Outdoor için fikir alışverişi

karadag26

Yeni üye
Selamun aleyküm bu sene de nasip olursa outdoor yapmayi düşünüyorum geçen sene yaptım istediğim verimi alamadim sadece su ile baktim verimli bi sonuc alamadim.

Köfteci tohumlarindan ekicem.

1- Hangi saksiya diksem topraga gomebilirim ?
2- Hangi topraktan almaliyim ? 
3- Hangi gubrelerden almaliyim ? ( Nasıl kullanimi şişede yaziyomudur ?)
4- 100lt'lik su tankeri ile damlama sistemi ile sulama yapicam olur mu ?
5- Ph ölçümü yapmicam icme suyundan kullanicam uygunmudur?
6- İcAnadolu bölgesinde hangi tarihlerde eksem daha iyi bi verim alabilirim?
7- Fide yapipta mi saksiya dikmeliyim ? 
8- Yada Dişi erkek ayrımı yaptiktan sonra saksiya alsam olur mu ?

Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim..

Hasatiniz dumaniniz bol olsun..

Saygilar

Jake

Yeni üye
Cvp: Outdoor için fikir alışverişi

Valla dayı bende çok bilgili değilim. Belki yazanlar olur diye az da olsa bildiklerimi söylemek istedim. Bardakta pamuk içinde patlatıp ordan gübreli toprağa vermeni öneririm saksıda yapacaksan kız erkek den sonra da alabilirsin toprak gübre olarak bişi diyemiyorum ama doğal gübre kullanman daha iyi olur diye düşünüyorum. Sıvı gübre alacaksan bloom önerebilirim onun da kullanma klavuzu aldığında içinde oluyor zaten toprağa verdiğind ilk 1 ay çok önemli sulamada sonrasında kararınca halledersin zaten. Daha fazla bilgisi olan aydınlatsın bende dağa taşa ekecem bu sene elimizde patlamasın evlatlatımızz..

karadag26

Yeni üye

Jake' Alıntı:
Valla dayı bende çok bilgili değilim. Belki yazanlar olur diye az da olsa bildiklerimi söylemek istedim. Bardakta pamuk içinde patlatıp ordan gübreli toprağa vermeni öneririm saksıda yapacaksan kız erkek den sonra da alabilirsin toprak gübre olarak bişi diyemiyorum ama doğal gübre kullanman daha iyi olur diye düşünüyorum. Sıvı gübre alacaksan bloom önerebilirim onun da kullanma klavuzu aldığında içinde oluyor zaten toprağa verdiğind ilk 1 ay çok önemli sulamada sonrasında kararınca halledersin zaten. Daha fazla bilgisi olan aydınlatsın bende dağa taşa ekecem bu sene elimizde patlamasın evlatlatımızz..

Eyvallah kardeşim sagol varol o sekilde patlatayim peki saksiyi topraga gomsem olur mu ki inşallah sag salim yapabiliriz

Baska fikri olan yok mu yardimci olabilicek

karadag26

Yeni üye

Jake' Alıntı:

Eyvallah sagol varol o sekilde patlatayim hangi saksiyi topraga gomebilirim fikrin var mi inşallah sag salim yapariz

Jake

Yeni üye
Valla dayı bana soracak olursan hiç saksı falan uğraşma büyük bi batdaktan ver toprağa derim

karadag26

Yeni üye

Jake' Alıntı:
Valla dayı bana soracak olursan hiç saksı falan uğraşma büyük bi batdaktan ver toprağa derim

Nasıl yani buyuk bardaktan mi ben topragi faln iyi olsn istyorum ama iyi hasat alabilmem icin sizlerin fikirlerine ihtiyacim var

karadag26

Yeni üye

Jake' Alıntı:
o her türlü büyür zaten marifet verdiğin gübre ve sulamanda dayı

Yani her türlü büyür dedigin gibi bn damla sistemi yapmayi dusunuyorum sence olur mu 2 agac yapicam

Vedoo

Kıdemli Üye

karadag26' Alıntı:
Jake' Alıntı:
o her türlü büyür zaten marifet verdiğin gübre ve sulamanda dayı

Yani her türlü büyür dedigin gibi bn damla sistemi yapmayi dusunuyorum sence olur mu 2 agac yapicam
Merhaba Beyim. Anadolu da neresi Bölge Her Neyse, nisanda Tohumu Patlat Evde Saksıdan Çıkarması zor oluyor 5 Lt Su bidonunda Dışını sar bidonun Tamam mı Güneş Görmesin Filizin kökü Evde Yada Musait ortamda Büyüt Mayısa kadar Fare olmayan Çünkü Fare Hemen yer filizi dikkat et ona. mayısta Ormana Ekeceksen
Al 8 lt Hazır toprak Kaz Orayı Hazır Topragı dök pet 5 lik bidonu Kes Yerleştir. Ph ölç dts ölç ben hep hazır su alır ph düşürür sıvı gübre Ekler veririm Roket gbi olur zaten 2 agaç iki 5lik götürsen yeter Beyim saygılar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********