Skunk Üzerine

Esenlikler arkadaşlar, skunk nedir, ne değildir ile ilgili güzel bir yazı buldum, yazmaktansa yapıştırmayı seçiyorum, çoğunluğunda yapacağı gibi.
"tamamen akademik amaçlarla yaptığım araştırmaya göre yapay seleksiyon ve çaprazlanma yöntemleriyle elde edilmiş bir cannabis türüdür. cannabis yani kenevir bitkisi cannabis indica ve cannabis sativa olarak ikiye ayrılır. indica denilen bitki hint keneviri adıyla da bilinir, genelde rahatlatıcı ve fiziksel aktiviteyi minimuma indiren bir etkisi vardır bu da içerisinde barındırdığı iki etken maddenin birbirine olan oranı ile ilgilidir, bu etken maddeler herkesin bildiği thc (ya da uzun adıyla delta9-tetrahidrokanabinol) ve çok da bilinmeyen cbd (kanabidiol) maddeleridir. indica türü bitkilerde thc/cbd oranı yüksek iken, sativa bitkilerde thc/cbd oranı çok daha düşüktür. bu yüzden sativa türü cannabis indica'nın tersine daha aktif ve enerjik bir ruh hali yaratır.

skunkta ise çeşitli modifikasyonlar ve kapalı alanda (indoor) yetiştiriliş tarzı nedeniyle cbd maddesi yok denecek kadar azdır. konuyla ilgili araştırma yapan akademisyenler cbd maddesinin thc'nin vücutta yaratabileceği negatif etkileri bir şekilde törpülediğine inanmaktadırlar. bu yüzden thc/cbd oranı yüksek türlerde beklenen semptomlar sağlam bir ruh hali içinde bulunmayan insanlar için psikoza kadar varabilir. kaygı ve kafada ani olumsuz düşüncelerin belirmesi bu psikozun başlangıç evresidir. bu yüzden skunk diye adlandırılan türler bir çok kişi için keyif amaçlı kullanımı (recrational) riskli bitkilerdir. zaten t.c. yasalarınca alkol ve sigara dışındaki her türlü keyif verici maddenin temin edilmesi, satışı, kullanımı, bulundurulması ve üretimi yasaktır. "

Ekşi Sözlük kullanıcısı "susucan" böyle söylemiş, yani THC varlığı sorun değil, kafa yapan kısmı var ancak CBD yok, bu nedenle yan etkileri giderememe ile birlikte ağır oluyor, piyasa indica denmesinin en temel nedeni bu durum. Ancak Türkiye'yi biliyorsunuz, spreyli, ilaçlı filan söylentileri hepimizin kulağında, peki sizce bu mümkün müdür? Yoksa dedkodu abartısı mıdır? Değilse nasıl anlaşılır? Bunları bilen varsa ve beni aydınlatırsa çok sevinirim.

Bu mümkün müdür derken neyden bahsediyorsun orayı atlamışsın net sorarsan sorunu bende görüşlerimi yazabilirim.

hrnn

Yeni üye
Skunkın Spreyli ilaçlı olmasının söylentilerini soruyor  kanka benimde merak ettiğim konu neden mari yapmıyolarda pis lanet skunk üretip ülkeye sokuyorlar bu kadar çok var piyasada ticari olarak baktığımızda skunk çok daha ucuz skunka harcadıkları vakti mariye harcamak daha mantıklı değil mi büyük baronlar bunu bilmiyor mu bu işte bi ibnelik var

Cevap veriyim o halde adam bakıyor dalgaya bu skunk diyor, yada skunk nedir diye sorduğunda pis zehir ilaçlı katkılı gibi şeyler söylüyor ve bunu bir yerde ki insan söylemiyor neredeyse ülkede ki herkes söylüyor o zaman biraz aydınlatalım kanka. Skunk yukarıda yazdığı gibi aslında bir tür ülkede ilk yaygınlaşıp bilinme sebebi ise dayanıklı bir tür olması ve çok kokması. Yani daha önce o tarz sömekler görmeyen birine gösterdiğinde şekli olsun kokusu olsun aklını alacaktı ve ülke bazında bir girişim için yetiştirilmesi kolay bir genetikti. X Y Z kişileri bunu ülke bazında yaydılar diye farz edelim tabi bu basit bir iş bir şekilde tohumlanan sigara geçerse birine anında bende ekeyim bende içeyim kafaları var şimdi o tohum dişi erkek çıkar çıkmaz sorun değil neden çünkü zaten tohumlu sigara içiliyor ülkemiz de yasal olmadığı için herkesin çok seçeneği yok zamanla bir sürü türeme oluyor senin dişin benim erkeğim derken genetikten uzaklaşıyor bitki biraz şimdi bunu X Y Z haricinde ki kişiler küçük çaplı icraa ettikleri için herkes kendi dalgasına bakıyor bilimsel araştırma veya özel tekniğe gerek yok diyorlar bu sürede zaten hali hazırda sentetik sigara dediğimiz kavram bonzai gibi maddelerle hayatlara girdi sentetik katkıların kafa yapıcı olayını bilenler 2 sebeple bunu skunk genetiklere eklediler 1.si sigarası zayıftı etkisini arttırmak istedi, 2. daha tehlikeli doğal bir şeyin bağımlılığı yüzde 80 oranında psikolojikken sentetik bir şeyin bağımlılığı fizikseldir. Yani birini ruh haliniz ister birini vücudunuz ister. İkisini ayırt etmek herkesin harcı değil tabi çünkü bağımlılıklar dolaylı yoldan psikoloji ile kişiyi yönlendirir herkes zekasını düşünebilir ama zekası olan bir beyinin öğrenebildiğini kendi zekasını unutur. Beyin öğrendikleri ile istediği şey için seni yönlendirir bilinç altı dediğimiz şey bu işlemin atıklarıdır diyebiliriz bir nevi bilimsel olarak değil sadece bu şekilde bakabilirsiniz. Sonra skunk bu kadar kötülenince mari diye bir kavram çıktı bu başka  Marijuana nın kısaltması dediler fiyatı da arttırdılar kitlediler beğenende oldu aynı isim adı altında skunk içende oldu başka şeyler katkılı şeyler içende. Bilen bir insan için komik ve rahatsız edici şeyler. skunk bir tür mari bunların genel adı, bu ford mu? yok olum bu araba al fenadır gibi bişi arabaysa alırım knk muhabbeti boktan salak iğrenç ve üzücü. Mari dedikleri diğer skunk benzeri türleri bilerek ve skunktan farklı genetikler seçerek özenle büyüttükleri için maliyeti arttırdılar skunkta kötü piyasa yapınca otomatikman fiyatı arttı yoksa aynı bokun laciverti tamamen bilinçsiz içiciler yüzünden. Baronluk veya benzer bir durum söz konusu değil olayın tarafımca özeti budur ve yoruma açıktır, herkese iyi forumlar.

Cvp: Skunk Üzerine

EvdekiMizah' Alıntı:
Cevap veriyim o halde adam bakıyor dalgaya bu skunk diyor, yada skunk nedir diye sorduğunda pis zehir ilaçlı katkılı gibi şeyler söylüyor ve bunu bir yerde ki insan söylemiyor neredeyse ülkede ki herkes söylüyor o zaman biraz aydınlatalım kanka. Skunk yukarıda yazdığı gibi aslında bir tür ülkede ilk yaygınlaşıp bilinme sebebi ise dayanıklı bir tür olması ve çok kokması. Yani daha önce o tarz sömekler görmeyen birine gösterdiğinde şekli olsun kokusu olsun aklını alacaktı ve ülke bazında bir girişim için yetiştirilmesi kolay bir genetikti. X Y Z kişileri bunu ülke bazında yaydılar diye farz edelim tabi bu basit bir iş bir şekilde tohumlanan sigara geçerse birine anında bende ekeyim bende içeyim kafaları var şimdi o tohum dişi erkek çıkar çıkmaz sorun değil neden çünkü zaten tohumlu sigara içiliyor ülkemiz de yasal olmadığı için herkesin çok seçeneği yok zamanla bir sürü türeme oluyor senin dişin benim erkeğim derken genetikten uzaklaşıyor bitki biraz şimdi bunu X Y Z haricinde ki kişiler küçük çaplı icraa ettikleri için herkes kendi dalgasına bakıyor bilimsel araştırma veya özel tekniğe gerek yok diyorlar bu sürede zaten hali hazırda sentetik sigara dediğimiz kavram bonzai gibi maddelerle hayatlara girdi sentetik katkıların kafa yapıcı olayını bilenler 2 sebeple bunu skunk genetiklere eklediler 1.si sigarası zayıftı etkisini arttırmak istedi, 2. daha tehlikeli doğal bir şeyin bağımlılığı yüzde 80 oranında psikolojikken sentetik bir şeyin bağımlılığı fizikseldir. Yani birini ruh haliniz ister birini vücudunuz ister. İkisini ayırt etmek herkesin harcı değil tabi çünkü bağımlılıklar dolaylı yoldan psikoloji ile kişiyi yönlendirir herkes zekasını düşünebilir ama zekası olan bir beyinin öğrenebildiğini kendi zekasını unutur. Beyin öğrendikleri ile istediği şey için seni yönlendirir bilinç altı dediğimiz şey bu işlemin atıklarıdır diyebiliriz bir nevi bilimsel olarak değil sadece bu şekilde bakabilirsiniz. Sonra skunk bu kadar kötülenince mari diye bir kavram çıktı bu başka  Marijuana nın kısaltması dediler fiyatı da arttırdılar kitlediler beğenende oldu aynı isim adı altında skunk içende oldu başka şeyler katkılı şeyler içende. Bilen bir insan için komik ve rahatsız edici şeyler. skunk bir tür mari bunların genel adı, bu ford mu? yok olum bu araba al fenadır gibi bişi arabaysa alırım knk muhabbeti boktan salak iğrenç ve üzücü. Mari dedikleri diğer skunk benzeri türleri bilerek ve skunktan farklı genetikler seçerek özenle büyüttükleri için maliyeti arttırdılar skunkta kötü piyasa yapınca otomatikman fiyatı arttı yoksa aynı bokun laciverti tamamen bilinçsiz içiciler yüzünden. Baronluk veya benzer bir durum söz konusu değil olayın tarafımca özeti budur ve yoruma açıktır, herkese iyi forumlar.

Ben şahsımca türkiyede son zamanlarda aşırı yayılan bu skunk denen şeyin sentetik oldugunu düşünüyorum. Daha doğrusu saf esrar değil bence. Piyasada bonzaiden ölenler çok oldu ve içen kişi sayısı çok azaldı, insanlar korktu. Onlar da bunun için isim değiştirip piyasaya farklı bir şekilde sunuyor olabilirler, kimseye güven olmaz bu konuda. Benim düşüncem bu yönde

Sentetik doğada kendi başına bulunmayan demek skunk melez bir bitkidir, Super Lemon Haze gibi saf olmama sebeplerini açıkladım ama bu skunk olduğu için değil yetiştiricilerin kolay alternatifi olduğu için eleştiriniz pek doğru değil bu yüzden lakin güvenmeme konusunda ve katkılı olması konusunda haklısınız sadece bu sıfatı skunka yapıştırmamalısınız yani belki adamın yetiştirdiği genetik skunk bile değil ama o bilmediği için skunk diyor içende skunk diyor herkes skunk diyor böyle genellemeler yapmak doğru değil bu sefer siz mari denilen şeyin piyasını yapmış oluyorsunuz adam bu sefer ona mari diyecek mari denilen şey ile skunk denilen şeyi yan yana koysanız ancak uydurarak bu skunk veya değil dersiniz tamamen farklı renklere sahip değilse...

hrnn

Yeni üye

EvdekiMizah' Alıntı:
Sentetik doğada kendi başına bulunmayan demek skunk melez bir bitkidir, Super Lemon Haze gibi saf olmama sebeplerini açıkladım ama bu skunk olduğu için değil yetiştiricilerin kolay alternatifi olduğu için eleştiriniz pek doğru değil bu yüzden lakin güvenmeme konusunda ve katkılı olması konusunda haklısınız sadece bu sıfatı skunka yapıştırmamalısınız yani belki adamın yetiştirdiği genetik skunk bile değil ama o bilmediği için skunk diyor içende skunk diyor herkes skunk diyor böyle genellemeler yapmak doğru değil bu sefer siz mari denilen şeyin piyasını yapmış oluyorsunuz adam bu sefer ona mari diyecek mari denilen şey ile skunk denilen şeyi yan yana koysanız ancak uydurarak bu skunk veya değil dersiniz tamamen farklı renklere sahip değilse...
Kanka 10 tane skunk 10 tane mari koy masaya ikisini birbirinden ayırırım görsel olarakda içerekte skunkın içimide pis etkileri de sabah uykudan kalkarken bile farkı hissediyorsun evet skunkta canbabisin bi genetiği ama skunk ayrı öbür genetikler ayrı benim düşüncemde skunk la oynanıyor sprey ilaç bişeyler yapılıyor bunu en iyi şekilde skunk genetiğini büyütüp piyasadakilerle karşılaştırarak anlayabiliriz

hrnn' Alıntı:
Kanka 10 tane skunk 10 tane mari koy masaya ikisini birbirinden ayırırım görsel olarakda içerekte skunkın içimide pis etkileri de sabah uykudan kalkarken bile farkı hissediyorsun evet skunkta canbabisin bi genetiği ama skunk ayrı öbür genetikler ayrı benim düşüncemde skunk la oynanıyor sprey ilaç bişeyler yapılıyor bunu en iyi şekilde skunk genetiğini büyütüp piyasadakilerle karşılaştırarak anlayabiliriz

Ayıra bileceğin şey kalite farkı olur ama sandığınızın aksine kaliteli skunklar da var daha kalitesiz diğer genetiklerde var görsel olarakta yanılırsın içimde de yanılırsın ama bi lavuğa gidip 20 sigara isteyip 10 bi genetik 10 skunk dersen ayırabilirsin tabi ama bitkinin kendisini ayıramazsın dediğim gibi yapabileceğin kalite farkı. Oynanmıyor demiyorum zaten sadece skunkla alakalı değil oynanması yani belkide silver haze içiyorsunuz ama ismi skunk neden yapan gerizekalı vizyon sıfır ahlak sıfır. Dediğin test sayesinde konuşabiliyorum bende zaten..

reaL

Üye
kanka getto mahallelerde dönen 2 çeşit skunk dedikleri malzeme var.
- 1.si bok cigaraların üzerine fare zehiri böcek ilacı vs sıkıp satıyorlar.
- 2.si arnavutluk üzerinden ege denizinden izmire indirilen arnavut skunk : bu sigara spreyli değil fakat skunk demeye bin şahit ister,kötü yetişmiş,hiç cure edilmemiş çürümeye bırakılmış gibi sömekleri var yoklukda içilir,ancak sürekli içilecek bir sigara değil anksiyete yapıyor. == >
fft16_mf10868863.Jpeg

sosyete torbacılarında güzel genetik sigaralar oluyor indoor yetişmiş ama denk gelmek lazım.

reaL' Alıntı:
kanka getto mahallelerde dönen 2 çeşit skunk dedikleri malzeme var.
- 1.si bok cigaraların üzerine fare zehiri böcek ilacı vs sıkıp satıyorlar.
- 2.si arnavutluk üzerinden ege denizinden izmire indirilen arnavut skunk : bu sigara spreyli değil fakat skunk demeye bin şahit ister,kötü yetişmiş,hiç cure edilmemiş çürümeye bırakılmış gibi sömekleri var yoklukda içilir,ancak sürekli içilecek bir sigara değil anksiyete yapıyor. == >
fft16_mf10868863.Jpeg

sosyete torbacılarında güzel genetik sigaralar oluyor indoor yetişmiş ama denk gelmek lazım.

altına imzamı atarım. skunk mevzusu tam olarak bu.

Ü

Üye silindi 7637

Guest

Beyler tr de bulunan skunklar genelde herhangi bir cigaranin icinden cikan genetigi belirsiz mari turu ya da skunk turudur Ulkede hemen hemen butun skunklar kalitesiz yetistirilmis olasiki kafasi iyi olmayan bitkiye dayiyolar ilaci falani sinek ilaci vs hemen sonra da piyasaya suruyorlar hop ne oldu bu kafa yapti bu fenaymis bunu alalim gibi gibi iste, bana gore orjin skunk kokarca gibi kokan bitkidir, cunku kokusu ile taninir...

Buralarda bi de hep Skant diyorlar

-Skant mı istiyon kardeş
-Az dolanin gelcek :D

desert101' Alıntı:
Beyler tr de bulunan skunklar genelde herhangi bir cigaranin icinden cikan genetigi belirsiz mari turu ya da skunk turudur Ulkede hemen hemen butun skunklar kalitesiz yetistirilmis olasiki kafasi iyi olmayan bitkiye dayiyolar ilaci falani sinek ilaci vs hemen sonra da piyasaya suruyorlar hop ne oldu bu kafa yapti bu fenaymis bunu alalim gibi gibi iste, bana gore orjin skunk kokarca gibi kokan bitkidir, cunku kokusu ile taninir...

-Skant mı istiyon kardeş

hahahaha **** kopilleri hakkaten sıkant diyor beeee. hangi bölgedesin çok merak ettim kanka valla =)

Ü

Üye silindi 7637

Guest

Hunlu' Alıntı:

-Skant mı istiyon kardeş

hahahaha **** kopilleri hakkaten sıkant diyor beeee. hangi bölgedesin çok merak ettim kanka valla =)

Kanka istanbul-Tekirdag kore mahallesine gitmisligimiz de var :D :D :D

Maruk

Yeni üye
Kankalar turkiyedeki cogu skunk denilen seylerin icine bir cok madde koyuyorlar emin olun gözümle bile gördüm bunu evet dediginiz gibi sinek ilaci tarim ilaci vs vs bok gibi olan herhangi bir sigarayla karistirip piyasaya sürüyorlar

Knkalar dedikleriniz ancak bir yere kadar doğru olabilir, öncelikle ben ilaç filan sıkıldığına pek inanamıyorum, diyelim sıkıyorlar, bu durum da kafa yapan başka bir maddeden söz ediyoruz, bunun da elbette getirileri olacak, kafası daha farklı olacak filan, CBD eksikliğinde herkesin kötü etkiler yaşayacağını düşünüyorum, ha ilaç, sprey sıkıyorlarsa da bu tarz şeyler uçucu değil midir? Ama hakketen şöyle güzel bir cigaralık içmeyi özlüyor insan, tohum ayıklamayı bile...

Ü

Üye silindi 7637

Guest

MustafaKaragulle' Alıntı:
Knkalar dedikleriniz ancak bir yere kadar doğru olabilir, öncelikle ben ilaç filan sıkıldığına pek inanamıyorum, diyelim sıkıyorlar, bu durum da kafa yapan başka bir maddeden söz ediyoruz, bunun da elbette getirileri olacak, kafası daha farklı olacak filan, CBD eksikliğinde herkesin kötü etkiler yaşayacağını düşünüyorum, ha ilaç, sprey sıkıyorlarsa da bu tarz şeyler uçucu değil midir? Ama hakketen şöyle güzel bir cigaralık içmeyi özlüyor insan, tohum ayıklamayı bile...

Kardesim sen yemegine sinek ilaci sıkıp yesene bir

Weedseed93

Kıdemli Üye
Yemisim skunkini spray ini bosuna yetistirmiyoruz kankalar kokusmus ne pok oldugu beli olmayan seyler icmeyin icirtmeyin..yakin zamana kadar spray muhabbetine bende inanmiyordum ki takip ettigim yabanci sayfalarda da bu tur haberler cikmaya baslayip uzerine goruntuler de gelince inandim ancak yurtdisindakiler farkli bir dalga sikiyormus bizim burdaki pezevenkler gibi sinek ilaci tarim zehiri degil..tabi bu da mesrulastirmaz mevzuyu..arkadasin dedigi gibi asil skunk kokarca gibi kokandir ki dhaa bana hic denk gelmedi denk gelene de ben denk  gelmedim...herneyse kankalar iyi bakin kendinize

Weedseed93' Alıntı:
Yemisim skunkini spray ini bosuna yetistirmiyoruz kankalar kokusmus ne pok oldugu beli olmayan seyler icmeyin icirtmeyin..yakin zamana kadar spray muhabbetine bende inanmiyordum ki takip ettigim yabanci sayfalarda da bu tur haberler cikmaya baslayip uzerine goruntuler de gelince inandim ancak yurtdisindakiler farkli bir dalga sikiyormus bizim burdaki pezevenkler gibi sinek ilaci tarim zehiri degil..tabi bu da mesrulastirmaz mevzuyu..arkadasin dedigi gibi asil skunk kokarca gibi kokandir ki dhaa bana hic denk gelmedi denk gelene de ben denk  gelmedim...herneyse kankalar iyi bakin kendinize
Knka o konu da hak veriyorum, bende hiç kokanına denk gelmedim, ancak hepimizin yetiştirme olanağı yok ne yazık ki, bence devlet artık serbest bırakmalı, onun bunun çocuklarına para kazandıracağımıza devletimiz kazansın, ama nerede tabii.

Weedseed93

Kıdemli Üye
Kanka cok zor bu hukunet varken , adamlar daha da cok uzerine dusuyor...sentetik madde nadir de olsa bende kullabiyorum he iyi bisry mi degil onlarla savassin devlet bitirsin ama marijuana kadar dogal o lanet antidepresanlar dan bile cok cok daha zararsiz ve medical anlamda ilaclardan cok cok iyi bir organik nimet ... gel de bunu onlara anlat ....
Ama soyle bir sey var kanka marijuana kulturu hakkaten acayip derece de yayilmis durumda ulkemiz genelinde de.. icme yasi 18 in de altinda oldugu bir gercek ve yeni nesil eskiye nazaran daha bilincli ve arastiriyor kii bu nesil bir 10 15 sene sonra zamaninin eriskini olacagindan marijuana ya soguk bakan yada kulaktan dolma laflara inanip bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanlarin sayisi azalacagi icin daha bilgili ve bilincli bir tuketim artarak devam edecegini dusunuyorum.. su yakin zaman fa cok zor ancak ilerleyen zamanlar da  belki bir sekilde az once bahsettigim yeni nesilin siyasete girmesiyle sasirtici seyler olabilir ama uzun zaman var biz gorurmuyuz bilemem de bizim veletler olursa onlar gorurler umarim..

Yylmzz

Yeni üye

Kanka banada bi arkadaş skunktan çıkan tohumları verdi
2 sorum olacak bilenler yanıtlarsa sevinirim
1 bu tohumlar dişimi erkekmi
2 dişi ise oto mu photo mu
3 ben bu tohumu bio gübre ile beslersem gene türünden ötürü kimyasal madde olurmu ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • G GaribanMüptezel:
    hahahahahahahaha
  • I icecreamm:
    ******** ****** hahahaha**** ***** ***
  • G GaribanMüptezel:
  • yoqyaa yoqyaa:
    ****** *** ** ******** ***** **** ********* ****** hahahaha** *** ******* ****** ****
  • G GaribanMüptezel:
    ******** ********** **** ******** *** ******* ******** ******* ******* ****** ********
  • I icecreamm:
    *** ***** *** ******** **** *** hahahaha* ********** **** ******** *** ******* ******** ******* ******* ****** ********
  • G GaribanMüptezel:
    *** ***** ***** *** ********* ** ********** **** **** ******* ***** ***** **
  • I icecreamm:
    ****** *** hahahaha** ***** * ******* ******* ********** hahahaha***
  • G GaribanMüptezel:
  • I icecreamm:
  • I icecreamm:
  • G GaribanMüptezel:
    ******* ****** ********* *** ********* ********** ** hahahaha **********
  • I icecreamm:
    ********** ****** ******** ********* hahahaha******
  • G GaribanMüptezel:
  • yoqyaa yoqyaa:
    ***** *** ***** ********* ****** ****** *** ******** ********* ** ****** ********* ****** *******
  • yoqyaa yoqyaa:
  • I icecreamm:
    *** *** ********** hahahaha******** ******
  • I icecreamm:
  • I icecreamm:
  • I icecreamm:
    ***** ***** hahahaha** hahahaha*** ********* *** ******
  • yoqyaa yoqyaa:
    **** ** ***** ********* **
    +1
  • I icecreamm:
    *** ******* ******** ***** *** hahahaha ******** hahahaha hahahaha ******* *** *** *** **** ** ***** ********* **
  • yoqyaa yoqyaa:
  • I icecreamm:
    **** ********* hahahaha**** ******* hahahaha*** ****** ******** hahahaha **** ******** ********
  • I icecreamm:
    *** ** * ***** hahahaha* ***** hahahaha****** ********** ********
    I icecreamm: *** ** * ***** hahahaha* ***** hahahaha****** ********** ********