.ETKEN MADE 10 KAT GÜÇLENDİRİLDİ  PSİKİYATRİST Doç. Dr. Armağan Samancı, skunkı diğerlerinden ayıran özelliğin tohumun hibrit olmasından kaynaklandığını söyledi. Samancı bunu şöyle anlatıyor: "2 veya daha fazla aynı cins tohumun laboratuvar ortamında saflaştırılması sonucu elde edilmiş, ekildiğinde geleneksel tohuma göre daha yüksek verim gücüne sahip melez tohum.Esrar bitkisinin etken maddesi THC (Tetra HydroCannabinol)’dir. Öyle bir hibrit tohum meydana getirdiler ki, içerisindki aktif THC maddesinin miktarını artırdılar. Yüzde 2-4 gibiyken bu oran bir anda yüzde 20’lere çıktı. Bu da çok ciddi bir artış olduğunu gösteriyorNASIL BAĞIMLI OLUYORLAR Alkol de dahil hepsinde olduğu gibi beyinde reseptör dediğimiz uyuşturucu maddelerin bağlantıda olduğu noktalar var. Maddeyi aldıkça beyindeki noktalar artıyor. Bağımlı, daha çok istiyor. Daha çok içmeye başlıyor. Bütün bağımlılıklarda esas olan bu. Bağımlı daha çok etki almak istiyor. Bonzai ve türevleri, bitkisel esrara nazaran çok güçlü. Bu sebeplerle sentetik kullanma oranı düşüp organik olanına meyil artınca bağımlılar organik olanda eski etkiyi bulamadılar. Skunkın bitkisel olduğu duyulunca buna yöneliş oldu.EVDE BİLE ÜRETİLİYORİngiltere’de yıllardır iklim sebebiyle esrarın Samancı hammaddesi Hint keneviri yetişmiyor. İngiltere’ye esrar, dış ülkelerden yani Fas ve Afganistan gibi yetiştirici ülkelerden geliyordu. Şu anda İngiltere’ye dışarıdan esrar girişi olmuyor. Çünkü artık kendileri yetiştiriyorlar. İngiltere’de çoğunlukla müstakil olduğundan, evlerin içerisinde üretim yapılıyor.

R

Ripley'sOG

Guest
Bir basın şişirmesi daha ! Daha katedilicek çok yolumuz var

rapcold

Yeni üye
Diğer esrar maddelerine göre pahalı mı? En ucuzu..
Bitkisel esrara nazaran çok güçlü?? Bu da baya götten sallama.. Mari denedikten sonra skunk içip kafa olan görmedim..

DikinePançoz

Yeni üye
Geçen ben de haberlerde gördüm ifade aynen şöyleydi, "İngilizlerin kendi ürettiği esrar cinsinden 20 kat daha zararlı Skunk maddesi."
Halbuki külliyen yalan.
İşin aslı skunk dediğimiz kelime ingilizcede kokarca anlamına geliyor, yurtdışında skunk, aslında bir genetik. Çok fazla koktuğu için sanıyorum bu ismi vermişler. Skunk,Super Skunk,Lemon skunk vs vs vs. Gibi birçok isim ile anılıyor.
Peki türkiyedeki skunk ne ? Türkiyede skunk dediğimiz Arnavutluk menşeili bir madde,bir tip genetik. Genel olarak görüntüsü bu şekilde ;
5c8d7c8007291c1d7403737d

Öğrendiğim kadarı ile arnavutluğun ghetto bölgesinde üretilip türkiye ve balkan ülkeleri başta olmak üzere birçok yere gönderiliyor. (İnternet ve birçok torbacıdan teyit ettim.) Belki 50 farklı defa skunk içmişimdir hiçbir ürün diğerini tutmuyor. Gerçekten kokusu,lezzeti,kafası çok güzel skunklar da içtim fakat bir türkiye klasiği olarak her torbacı,baron kendi ürününün üzerinde farklı şeyler deniyor. Operasyon ve baskınlar sebebiyle piyasada malzeme de azaldığından Çoğunlukla sprey, kimyasal sıkılarak etkisi artırılmaya çalışıyor.
Şuan genel olarak spreyli,katkılı,kimyasallı her türlü esrar çeşidi skunk olarak anılıyor ve kara propaganda yapılıyor,ki eskisi kadar güzel skunk da zaten bulunmuyor. Bana göre kimyasal çorbası olmamışları harman kalındığında tüketilebilir,ki zaten piyasada şuan en çok bulunan madde. Bonzai ile karşılaştırmak kesinlikle bir akıl tutulmasıdır, bonzai kadar boktan birşey kesinlikle değil,fakat ürün fazla nemli ıslak ve yapış yapış ise kesinlikle uzak durun derim,bir defa denk geldi ölüyorum zannettim.

batuhanmert

Yeni üye
1-skunk mariden daha ucuzdur 50 gramını 800 900 tlden alıyor buradaki torbacılar
2-skunk kafa yapmıyor arkadaşlar sadece yorgunluk hissi verir thc seviyesi 5 ile 10 arasında en babası
3-sanıldığı gibi organik bişey değil çoğu skunk a kimyasal sprey sıkılıyor içenler bilir kokusu bonzaiyi andırıyor zaten
4-türkiyede ki skunk ların genetik olan (lemon skunk - skunk og - lime skunk) gibi kenevirlerle alakası yoktur tamamen kimyasaldır
Kimyasaldan uzak kenevire yakın olun ?

parfüm kokan esrar mı olur ****... skunk bir esrar türüdür blue cheese, gorilla, silver haze vs vs vs gibi... ama tr de kiler ne idüğü belirsiz.

Türkiye'de speyli cigaralara verilen genel ad skunk. Yurt dışında yaşayıp yüksek thc oranlı cigaraları içen arkadaşlarımın iki dumanda pert olduğunu da gördüm. Fıs ve sadece hafif gevşeteninide. Bunların belli bir standartı yok.

bu yukarda fotoğrafı da olan arnavut otu kimyasal değil ama çok indica (kafa yaşamıyorsun fakat indica yoğunluğu da az) ve anksiyete yapıyor bende enteresan. kokusu falan güzel ama yoğun değil tadı berbat yine de spreyli sigaralardan iyidir.

psypanic

Üye
Cvp: Skunk nedir? Türkiye de Skunk a bakış!

sweetlikeliquor' Alıntı:
bu yukarda fotoğrafı da olan arnavut otu kimyasal değil ama çok indica (kafa yaşamıyorsun fakat indica yoğunluğu da az) ve anksiyete yapıyor bende enteresan. kokusu falan güzel ama yoğun değil tadı berbat yine de spreyli sigaralardan iyidir.

Ben bu Arnavut sigarasının gayet normal halini içtim iyi. Uçurmuyor indica gibi başını öne eğdirir. Rahatlatır. Spreysiz ilaçsız olduğunu nasıl mı anladım saklama koşullarından ötürü sdece rutubet kokyuor arkadaşlar herhangi bir bomzai koksunu almadım benim ki biraz sarıya dönük. 

Ama hiçbir şeuy evde özel olarak yetştirdiğini sigaralara benzemez.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********