RIPLEY’S OG USTAD YARDIM LUTFEN

2pac

Yeni üye
Ustad oncelikle sistemi aciklayim sonra bir iki sorum olucak. 100x100x180 grow kabininde 2 adet auto yetistiricem.
Lightmix toprak 20 lt bez saksi
Biogrow biobloom biobud besinler
400 wt hps cift spektrum lamba cooltube ve balastli
180 m3 aktif karbon filtre
Nem makinasi
Vantilator
Ustad bu sistemle yazin sicaklik sorunu yasarmiyim?
Sisteme eklemem gereken seyler varmidir?
Onerilerin nelerdir ? Simdiden tesekkur ediyorum

R

Ripley'sOG

Guest
Forum Kuralları gereğince konu başlığını tekrar düzenler misin ? 

(Beklediğin yardim o zaman gelecektir.) 

Forum Kuralları

• Toprak plagron light mix al ve imkan var ise ekstra perlit ile harmanla saksinin %30 oraninda
  • Organik yoluna devam ediceksen listene imkan var ise bioroot ve mikoriza eklemeyi unutma (sağlam bitki sağlam kökle olur)
  • 400w isi tahliyesi için gerekli en az 380m3 fan gerekir 
  • Karbon filtre içinse m3 hesaplaması aklimdan yaptın ancak 180m3 oraninda çıkıyor bu aktif karbon filtreyi alabilirsin
  • Dediğim gibi giriş ve çıkış hava fanlarını unutma temiz co2 olmaz ise emeklerin karşılığını alamazsın tam olarak
Isı sorunu aslinda iklim ile alakalı sıcaklık ikliminde çok olursa kaçınılmaz klima gerek ancak 20° civarında ise paçayı 25 26 max 30 ile kurtarırsin.Ancak iklimini kontrol et 90 günlük hava tahminlerine bir göz gezdir.

isin rast gitsin

2pac

Yeni üye
Topragi ve dedigin besinleri alicam ustad yardimlarin icin tesekkur ederim .klima isi cok masrafli olcagindan gorunen agustos sonuna kadar kofteci sigarasina devam etcez ozaman...hersey aklima yatiyor birtek havalandirma ve bu aktif karbon filtre isini anlayamadim beni bu konuda aydinlatirmisin

2pac

Yeni üye
Almisken hepsini almak istiyorum yanliz aklima takilan sey havalandirma ayri carbon filtre ayri birsey mi ? Carbon filtre almasam ortamdaki hava ve kokuyu nasil disari aticam ?

R

Ripley'sOG

Guest
Cvp: RIPLEY’S OG USTAD YARDIM LUTFEN

2pac' Alıntı:
Topragi ve dedigin besinleri alicam ustad yardimlarin icin tesekkur ederim .klima isi cok masrafli olcagindan gorunen agustos sonuna kadar kofteci sigarasina devam etcez ozaman...hersey aklima yatiyor birtek havalandirma ve bu aktif karbon filtre isini anlayamadim beni bu konuda aydinlatirmisin

• Karbon filtre oluşan kokuyu tahliye etmek için gerekli şayet koku sorunu olucak ise (güvenlik babinda) kesinlikle alınmalı ve alırken yukardaki m3 oraninda alin.
  • Havalandırma için fan derken hps grow isik tarzında en çok isi yayan lambadir.Kendi isi tahliyesi ve isik ile bitki arasındaki mesafeyi iyice yakınlaştırmak için fan alınır.Aksi takdirde grow room yaz  sıcağı olmadan kavrulur.380m3 fan cooltube ile 400w ampulün isi sorununu grow roomdan dışarı atar bitkilerin mutlu mesut yaşar 

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • needrich10 needrich10:
    *** ******* ****** ******** **** ******* **** *** *** ******* *** ***** **** *** hahahaha* **** ******** ******** *** ***** **
  • needrich10 needrich10:
    ********* hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O obeb:
    ***** **** ******* **** *** *** ******* *** ***** **** *** hahahaha* **** ******** ******** *** ***** **
  • O obeb:
    *** ****** ** ******* *** ****** hahahaha*
  • O obeb:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • needrich10 needrich10:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha *********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • needrich10 needrich10:
    hahahaha **** *** hahahaha ***** **** ******** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O obeb:
    ****** ********* ******* hahahaha* ******* ******
    hahahaha **** *** hahahaha ***** **** ******** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ****** **** ***** *********
    +1
  • needrich10 needrich10:
    ******** ********** *** ****** hahahaha***** *** *** **** *******
  • needrich10 needrich10:
    *** hahahaha***** ****** **** ***** *********
  • needrich10 needrich10:
    ******** hahahaha**** ****** **** ***** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********** hahahaha****** ***** ** ********** ***** hahahaha ********** *** ****** hahahaha***** *** *** **** *******
  • needrich10 needrich10:
    *** *** **** **** hahahaha******** hahahaha****** ***** ** ********** ***** ***
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • Y Yer1n7kat6:
  • Narkotik Narkotik:
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ** hahahaha ***** hahahaha** ****** ******** hahahaha* *********
    BABASULTAN07 BABASULTAN07: ** hahahaha ***** hahahaha** ****** ******** hahahaha* *********