Ph ayarlanması hakkında

bossx

Yeni üye
Arkadaşlar anladığım kadarıyla ph down koyarak suya ph değerini 5.5 6.5 arasına ayarlıyoruz.

Biobizz ph down tercih edeceğim bildiğim kadarıyla ürünleri doğal tavsiyeniz varsa alırım,

4 uzun dönem tohum için ortalama kaç ml satın almalıyım ve çeşme suyu kapalı su fark eder mi?

GolD.Roger

Yeni üye
Gübreni almadıysan AN gübrelerde ph otomatik ayarlıyor, derdin kalmıyor.
Alacaksan en ufak boyunu al çok minimal kullanıyorsun.
Çeşme suyunu 1 gün dinlendirdikten sonra rahatça kullanabilirsin
-phı senin ayarlaman gerekirse önce gübreyi koy en son ph ayarla mutlaka

Byfendi

Kıdemli Üye
Çeşme suyunu bi kaç gün ağzi acik dinlendirdikten sonra kullanmani tavsiye ederim. Çeşme suyu kalsiyum magnezyum acisindan zengindir kapali sularda bu eksikliği yasaman muhtemel..

Vedoo

Kıdemli Üye
konulari okusan bulursun kankam surekli konu acmayin durduk yere limon tuzu ph dusurur karbonat yukseltir az bir suda erit bunklari gubreli suyuna veya normal suyuna ekle olcerek deneyerek :)

sonerads

Kıdemli Üye

bossx

Yeni üye
Sirke ve limon tuzu çok aşırı kullanım harici.Bir zararını görmedim. Dikkat edilmesi gereken konu ph ayarlandığı zaman suyu çok bekletmemek ph ın yukselip alcalmaması için.
Sağolun hocam arafta kaldığım bir konu da toprak seçimi size de sormak istiyorum emin olamıyorum,

biobizz allmix sipariş etmiştim iptal ettim plagron light tavsiye edilmiyormuş ben silver haze yetiştireceğim uzun dönem batmix allmix çeşidi de var hangisini almalıyım?

sonerads

Kıdemli Üye
Sağolun hocam arafta kaldığım bir konu da toprak seçimi size de sormak istiyorum emin olamıyorum,

biobizz allmix sipariş etmiştim iptal ettim plagron light tavsiye edilmiyormuş ben silver haze yetiştireceğim uzun dönem batmix allmix çeşidi de var hangisini almalıyım?
kanka plagron en iyi topraklardan birisidir sıkıntı yaşamazsın. light mixte ilk 10-14 gün gübre vermezsin, içinde bir miktar gübre bulunur, all mixte 25-30 gün gübre vermezsin light mixe göre biraz daha fazla gübre vardır içinde. yeni başlayanlar için genelde all mix tavsiye ederler, ilk growda gübre miktarını ayarlamak özellikle de kızlar küçükken zor olabiliyor çünkü, fazla gübre verip kızları yananlar oluyor. light mix alayım dersen 2 hafta sadece su verirsin, sonra gübre takvimindeki oranların 1/4'ü oranında gübre vermeye başlayabilirsin. bu konuda sabit konular mevcut biraz araştır istersen, takıldığın yerler olursa yine yardımcı oluruz.

higthead

Jolly Green

All mix grow aşamasınıo yarısına kadar gubresız goturur ama fılız bıtkıyı dırek all mıx e gecırmek bıtkıyı yakabılır. Light mıx ıle dırek fılızken 15 gun sonra gubrelemeye baslanabılır. Ne ıstedıgıne baglı olarak allmıx yada lıght mıx tercıh edebılırsın.

bossx

Yeni üye
T
kanka plagron en iyi topraklardan birisidir sıkıntı yaşamazsın. light mixte ilk 10-14 gün gübre vermezsin, içinde bir miktar gübre bulunur, all mixte 25-30 gün gübre vermezsin light mixe göre biraz daha fazla gübre vardır içinde. yeni başlayanlar için genelde all mix tavsiye ederler, ilk growda gübre miktarını ayarlamak özellikle de kızlar küçükken zor olabiliyor çünkü, fazla gübre verip kızları yananlar oluyor. light mix alayım dersen 2 hafta sadece su verirsin, sonra gübre takvimindeki oranların 1/4'ü oranında gübre vermeye başlayabilirsin. bu konuda sabit konular mevcut biraz araştır istersen, takıldığın yerler olursa yine yardımcı oluruz.
Teşekkürler hocam

bossx

Yeni üye
All mix grow aşamasınıo yarısına kadar gubresız goturur ama fılız bıtkıyı dırek all mıx e gecırmek bıtkıyı yakabılır. Light mıx ıle dırek fılızken 15 gun sonra gubrelemeye baslanabılır. Ne ıstedıgıne baglı olarak allmıx yada lıght mıx tercıh edebılırsın.
Teşekkür ederim hocam bununla ilgili bir sonuç bulamadım;

Tohumu suya koyacağım birkaç güne gelecek,

bu su limon tuzuyla ayarlanmış mı olmalı ph derecesini tam olarak ne olmalı limon tuzu bir sıkıntı çıkartır mı?

higthead

Jolly Green
Teşekkür ederim hocam bununla ilgili bir sonuç bulamadım;

Tohumu suya koyacağım birkaç güne gelecek,

bu su limon tuzuyla ayarlanmış mı olmalı ph derecesini tam olarak ne olmalı limon tuzu bir sıkıntı çıkartır mı?

Brom bardakta tohumu yumusatacagın ıcın lımon tuzuyla ph zor ayarlanır. İçme suyu kullan bardaga

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **