Sera Hakkında Yardım

MedikalEsrarci

Yeni üye
Merhaba kankalar bol dumanlar medikal amaçlı indoor yapıyordum ancak şuanda sera fırsatım var 3-4 kök ekebilirim seraya güvenli şekilde yalnız bazı sorularım var uzman arkadaşlardan yardım bekliyorum :D

Strain: Girl Scout Cookies Indica

1) Sera'ya koyacağımız bitkilere eğitim gerekli mi? gerekliyse hangi eğitim.
2) 3-4 kök sera 40-50m mesafeye koku yapar mı? yaparsa nasıl önlem alırız?
3) Böcek, haşere vs. için sarı bantları önerir misiniz?
4) Sera veya outdoor için yapacağınız ekstra bilinmesi gerekenler nelerdir?

Yorumları bekliyorum kankalar.

R

Ripley'sOG

Guest
Girl Scout Cookies ındıca baskındır ancak bir hibrittir. (durban passion x og kush yada dead og olması lazım ) 

1)Eğitim hasat miktarını artıran bir dış faktördür sana bağlı bir faktördür.
2)4 kök sera içerisinde koku yapar ancak ek olarak kokulu bitkiler ekebilirsin ve aradaki mesafe sera içerisi ise şüpheci burunlar anlar ancak sera dışı ise müveccim olmadığı sürece gsc'nin kush soyundan gelen limonsu kokusunu anlayamaz.
3)Böcek haşere için bitkiye hem dışardan hemde içerden yardım etmek gerek.Sarı bantlar kullanım için ek yarar sağlar ancak benım kullandığım biobizz leaf coat adlı ürünü tavsiye ederim çiçeklenmeye kadar sonrası içinse sömekler geri kalanını halledecektir.(pek sansız bir insan degılsen tabi ancak sera gerillaya oranla ortamı daha stabile edilebilir.)
4)Bitkinin kökleri açık olacağı için sürekli büyeme gösterecektir bunun için besin çizelgende değişikliklere gidebilirsin vericeğin su miktarı+besin takviyesi için sürekli olarak bitkini gözlem altında tutmalsın.Ek olarak kafam güzel aklıma baska bisey gelmiyor var ise sen sor ilerleyen saatlerde biseyler daha eklerim :)
Hasatın bol olsun

MedikalEsrarci

Yeni üye
Cvp: Sera Hakkında Yardım

Ripley' Alıntı:
Girl Scout Cookies ındıca baskındır ancak bir hibrittir. (durban passion x og kush yada dead og olması lazım ) 

1)Eğitim hasat miktarını artıran bir dış faktördür sana bağlı bir faktördür.
2)4 kök sera içerisinde koku yapar ancak ek olarak kokulu bitkiler ekebilirsin ve aradaki mesafe sera içerisi ise şüpheci burunlar anlar ancak sera dışı ise müveccim olmadığı sürece gsc'nin kush soyundan gelen limonsu kokusunu anlayamaz.
3)Böcek haşere için bitkiye hem dışardan hemde içerden yardım etmek gerek.Sarı bantlar kullanım için ek yarar sağlar ancak benım kullandığım biobizz leaf coat adlı ürünü tavsiye ederim çiçeklenmeye kadar sonrası içinse sömekler geri kalanını halledecektir.(pek sansız bir insan degılsen tabi ancak sera gerillaya oranla ortamı daha stabile edilebilir.)
4)Bitkinin kökleri açık olacağı için sürekli büyeme gösterecektir bunun için besin çizelgende değişikliklere gidebilirsin vericeğin su miktarı+besin takviyesi için sürekli olarak bitkini gözlem altında tutmalsın.Ek olarak kafam güzel aklıma baska bisey gelmiyor var ise sen sor ilerleyen saatlerde biseyler daha eklerim :)
Hasatın bol olsun

Çok sağol kanka ben gübresiz yetiştiriyorum koku konusunda gelirsek bahçede güller vs var yalnız 20-30 mt mesafeden yürüyüş yolu geçiyor yani 4 bitki açık havada farkedilecek kadar kokar mı? öyleyse risk almanın anlamı yok

R

Ripley'sOG

Guest

MedikalEsrarci' Alıntı:
Çok sağol kanka ben gübresiz yetiştiriyorum koku konusunda gelirsek bahçede güller vs var yalnız 20-30 mt mesafeden yürüyüş yolu geçiyor yani 4 bitki açık havada farkedilecek kadar kokar mı? öyleyse risk almanın anlamı yok

Sera derken ben kapalı sistem anladım ancak acık hava ise sorun etme ortam zaten doğal olduğu için süpheci burunlar bunu pek anlamaz diğer kokularla karısır ve kaybolur ancak tedbırı elden bırakmamak lazım

MedikalEsrarci

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
MedikalEsrarci' Alıntı:

Sera derken ben kapalı sistem anladım ancak acık hava ise sorun etme ortam zaten doğal olduğu için süpheci burunlar bunu pek anlamaz diğer kokularla karısır ve kaybolur ancak tedbırı elden bırakmamak lazım

Koku önleyici mi almamız lazım kanka? Veya bahçede çok koku yayan başka bir bitki önerin var mı?

Rexmap58

Yeni üye

Kankalar sera meselesini iatanbulda düşünüyorum arnavutköy taraflarında ama cesaret edemiyorum sizce girmelimim sera işine çok riskli ama çokta eglenceli olucak :))

MedikalEsrarci

Yeni üye

Rexmap58' Alıntı:
Kankalar sera meselesini iatanbulda düşünüyorum arnavutköy taraflarında ama cesaret edemiyorum sizce girmelimim sera işine çok riskli ama çokta eglenceli olucak :))

kanka benim için güvenlikte sıkıntı yok o yüzden yapıyorum

MedikalEsrarci

Yeni üye

Medicalkullanim' Alıntı:
Miss gibi kokutursun kanka mahalleyi. Benim mahalleyede sen gibi cilginlar lazim. Jack harer ek mahalle miss koksun.??

kokar mı harbiden kanka? :D kokarsa giremem bu işe müptezel dolu buralar

glow

Yeni üye
sera içindeki 3-4 kök bitkinin kokusunu o sokaktan geçerken alan. emniyette k-9 emeklisidir kanka :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • S SuperKafa:
    ****** ****** *** *** ***** **** ****** ******* ******** ****** ****** ******
  • S SuperKafa:
    ****** ******** ********** hahahaha* *
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    *** ******* ******** ********** ***** ********** hahahaha *** *** ** hahahaha ******* ******* ***** hahahaha**** ******* ****** ***** **** hahahaha** ****** ****** ****** ********* ******* ******** *** ***** ***** *** ****** ****** ******
  • S SuperKafa:
  • deyorke deyorke:
    ***** ***** *** ******** **** hahahaha **********
  • deyorke deyorke:
    ********** ******* ********* *** ******* ** ****** *** ****** **** hahahaha ********** ***** *******
  • S SuperKafa:
    ***** hahahaha* ********** ****** ***** ********* *******
    +1
  • S SuperKafa:
    ********* ******* *
  • S SuperKafa:
    ****** *** ********** ********* ********* ****** hahahaha* ***** *** ****** ***** ********** ******* ********* *** ******* ** ****** *** ****** **** hahahaha ********** ***** *******
  • deyorke deyorke:
    **** *** **** ******* hahahaha ****** ********* ** ******* ********* hahahaha** *** ****** ** **********
  • S SuperKafa:
    ****** ****** ******* ******** ****** ***** ***** hahahaha* ***** *** ***** ** ******
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa:
    ** hahahaha*
  • deyorke deyorke:
    *** hahahaha*
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa:
    ***** hahahaha* ****** ***** ******* ********** ******** ******** **********
  • S SuperKafa:
    ********* ****** *** ******** *
  • S SuperKafa:
    *** ** ***** *
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ****** hahahaha
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa: