Quantum board hakkında.

Merhabalar arkadaşlar elimde
125 wat 301h
125 wat 301h evo
Meanwell hlg sürücülü

Bu sistem ile kaç oto kaç photo bakılır ortalama ne hasat alınır bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Melez

Müptezel
Merhabalar arkadaşlar elimde
125 wat 301h
125 wat 301h evo
Meanwell hlg sürücülü

Bu sistem ile kaç oto kaç photo bakılır ortalama ne hasat alınır bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
bitki basi 120w olarak hesap edebilirsn 2 tanesini yanyana koyarsan 3 autoda bakilabilir 15lt saksilarda

Buyur kanka @Melez

Azaghâl

Üye
150 watt lm301h ile 2 autodan, sadece çıkış fanı kullanarak, 60x60x120 alanda 120 gram civarı hasat aldım. Üstelik bitkilerden birini 19. günde birinci boğumun üzerinden kırmıştım. İmzamdaki günlükten görebilirsin. İşler yolunda giderse muhtemelen bu civarlarda hasat alırsın diye tahmin ediyorum.

Melez

Müptezel
Buyur kanka @Melez
tamamdr dedigim gibi 2 photo bakabilirsn knk

@Melez teşekkür ederim kanka bu dimmer hakkında bilgin var mı ya da bunun hakkında konu var mı ışık mesafesi ve dimmer ayarları ne olmalı hangi dönemde hangi şiddette ayarlamalıyız

Azaghâl

Üye
İki bitki olmaz diyenlere bakma. Bu ışıkla bitki arasına belirli bir aşamadan sonra 50 cm mesafe koyman gerekiyor. Tek bitki bakınca istediğin kadar eğitim ver tavanın kısaysa bitki ışığa dayanıyor. Photo bakacaksan Veg aşamasını maksimum 6 hafta tutarak iki bitki bakabilirsin. Ama yine de auto öneririm. Saksıların 11 litreyi aşmasın zaten fazlasını sığdıramazsın. Denenmişi varken varsayımlarla konuşmaya gerek yok. Ayrıca 250 watt 60x60 alan için fazla. Dimmer konusu içinse ben telefonuma Photone diye bir uygulama yükledim ne kadar doğru çalışıyor bilmiyorum ama ilk iki hafta (ya da) üç set yaprağını açana kadar 150 umol değerini hedefliyorum 2 haftadan sonra yavaş yavaş 400'e çıkıp çiçekten sonra da ışığı sonuna kadar açıyorum ve 50 santimde 500-600 arası bir değer gösteriyor.

İki bitki olmaz diyenlere bakma. Bu ışıkla bitki arasına belirli bir aşamadan sonra 50 cm mesafe koyman gerekiyor. Tek bitki bakınca istediğin kadar eğitim ver tavanın kısaysa bitki ışığa dayanıyor. Photo bakacaksan Veg aşamasını maksimum 6 hafta tutarak iki bitki bakabilirsin. Ama yine de auto öneririm. Saksıların 11 litreyi aşmasın zaten fazlasını sığdıramazsın. Denenmişi varken varsayımlarla konuşmaya gerek yok. Ayrıca 250 watt 60x60 alan için fazla. Dimmer konusu içinse ben telefonuma Photone diye bir uygulama yükledim ne kadar doğru çalışıyor bilmiyorum ama ilk iki hafta (ya da) üç set yaprağını açana kadar 150 umol değerini hedefliyorum 2 haftadan sonra yavaş yavaş 400'e çıkıp çiçekten sonra da ışığı sonuna kadar açıyorum ve 50 santimde 500-600 arası bir değer gösteriyor.
Cok yardımcı oldu bana teşekkür ederim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** ********* ****** ** * ******* * **** ********** *** ******** ***** ***** **** ** ******** ***** * ******* * * ****** ********** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
  • lavrens lavrens:
    ***** ****** ****** ****** hahahaha hahahaha *********
  • A active661:
  • K keyifpezevengi:
    ******** ** ******** ***** ** hahahaha***** ***** ** ***** ****** ****** ******* hahahaha
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    ***** *** ***** **** ******* ********** ***** ****** ****** ****** hahahaha hahahaha *********
  • Night owl Night owl:
    ***** * * ** ****** hahahaha ** ******** ***** ** hahahaha***** ***** ** ***** ****** ****** ******* hahahaha
  • A active661:
    *** ******* ****** hahahaha ********** *** ***** **** ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    ***** hahahaha** *** ******* ****** hahahaha *****
  • Night owl Night owl:
  • A active661:
    ***** ***** ***** *** ******* **
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ** ****** **** ****** ****** *** ******** ***** **** ** ****** ** hahahaha ****** *** **** ***
  • A active661:
  • A active661:
    ******* ****** ******** hahahaha****** **** ****** ***** ****** ********* *********
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • lavrens lavrens:
    *** *** ***** hahahaha* ****** ***** ******** ********** **** ***** ***** ***** *********
  • lavrens lavrens:
    lavrens lavrens: ***** *** ******** ****** **** ****** ********* ****** *****