Ph Düşürücü öneri..

• Konbuyu başlatan Üye silindi 22922
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 22922

Guest
tavsiyen için teşekkür ederim buda aklımda seyire göre değerlendireceğim

Gübrelerin ph perfect özelliği varsa ph ayarlamana gerek yok kankam ama yoksa eğer önce ph ayarlayıp sonra gübreleri karıştırabilirsin
Kanka bende (sari) ph metre dağ suyu doldurdum 5 litre şişeye 8.2ph. Connoiseur grow a.b döktum ıçine kontrol ettim ph 7 oldu ama nasil ayarliyor anlamadim?

Ü

Üye silindi 22922

Guest
kanka ph metrenin kalibresini yaptın mı yoksa direk mi daldırdın ?

muptinho

Üye
Kanka bende (sari) ph metre dağ suyu doldurdum 5 litre şişeye 8.2ph. Connoiseur grow a.b döktum ıçine kontrol ettim ph 7 oldu ama nasil ayarliyor anlamadim?
Kanka sarı ph metre hiç sağlıklı değil sürekli kalibre etmen gerekiyo anında kaçıyo ayarı ben ph kağıdı aldım ikisini karşılaştırıyorum yine tutmuyo ama an’de denedik profesyonel bi ph metreyle 6-6,5 arası ph yakaladık suda suyun ph’ı 8,3’tü gübre eklemeden

Ü

Üye silindi 22922

Guest
nasıl kalibresini yapıyosun bendede ondan var ilk kalibresini o içinden çıkanlarla yaptım dün başka nasıl oluyor bilmediğimden soruyorum

LucaChangretta

Kıdemli Üye
Gübrelerim AN hepsi baktığımda hepsinde ph perfect teknolojisi var eğer doğruysa..o zaman düşürmeye gerek kalmıcak yani suyla gübreyi karıştırıp direk vereceğim öylemi ?
kankam benim ikinci growum hep An kullandım bir kere bile ph ne kaç diye bakmadım 3-5 gün dinlenmiş suya ver ph perfect gübreyi kullan sorun olmaz Not: bizim çeşmeden akan su içiliyor ona göre

Fender

Üye
Kanka yazdıklarınızı okudum ama hala net bir cevap veren yok 2. soruya. Ben Biobizz gübre kullanmaya başlayacağım bir kaç gün sonra. Çeşme suyumun ph değeri 7.1. Elimde "Advanced Hydroponic Ph Down" var. Önce suyun ph ını 6-6.5 e düşürüp sonra ph ını düşürdüğüm suya gübre mi eklemeliyim. Yoksa önce gübreyi ekleyip sonra ph ını ölçüp eğer hala ph yüksekse ph down ile düşürmeli miyim ? Suya gübreyi koyduğumda ph düşecekse ben bu ph down ı niye aldım ?

Ü

Üye silindi 22922

Guest
Kanka yazdıklarınızı okudum ama hala net bir cevap veren yok 2. soruya. Ben Biobizz gübre kullanmaya başlayacağım bir kaç gün sonra. Çeşme suyumun ph değeri 7.1. Elimde "Advanced Hydroponic Ph Down" var. Önce suyun ph ını 6-6.5 e düşürüp sonra ph ını düşürdüğüm suya gübre mi eklemeliyim. Yoksa önce gübreyi ekleyip sonra ph ını ölçüp eğer hala ph yüksekse ph down ile düşürmeli miyim ? Suya gübreyi koyduğumda ph düşecekse ben bu ph down ı niye aldım ?
karıştırmadan ölçüyorsun..biobizzde ph teknolojisi yok sanırım

Kanka sarı ph metre hiç sağlıklı değil sürekli kalibre etmen gerekiyo anında kaçıyo ayarı ben ph kağıdı aldım ikisini karşılaştırıyorum yine tutmuyo ama an’de denedik profesyonel bi ph metreyle 6-6,5 arası ph yakaladık suda suyun
Kanka gubreni dök suya karistir. Ph kontrol et ondan sonra 6 6.5 ayarla

Aykiri

Üye
Dostum ne gübre vereceksen gübreleri suya karistir ph ölç 6-6.5 arası ayarla ver yani enson ph ayarla çünkü suya karıştırdığım gübreler ph düşürecek zaten ilk önce ph düşürüp gübreleri suya karıştirirsan eğer gübreleri sonradan eklediğinde ekledigin oranda ph düşüşü olucak bu sefer yükseltmek için ugrasicaksin şansın bol olsun

Alternatifler çok. Sitrik asit ( limon tuzu) kısa vadede ph düşürür ama bir gün içinde topraktaki ph tekrardan yükselir bu nedenle tercih etmeyenler var. Sülfürik asit bu yönden daha iyi ama dikkatli kullanmak gerekir çünkü ağır toksisite yapabilir. Ben elma sirkesi kullanıyordum, ph çabuk yükseliyor ama organikçi olduğumdan toprak tolere ediyor, sorun yaşamadım. Ph ayarlama işini en son yapmalısın, suya katacağın her şeyi katıp ph ölçükten sonra ayarlama gerekir.

Altan

Yeni üye
Hocam önce gübre, sonra ölçüm yap. Düşmemişse ph down kullan

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H Heisenberg01:
  • D Dr.Organic:
  • H Heisenberg01:
  • D Dr.Organic:
    *** ** hahahaha**
  • H Heisenberg01:
    +1
  • clackster clackster:
    **** ***** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • H Heisenberg01:
  • clackster clackster:
    ******** ******* ******* ********* **** *** ******** **** ***** *** ** *** **** ********* ***** ********** ****** ********* ******** **
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    **** ***** ********* hahahahahahahaha ***** **** hahahaha** ******* **
    +1
  • clackster clackster:
    **** ****** ** ***** ***** ****** **** ****** ****** ***** ***** ********** *** **** ***** ****
  • H Heisenberg01:
    ********** hahahaha ***** **** hahahaha ***** ****** ****** ** ** ******* **** ******** ******* *** * ***** **********
  • clackster clackster:
  • H Heisenberg01:
    hahahaha*** ******* ** ***** ******
  • clackster clackster:
  • H Heisenberg01:
    * **** ****** * ********** ***** ** * **** *** ******* **
    +1
  • H Heisenberg01:
  • clackster clackster:
  • clackster clackster:
  • H Heisenberg01:
    ********* * *** * *** ******* ** hahahaha
  • clackster clackster:
    ********** ** *** ******** ***** ******* ***** ******** ** *** ******** *** ******** ******
  • H Heisenberg01:
    ******** ********* ********* ****** hahahaha**
  • clackster clackster:
    ********* * *** * *** ******* ** hahahaha ** **** **** ****** ***** ** **
  • H Heisenberg01:
  • clackster clackster:
    ******** ********* ********* ****** hahahaha** ** ******** *** ***** ***** **
  • clackster clackster:
    clackster clackster: ******* *** ********* ***