Sesli düşünüyorum, tavsiyelere ihtiyacım var

Yesil888

Ordinaryüs
Görmedim, actigin konuyu, bir kanka o yazdigin miktarlari baska bir konuda bize yazdi, tabiki normal bir growda alinamiyacak miktarlar oldugu icin bizde sallama dedik.

Son düzenleme:

Yesil888

Ordinaryüs
@muadip o progrower kanka, yazdigim co2 seviyesinde günde 3 gübreli sulama yapiyordu ve 1500-1600 PPFD isik veriyordu cicekte. Normal growda cicekte 700-800 PPFD yeter, düsün artik ne oluyordu bitkileri.

Test bitkisi olarak basladim kanka buna 3 hafta veg verdim.
Hic eğitim vermeden devam edicektim ama kelleyi eğmek zorunda kaldim.
Günlük sulama yaptim 2 lt 3 lt duruma göre altındaki tabak doluyodu.
7 haftaya kadar boş sulama yapmadim. calmag 7 haftaya kadar vermedim.
7 haftada boş sulamalarim su şekilde oldu enzim gubrelerini ekleyip haftasina göre ec ayarlamak için calmag ekledim.
8 haftada ppm 500 düşürdüm .
9 da 250ppm final extra bişey uygulamadim. Co² torbasi kullaniyorum kabin içi 1200ppm kadar gördüm.
Benimde coco ilk deneyimim.
isik olarak fc6500 extra 2 adet Bestva 120w kullandim.
Bestvalar günde 6 saat çalıştı.bloom kismi.
çıkis fanim 10 seviyede surekli calisti.
giriş 4 seviyede çalisti.
içeride 2 adet pervane kullandim birtanesi yerden saksi aralarindan diğeri üst taraftan. Kabin ici sicaklik bestva isiklar çalışırken 30 derceyi gördüm isiklar kapali 24 derece nem makinesi kullanmadim.
Benide şaşırttı 3.5 lt @Uranyum Kamil :)
dostum sana çok soru sordum ama hakkını helal et ppm hangi dönemlerde kaç olmalı belirtirsen çok sevinirim

Yesil888

Ordinaryüs
@baby gang soru bana sorulmadi ama yazayim. 50 ppm 0,1 EC demektir. Orjinal canna gübre semasinda ki bu bütün gübreler icin gecerli.Hangi asamada hangi EC degerinde gübre vermen yazili. Aslina bakarsan takma kafana bu kadar bu ppm isini. Yapraklar sana söyler gübreyi az mi yoksa cok mu verdigini.

Buyur kanka :)

ağzına eline sağlık çok teşekkür ederim bende yakında güzel bir growa başlayacağım senin günlük bana çok öncü oldu valla coco ve photoya döndüm yoksa toprak auto yapacaktım daha önce 1 kere grow deneyimim oldu bu 2.olacak sana grow zamanında çok soru yönelteceğim şimdiden haberin olsun:))

@baby gang soru bana sorulmadi ama yazayim. 50 ppm 0,1 EC demektir. Orjinal canna gübre semasinda ki bu bütün gübreler icin gecerli.Hangi asamada hangi EC degerinde gübre vermen yazili. Aslina bakarsan takma kafana bu kadar bu ppm isini. Yapraklar sana söyler gübreyi az mi yoksa cok mu verdigini.
eline sağlık hocam çok teşekkür ederim dediğim gibi güzel bi growla giriş yapacağım bende seninde altın bilgilerine danışacağım şimdiden haberin olsun:)

muadip

Doktor
ağzına eline sağlık çok teşekkür ederim bende yakında güzel bir growa başlayacağım senin günlük bana çok öncü oldu valla coco ve photoya döndüm yoksa toprak auto yapacaktım daha önce 1 kere grow deneyimim oldu bu 2.olacak sana grow zamanında çok soru yönelteceğim şimdiden haberin olsun:))
Hayirli olsun kanka bol hasatlarin olsun, elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım :)

Yesil888

Ordinaryüs
Buyur kanka elimden geleni ardina koymam. Kanka benim bu kadar basari olmamin nedeni,ama normal growda yillarin tecrübesi ile, bitkimin bana yapraklari ile ne demek istedigini anlamam. Yani ben yaprak dili=türkce. Bu dili bilyorum.

Purplesever

Yeni üye
Soru soruyu doğuruyor, co2 takviyesi ile alakalı forumda başlık var mı? Sadece cocoda mı takviye verebiliyoruz o_O

Yesil888

Ordinaryüs
Soru soruyu doğuruyor, co2 takviyesi ile alakalı forumda başlık var mı? Sadece cocoda mı takviye verebiliyoruz o_O
Hayir toprakta da takviye yapabilirsin. Kanka bu co2 isi zor is, ben hic yapmadim,cünki co2 bogucu bir gaz, kokusuda yok, ama teorik olarak biliyorum. Bilmiyorum baslik var mi? Ama kesin bu konuda yazilmislar vardir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ********* **** ***** **** ********** hahahaha*** **** ** ****** ****** ******* *** ** **** **** ** hahahaha*
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahaha*** ** ******* ******* *******
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ****** ***** ****** ****** ******* ** ****** ********** ****
  • S SuperKafa:
    ****** ******* ******* ********* ** **** ****** **** **
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ********* **** ******* ***** hahahaha ******** ******* ****** ****** ******* ****
  • S SuperKafa:
    ****** ****** *** *** ***** **** ****** ******* ******** ****** ****** ******
  • S SuperKafa:
    ****** ******** ********** hahahaha* *
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    *** ******* ******** ********** ***** ********** hahahaha *** *** ** hahahaha ******* ******* ***** hahahaha**** ******* ****** ***** **** hahahaha** ****** ****** ****** ********* ******* ******** *** ***** ***** *** ****** ****** ******
  • S SuperKafa:
  • deyorke deyorke:
    ***** ***** *** ******** **** hahahaha **********
    deyorke deyorke: ***** ***** *** ******** **** hahahaha **********