Saksıda küçük sinekler

canniko

Üye
Merhabalar küçük bir dolap içerisinde küçük küçük saksılarım var. Dolabı açtığım zaman saksıların her hareketiyle genellikle birer tane sinek havalandığını görüyorum ve mümkün olduğunca imha yoluna gidiyorum. Dün saksı değiştirirken bitkinin toprağı içerisinde bir tane sineği içe doğru kaçarken gördüm. Toprağı parçalayarak sineği buldum. Küçük mucuk gibi sinekler bunlar. Bitkiye veya toprağa zararı var mıdır? Bununla ilgili ne yapılması gerekir?

SntAlbSans

Yeni üye
Cvp: Saksıda küçük sinekler

Bro yapabileceğin ve hem ortamına hemde bitkilerine zarar vermeyecek en iyi yöntem şu. Bir limonu üst tarafından kesikler orta kısmına inecek kadar artı şeklinde kes sonra da o kesiğin içine tuz doldur ve saksının içine tuzlu olan kısım yukarı gelecek şekilde bırak. Hem bulunduğu ortam güzel kokacak hemde haşereleri uzak tutacak. İyi growlar

canniko

Üye

SntAlbSans' Alıntı:
Bro yapabileceğin ve hem ortamına hemde bitkilerine zarar vermeyecek en iyi yöntem şu. Bir limonu üst tarafından kesikler orta kısmına inecek kadar artı şeklinde kes sonra da o kesiğin içine tuz doldur ve saksının içine tuzlu olan kısım yukarı gelecek şekilde bırak. Hem bulunduğu ortam güzel kokacak hemde haşereleri uzak tutacak. İyi growlar

Eyvallah kanka deniyorum

Paspi' Alıntı:

Hmmm... Haklısın.

Efexx

Yeni üye

Yapraklara sirkede sıkabilirsin dostum ama @2 nin dediği biraz daha kolay yolu ikisininde etkisi aynı. Tercih sana kalmış...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ax-b ax-b:
    ****** ********* hahahaha***** *****
  • ax-b ax-b:
  • S selamlar95:
    ******** ***** **** ***** **** ***** ***** * ****** **** ***** *** ** hahahaha****
  • S selamlar95:
  • ax-b ax-b:
  • S selamlar95:
    ***** ******* hahahaha**** **
  • S selamlar95:
  • ax-b ax-b:
    **** hahahaha ******
    ***** ******* hahahaha**** **
  • ax-b ax-b:
  • Narkotik Narkotik:
    ***** ****** ****** ****** ****** ********* hahahaha***** *****
  • ax-b ax-b:
    hahahaha** ***** ******* ***** ******** ********* hahahaha* *******
  • Narkotik Narkotik:
    *** hahahaha **** ****** ******** ********* ********
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
    ***** ** *** * **** ***** hahahaha* *****
  • ax-b ax-b:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
    **** ***** ***** ***** ***** **** ********* hahahaha ****** *** ****** hahahaha** ******** *** ****
  • Narkotik Narkotik:
    ***** *** *** ****** ** ****** hahahaha
  • ax-b ax-b:
    *** *** ******** * **** *** ******** ********* hahahaha ****** ****** ****** ****** * **** ***** **** ***** *****
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    hahahaha* **
  • Narkotik Narkotik:
    ****** hahahaha *** *******
  • ax-b ax-b:
    *** **** **** ********* ******* ********* ****** ********* **** ******* hahahaha**
    ax-b ax-b: *** **** **** ********* ******* ********* ****** ********* **** ******* hahahaha**