Pistil

5.yaprak

Üye
Kankalar tohum çorbacı Şubat 20'de dikmiştik yalnız ışık döngüsü ben yaklaşık 2 ay kadar 24 24 yaptım sonrasında zamanlayıcı geldi sanırım 3 haftadır 12'ye aldım daha öncesinde bir iki hafta kadar 18-6 idi şimdi iki sorunum var birincisi resmini atacağım pistil atmaya mı başlamış yeni beyazımsı tüyler çıkıyor öncesinde boylebirsey girmedim 2 soru bitkim artık maalesef kabine sığmıyor

Ustatlara ricam olacak

kankam şimdi dedigine göre 80 gün olmuş bitkide çiçeğe dahil bişe yok ışık kapalı şekilde boğum aralarını ve tepe dallarını çekip atar mısın

Kankalar tohum çorbacı Şubat 20'de dikmiştik yalnız ışık döngüsü ben yaklaşık 2 ay kadar 24 24 yaptım sonrasında zamanlayıcı geldi sanırım 3 haftadır 12'ye aldım daha öncesinde bir iki hafta kadar 18-6 idi şimdi iki sorunum var birincisi resmini atacağım pistil atmaya mı başlamış yeni beyazımsı tüyler çıkıyor öncesinde boylebirsey girmedim 2 soru bitkim artık maalesef kabine sığmıyor

Ustatlara ricam olacak
Selam kanka, 3 hafta 12/12 de sömeklenmesi lazım bitkinin kanka. Kabininde ışık sızması olabilir mi. Bu arada bitki çiçekte bu kabine sığmaz kanka daha 2 katı olucak bu kız ☺️. Dalları kırmadan bir lst yap kanka bence.

5.yaprak

Üye
Depo daha doğrusu kömürlük içine ahşaptan kabin yaptım yani sunta tamamı ayrıca kabini büyütme mümkün değil eğitim işini nasıl yaparız hiç bilmiyorum zaten çorbacı ama birkaç gün normal ampul taktım ısı için gece soğuktu otomatiğe bağlamıştım 20-25 arası yanıp duruyordu yani sarı ampul yani birkaç gün öncesine kadar 3-4 gün yandı acaba ondan mı gecikti

Ustatlara ricam olacak
Seninle aynı anda ektiğimiz 1 bitkim var, ilk olarak renklerden dolayı belli olmuyor pistil var mı yok mu, düzgün bir ışıkta fotoğrafını çekersen net birşey söyleyebiliriz. İkinci olarak ışığın çok yetersiz geliyor bitkiye sırık gibi boy atıp durmuş garibim. Bu şekilde ciceklenmeye girse de iyi bir hasat beklentin olmasın bence, üzülürsün. Bence çok acil elindeki imkanlar neyse ışık eklemen lazım. Örnek olması adına 20 Şubat'ta ektiğim 1 hafta önce çiçeğe aldığım bitkimi paylaşıyorum aradaki farkı sen hesapla.

Depo daha doğrusu kömürlük içine ahşaptan kabin yaptım yani sunta tamamı ayrıca kabini büyütme mümkün değil eğitim işini nasıl yaparız hiç bilmiyorum zaten çorbacı ama birkaç gün normal ampul taktım ısı için gece soğuktu otomatiğe bağlamıştım 20-25 arası yanıp duruyordu yani sarı ampul yani birkaç gün öncesine kadar 3-4 gün yandı acaba ondan mı gecikti
Kabine sigmama konusuna gelecek olursam, supercropping tekniğini araştır. Boyu uzun olan bitkini kabine daha rahat sığdırmana yardımcı olur. Genelde çiçekte uygulanmasını tavsiye etmiyorlar, ama @cannabis16 hocam ilk 3 haftaya kadar uygulayıp sorun yaşamadığını söylemişti. Bende başka bir bitkimde denedim çiçekte 1. haftasında şuan, herhangi bir sorun göremedim.

5.yaprak

Üye
Kanka bu bitki çorbacı .sanırım aynı tarihlerde ama benim bitkiye bir ay öncesine kadar karton kutunun içinde büyüttüm yani elimde imkan yoktu ve ancak bu kabin yapabildim o yüzden zaten ilk deneyim bakalım ne yapacağım
Ve karton kutunun içinde büyüttüğün süre içinde ışık 24 saat modunda yandı sanırım 1 ay oldu 150 watt cob led alalı ondan sonra bir süre 18'e 6 son 2 haftadır ya da 3 haftadır 12-12 aldım ışığı bitki geliştiği için ışık yetersiz diye karton kutudaki kullanmış olduğum yüz waat diye almış olduğum Çin işi full spectrum ledi de ekledim şu anda o şekilde yalnız birkaç gün gece soğuk oluyor diye ısı benden için bir kart takmıştım otomatik kuluçka makinesinde kullanılan ısıyı 20 ile 25 arası ayarladım buna da standart ampul taktım ısı için 3-4 gün sonra iptal ettim muhabbetini sabah kontrol ettiğimde yani yakın çekim olan da beyaz ya da sarıya yakın ince birkaç tüy gördüm yani tehdittir olabilir mi diye merak ettim ya asıl sorun uzun zaman 24 saat modunda verdiğim için ışığa ki yani boylandi ya da ben çorbacı tohumu olduğu için o yüzden öyle gelişti yükseldi yani bu saatten sonra ne yapabilirim bilmiyorum

Kanka bu bitki çorbacı .sanırım aynı tarihlerde ama benim bitkiye bir ay öncesine kadar karton kutunun içinde büyüttüm yani elimde imkan yoktu ve ancak bu kabin yapabildim o yüzden zaten ilk deneyim bakalım ne yapacağım
Ve karton kutunun içinde büyüttüğün süre içinde ışık 24 saat modunda yandı sanırım 1 ay oldu 150 watt cob led alalı ondan sonra bir süre 18'e 6 son 2 haftadır ya da 3 haftadır 12-12 aldım ışığı bitki geliştiği için ışık yetersiz diye karton kutudaki kullanmış olduğum yüz waat diye almış olduğum Çin işi full spectrum ledi de ekledim şu anda o şekilde yalnız birkaç gün gece soğuk oluyor diye ısı benden için bir kart takmıştım otomatik kuluçka makinesinde kullanılan ısıyı 20 ile 25 arası ayarladım buna da standart ampul taktım ısı için 3-4 gün sonra iptal ettim muhabbetini sabah kontrol ettiğimde yani yakın çekim olan da beyaz ya da sarıya yakın ince birkaç tüy gördüm yani tehdittir olabilir mi diye merak ettim ya asıl sorun uzun zaman 24 saat modunda verdiğim için ışığa ki yani boylandi ya da ben çorbacı tohumu olduğu için o yüzden öyle gelişti yükseldi yani bu saatten sonra ne yapabilirim bilmiyorum
Benim de çorbacı tohumu, ilk growum. İlk başladığımda sadece ışığım vardı. Sonra üstüne kabin aldım, sonra gübre aldım, sonra havalandırma aldım derken 20 şubattan bugüne kadar eksiklerimi yavaş yavaş tamamladım. En başından itibaren hepsi olsaydı belki de bu halinin iki katı olacaktı. Sana yapman gerekenleri yazdım ama yine de bu saatten sonra ne yapabilirim bilmiyorum demişsin, bende artık ne söyleyeceğimi bilmiyorum. İyi kötü buraya kadar getirmissin bundan sonrasına da bir şekilde gelirsin umarım. İyi growlar kankam.

Selam kanka, bitkinin büyük olması verdiğin ışık saati ile değil zamanla alakalı bitkin aylardır veg döneminde ve büyümesi normal. Bu arada herşey de yolunda gözüküyor . Sana bir video atıyorum 5. Dk da senin ki gibi bitkilere lst yapıyor. Nasıl yapacağına bakarsın. Kafana takılan olursa da sor kanka ☺️

5.yaprak

Üye
Çözersin inşallah bir şekilde kanka,elinden gelenin en iyisini yapmaya çalış.
Kanka kabin 40 cm yükselttim ve bitkinin son durum bu

Grow Muhabbetleri
Help Users
There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!