Sıfırdan iç mekana nasıl başlanır ? ULTRA SÜPER ACEMİYİM

atheras

Yeni üye
Kolları sıvadım iç mekan yetiştirmeye adım atmak istiyorum hayatımda hiç domates bile yetiştirmedim.

-Kabin yapmak istiyorum önce tek saksı bitki için kaça kaç bir kabin gerekiyor ?
-Kabinin içini nasıl döşemeliyim yansıtıcı olmak zorunda mı ?
-Hangi ampüle ihtiyacım var ?
-Nem ve ısıyı takip etmek ve korumak şart mı? Evet ise optimum değerleri nedir ve optimum değerlere nasıl getirebilirim?
-Hangi genetikle başlamalıyım ?

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Kolları sıvadım iç mekan yetiştirmeye adım atmak istiyorum hayatımda hiç domates bile yetiştirmedim.

-Kabin yapmak istiyorum önce tek saksı bitki için kaça kaç bir kabin gerekiyor ?
-Kabinin içini nasıl döşemeliyim yansıtıcı olmak zorunda mı ?
-Hangi ampüle ihtiyacım var ?
-Nem ve ısıyı takip etmek ve korumak şart mı? Evet ise optimum değerleri nedir ve optimum değerlere nasıl getirebilirim?
-Hangi genetikle başlamalıyım ?
dostum tuvalet banyo kiler buralarda başlayabilirsin tabiki müsaitse kabine falan gerek yok ben tuvalette bakıyorum ama yalnız yaşıyorum benim için sorun yok ama uğraşmak istersen ara butonundan kabin yapmak dediğin an bir dolu insanın yaptığı kabinlerden bir fikir alırsın ama domates bile yetiştirmediysen işin zor bitkilerin genel ihtiyaçlarını iyi bilmen gerekir bence bu konuları biraz burada oku sonra başla

atheras

Yeni üye
dostum tuvalet banyo kiler buralarda başlayabilirsin tabiki müsaitse kabine falan gerek yok ben tuvalette bakıyorum ama yalnız yaşıyorum benim için sorun yok ama uğraşmak istersen ara butonundan kabin yapmak dediğin an bir dolu insanın yaptığı kabinlerden bir fikir alırsın ama domates bile yetiştirmediysen işin zor bitkilerin genel ihtiyaçlarını iyi bilmen gerekir bence bu konuları biraz burada oku sonra başla
Ben de yalnız yaşıyorum evimin bi odasında kurmayı düşündüm bi kabin

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Ben de yalnız yaşıyorum evimin bi odasında kurmayı düşündüm bi kabin
kabin neden kuruyorsun ki ? bırak odanın içinde nefes ala ala büyünsün çiçeklerin sen küçücük bir kabin yapmak istiyorsun ama elinin altında boş oda var yani büyük kabin istemiyor musun ? dostum odada çiçek daha iyi nefes alır açarsın pencereni ese ese püfür püfür ..... :) kabin için teferruat çok yok nemi ,yok sıcaklığı senin doğal kabini var uğraşma odada olur tuvalette olur banyoda olur yapman gereken sadece ışık ph ölçer iyi bir toprak ve besin kabine para harcayacağına besin toprak va başka şeylere harcasan daha hayırlı olur diyorum...

atheras

Yeni üye
kabin neden kuruyorsun ki ? bırak odanın içinde nefes ala ala büyünsün çiçeklerin sen küçücük bir kabin yapmak istiyorsun ama elinin altında boş oda var yani büyük kabin istemiyor musun ? dostum odada çiçek daha iyi nefes alır açarsın pencereni ese ese püfür püfür ..... :) kabin için teferruat çok yok nemi ,yok sıcaklığı senin doğal kabini var uğraşma odada olur tuvalette olur banyoda olur yapman gereken sadece ışık ph ölçer iyi bir toprak ve besin kabine para harcayacağına besin toprak va başka şeylere harcasan daha hayırlı olur diyorum...
odada güneş görmesi şart diye kabin düşünmüştüm pek güneş alan bir oda değil kabinde de ışığı daha verimli kullanıyor sanıyorum

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
odada güneş görmesi şart diye kabin düşünmüştüm pek güneş alan bir oda değil kabinde de ışığı daha verimli kullanıyor sanıyorum
Yok dostum yanılmıyorsun elbette ışığı düzgün kullanmak için her yanının yansıtıcıyla kaplı olması güzel bir şey lakin eğer 4,6 tane yapacaksan kabin içi herhalde daha iyi olur ben tek adet yetiştiriyorum ışık hayli hayli yetiyor az bir şey ışık kaçmış kaçmamış umurumda değil ben zaten tek çiçek için gereken lümen miktarını fazlasıyla alıyorum oda bana zaten fazla bile

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Önce kac tane yetistirmek istedigine karar ver. Hamzaacmah hakli, tabiki kabin iyi olur ama olmasada olur. Bütcen uygunsa yap kabini ama herseyden önce gir forumlara orada cok bilgi var. Önce oku.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ********** ***** ****** *** hahahaha
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** ******* hahahaha** **** * ** ****** ******
    ******* ******* ****** *** ******* * ***** ** ** ****** **
    ******** *** ** ***** ****** * **** *** *** * **** ** ***** ***** ****** ********
    hahahaha****** hahahaha* ***** **
    ********* ********** ***** ******* ** ******* ****** ******** ** ******* ********* **** **
    * **** ** ******* **
    ***** ***** ********** *** ****** hahahaha* ********** ***** ******* ** ******* ****** ******** ** ******* ********* **** **
    hahahaha* hahahaha* ****** ******
  • O oziozi:
    ******** ******** ******** **** hahahaha* * * ***** ***** ******* ****** ***** hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ***** ******* ***** ****** *** *** ****** ****** ********* ***** **** ******* *** hahahaha ******* ***** ******* ****** ******* ******** ***** *** **** ***** ******** ******
  • O oziozi:
    ********** hahahaha***** ***
  • A acemiöğrenci12:
    ****** ***** **** *** hahahaha* ***** **** ** *****
  • A acemiöğrenci12:
    **** *** hahahaha* ***** *** ***
    A acemiöğrenci12: **** *** hahahaha* ***** *** ***