Siparişsiz malzeme toplama h.k

higthead

Jolly Green
Kanka bir de şunu sormak istiyorum. 4 tane 19L bez saksı için 76 kg toprak mı almam gerekiyor? Bir de şu toprak işimi görür mü acaba

Dostum toprağını güzel al sana attığımız linkten ki bitkin rahat etsin sonra hastalıklarla vs uğraşma. 100 lt toprak al çünkü toprağın bir kaç sulamada çökecek biraz ekleme yaparsın hepsine.

kenafir

Yeni üye
Merhaba kankalar aylardır forumdayım malzemeler konusunda epey bi araştırma yaptım alacağım malzemelerin hepsini malûm internetten sipariş ile alabiliyoruz. Fakat şuan da bu sipariş mevzuları çok patlıyormuş amcalar tarafından takibe alınıyormuş. Ben de sizlere bir kaç soru sormak istiyorum.
1. Simdi ışık olayın da ali'den kendim 120w lm281b+ 2 adet ışık alıcam ama arkadaşım sipariş gecicek kendi kartıyla adres vermeden tabi ışıklar geldikten sonra buna soğutucu board mecbur internetten vericem, ayrıca havalandırma çıkış ve giriş fanlarını da yine arkadaşımın vesilesiyle ve bununla birlikte tohumu da yine aynı kisi alıcak kendi adına kendi kartıyla sadece bunları internetten sipariş ile alıcam gibi herhangi bir sorun teskil eder mi arkadaşı takibe alırlar mı?
2. Bir de toprak ve gübre olayı var an serisi gübreleri alıcam fakat firma istanbul da ben ege bölgesinde yaşıyorum onları da mecbur bi arkadaşa rica edicem nakit alıp kargoya veya otobüse vericek fakat toprak da aynı firmada mevcut 50+25 kg palagron light mix yani bu toprağı alıp kargoya veya otobüse vermesi ağırlığından dolayı ona işkence olucağı için ege bölgesi civarında bu tarz bi toprak bulabilceğim bir yer var mı?
3. Çadır olayında hazır 120x120x200 zeuxe diye bi marka var onu alıcaktım fakat siparis ile olucağı için vazgeçtim ve çam veya herhangi bi sağlam agactan 4x4 çapında çitalar yaptırıp araç güneşlikleri ile kaplamaya karar verdim.
4. Ayrıca nemlendirme cihazı, ısı nem ölcer, ph ölcer, zaman ayarlı priz gibi malzemeleri de yine arkadaşım üzerinden alsam sipariş ile sıkıntı olur mu?
Kısacası kafam da deli sorular hiç acelem yok en sağlam en risksiz nasıl olucaksa o şekilde yapmak istiyorum.
dostum yardımcı olabileceğim bir şeyler varsa olmaya çalışırım bir incele istersen

ThomasShelby

Yeni üye
dostum yardımcı olabileceğim bir şeyler varsa olmaya çalışırım bir incele istersen
Link açılmıyor, forum da satış yasak o yüzden konu silindi sanırım

ThomasShelby

Yeni üye
Dostum toprağını güzel al sana attığımız linkten ki bitkin rahat etsin sonra hastalıklarla vs uğraşma. 100 lt toprak al çünkü toprağın bir kaç sulamada çökecek biraz ekleme yaparsın hepsine.
O zaman palagron light mix alıcam mecbur toprak ve sudan, bu ürünleri gidip direk elden alsam peki araca atsam yolda durdursalar ve görseler sorun yaşar mıyım peki?

dangerranger

Kıdemli Üye
Toprağın kralı sarıkaya,tam bir fiyat performans ürünü.Bulamazsanız bitbest de güzel,compo sana da güzel ama pahalı.Gübre olarak da solucan,koyun-keçi ve yarasa gübresi kullanın böylece hem organik hem de risksiz yetiştirirsiniz,zaten sonucu gördükten sonra bir daha o uyduruk kimyasallara da onları satanlara da bulaşmazsınız.Işık işini de biraz büyükçe elektrikçilerden hps ve balast alarak çözersiniz.

Ted

Üye
dostum toprakve su da sorun yok sureklı ve hala alısverıslerım var. o olaylarda sadece growkent ve magıcplant sıkıntı oldu. toprak ve sudan alısverıs yapabılşırsın

kanka toprakvesu için neden güvenilir diyorsun? ben alışveriş yapmıştım ve mayısta yaşanan olayları duyunca tırstım o yüzden :D online olarak 500 tl'lik gübre ve saksı aldım oradan.

Ü

Üye silindi 26274

Guest
kanka toprakvesu için neden güvenilir diyorsun? ben alışveriş yapmıştım ve mayısta yaşanan olayları duyunca tırstım o yüzden :D online olarak 500 tl'lik gübre ve saksı aldım oradan.
görüyorum ki tribe girmişsin , hocam eğer internetten online alışverişin olduysa tedbiri hiç bir zaman elden bırakma.

• Like
Tepkiler: Ted

higthead

Jolly Green

Dostum 500tl lık bırsey olmaz. Ha suda var ne zaman ne olacagı bellı olmaz ama adamlar kıme gıdıceklerını bılıyorlar. Sen temizssen trafıge takılmadıysan bu ısı hobı olarak yapıyosan korkmanı gerektırıcek durum yok.

• Like
Tepkiler: Ted

Ted

Üye
Dostum 500tl lık bırsey olmaz. Ha suda var ne zaman ne olacagı bellı olmaz ama adamlar kıme gıdıceklerını bılıyorlar. Sen temizssen trafıge takılmadıysan bu ısı hobı olarak yapıyosan korkmanı gerektırıcek durum yok.
Kanka benim baba memur. Annem de grow yaptigimi biliyor zaten. Allaha sukur bugune kadar karakolluk bi durumumuz olmadi. Annemle bu isi hobi olarak yapiyoruz bizim durumumuz biraz farkli yani ama ne bileyim air pot saksi aldi diye baskin yiyen olmus. Tedirgin olmamin sebebi bu.

Woppy

Ordinaryüs
Kanka benim baba memur. Annem de grow yaptigimi biliyor zaten. Allaha sukur bugune kadar karakolluk bi durumumuz olmadi. Annemle bu isi hobi olarak yapiyoruz bizim durumumuz biraz farkli yani ama ne bileyim air pot saksi aldi diye baskin yiyen olmus. Tedirgin olmamin sebebi bu.
Tedirgin olman normal bende hala ttedirginim ona göre önlem almak lazım knk olan oldu bundan snrasını guvenlı sekılde yapmalıyız

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • C cancan27:
    **** ********* *** ****** **** ****** ********** ***** ********** ***** *** ********* ********* *********
    +1
  • T Turco:
    ****** **** ********** ***** *** hahahaha ********* ******* ***** hahahaha****
  • C cancan27:
    ***** ****** hahahaha*** ***** ********** ******* hahahaha ********* ******
  • C cancan27:
    ****** **** ********** ***** *** hahahaha ********* ******* ***** hahahaha**** ***** ******* ******* ******** ****** ********** ******
  • C cancan27:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • C cancan27:
  • T Turco:
    ****** ********* **** hahahaha ****
  • T Turco:
  • C cancan27:
    ******** ****** hahahaha**
    +1
  • G Greenlove:
    +1
  • T Turco:
  • G Greenlove:
    ********* ********* ***** hahahaha** ******* **** ********** *****
  • T Turco:
  • G Greenlove:
    ****** * ***** **** *** ******* ********** *** *** ***** *** *** *** ******* ******** ******** ********** ****** ***** *** ***** ***
  • G Greenlove:
    **** hahahaha**** ** ** **** ****** hahahaha***
  • T Turco:
  • T Turco:
  • G Greenlove:
    hahahaha* ********* ** ***** *** *** ********* ** ****** hahahaha* ****** *** **********
  • T Turco:
  • G Greenlove:
  • 420mr.green420 420mr.green420:
  • G Greenlove:
    ******** *** ** *** *** *** ** ******** **** **** **** ****** *** ***** **** ***** **** ******** **** ***** ***** *** ***** *** ** ****** ******** *** ********** ********** ********* **** *** * *** **** **** hahahaha* ** ****** *** hahahaha*** **** *** hahahaha** ******** hahahaha** **** **** ****** ****** ********* ********** ****** *** *******
    G Greenlove: ******** *** ** *** *** *** ** ******** **** **** **** ****** *** ***** **** ***** **** ********...