Sesli düşünüyorum, tavsiyelere ihtiyacım var

cannabis16

Ordinaryüs
Test bitkisi olarak basladim kanka buna 3 hafta veg verdim.
Hic eğitim vermeden devam edicektim ama kelleyi eğmek zorunda kaldim.
Günlük sulama yaptim 2 lt 3 lt duruma göre altındaki tabak doluyodu.
7 haftaya kadar boş sulama yapmadim. calmag 7 haftaya kadar vermedim.
7 haftada boş sulamalarim su şekilde oldu enzim gubrelerini ekleyip haftasina göre ec ayarlamak için calmag ekledim.
8 haftada ppm 500 düşürdüm .
9 da 250ppm final extra bişey uygulamadim. Co² torbasi kullaniyorum kabin içi 1200ppm kadar gördüm.
Benimde coco ilk deneyimim.
isik olarak fc6500 extra 2 adet Bestva 120w kullandim.
Bestvalar günde 6 saat çalıştı.bloom kismi.
çıkis fanim 10 seviyede surekli calisti.
giriş 4 seviyede çalisti.
içeride 2 adet pervane kullandim birtanesi yerden saksi aralarindan diğeri üst taraftan. Kabin ici sicaklik bestva isiklar çalışırken 30 derceyi gördüm isiklar kapali 24 derece nem makinesi kullanmadim.
Benide şaşırttı 3.5 lt @Uranyum Kamil :)
1200 ppm CO2 olayın kısaca izahatı zaten... yani o torbalar havalandırma açıkken 1200 ppmleri hep sunuyor diyorsun bitkiye...vay be..
herneyse,kırmayıp izahatlı şekilde şekilde yazdığın için teşekkür ederim,afiyetle tüttürürsün umarım..keyif dolu günlerde..

muadip

Doktor
1200 ppm CO2 olayın kısaca izahatı zaten... yani o torbalar havalandırma açıkken 1200 ppmleri hep sunuyor diyorsun bitkiye...vay be..
herneyse,kırmayıp izahatlı şekilde şekilde yazdığın için teşekkür ederim,afiyetle tüttürürsün umarım..keyif dolu
Eywlh kanka teşekkürler. Co2 olayini su şekilde dusunuyorum torbadan salinan co² tabana çöküyor bundan dolayı içerideki karbon filtre yukarida oldugu için içerideki co² direk alip dışarıya atamiyor. Ölçümü su sekilde yaptım co² ölçeri havalandirmalar çalışırken yerden 30cm yukariya koydum kabini kapattim ve bir sure sonra açıp baktim.

Kabini açtığımda bir süre sonra co2 baya düşüyor.

cannabis16

Ordinaryüs
Eywlh kanka teşekkürler. Co2 olayini su şekilde dusunuyorum torbadan salinan co² tabana çöküyor bundan dolayı içerideki karbon filtre yukarida oldugu için içerideki co² direk alip dışarıya atamiyor. Ölçümü su sekilde yaptım co² ölçeri havalandirmalar çalışırken yerden 30cm yukariya koydum kabini kapattim ve bir sure sonra açıp baktim.

Kabini açtığımda bir süre sonra co2 baya düşüyor.
CO2 kütlece 02 den daha ağır olduğundan yerde birikiyor..zaten fanlarla havayı alttan vermemizin nedeni de bu..alttan havayı bastıkça itttire ittire yukarılara doğru CO2yi çıkarmak...üsttende O2 dolu havayı dışarı atmak...

abd gevuru da CO2 bombardımanı yapacağı zaman 1 saat kadar havalandırmayı kapatıyor 1500 ppm civarı bi CO2 bombardımanı dayayıp sonra havalandırmayı kısık devirde çalıştırıp CO2yi basmaya devam ediyor..

yani o mikrop torbalarının bu kadar CO2 üretmesi ilginç geldi bana..CO2 bagla bu kadar hasat alanı hiç takip etmemiştim,CO2 tüpleriyle gördüm de bu bagle ilk defa görüyorum..

bilgiler için teşekkürler can..

kkush

Üye
coco medya yani hidroponik olarak düşünmedim ben 3,5 litreyi..yalnız bu işi becerdiysen harbiden..resimlerdeki çiçeği bitirmiş bitki 5. haftadaki grow sonundaki bitkiyse bunun tek açıklaması içeride CO2 fena bol...böyle hasatlar gübreyle fanla falan olmaz..neyi nasıl yaptığını günlük açıp anlatsaydın,elimizde veri olurdu..
marshydro tsl2000 yani 300w bir ışık kullandım.co2 kullanmadım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • NewGardener NewGardener:
  • xskyrex7 xskyrex7:
    ********* **** ********* ******* ***** ** ********** ******** ******* **** *****
  • S sefilzenci:
    hahahaha *** ******** ****** ******** ***** **** ******** ****** ** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** hahahaha*
    ****** ******** ********** ********** ***** ****** ******* *** ** ***** ******* ******* *** **
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    **** ******* ****** *** **** **** ****** **
    ***** **** ***** ******* ********* *** ***** hahahaha **** ***** ** ** ********* *** ******* ******** **
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    ** hahahaha ******* *** ********** ******* ********* ** ***** ****** ***** **** **** ********** *****
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • Narkotik Narkotik:
    hahahaha ****** ***** ******** ***
  • Narkotik Narkotik:
    ******* ****** ** ***** ** hahahaha** ****** ***** * ***
  • Growerdigi Growerdigi:
    ****** ***** hahahaha* ****** *** ***** ****** hahahaha ********* ***** ***** ********* *******
  • Growerdigi Growerdigi:
    ***** ***** ***** hahahaha* ****** ** ********** hahahaha** *****
    ***** hahahaha* **
  • Narkotik Narkotik:
    *** **
  • Narkotik Narkotik:
    Narkotik Narkotik: ***** *****