Nem sorunu

Darth Balik

Kıdemli Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Kendi kabinimi kendim yapıp bitkimi ektim bir kaç sıkıntı çıktı çoğunu çözdüm. Şu anki problemde nemin ışık açıkken 40-60 gibi olup ışık kapalıyken (nem makinesi çalışmamasına rağmen) 70 değerlerine çıkıyor. Aslında buradaki sorun nem değil sorun kabinin bulunduğu odada nemden kaynaklı kolonlardan su damlıyor, camlar buğlanıyor, tahta eşyalar çürüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

prooo

Yeni üye
Yani kabinin bulunduğu yeri ısıtmak olabilir örnegin kalorifer peteği içerinin havasını kurutuyo ordan yola çıkmıştım

Aynı sorunu bende yaşıyordum fakat tek çare kabının bulunduğu odanın pencere yada balkon kapısı var ise çiçeğe girişe kadar kesinlikle kapı cam vs açık kalması lazım oda kapalı olunca rutubete kadar gider bilgin olsun en iyi çözüm sana dediğim petege para vermektense.

Ü

Üye silindi 899

Guest
dostum havalandırma da sıkıntı var diye düşünüyorum, giriş ve çıkışın ayarını higtead a sorabilirsin. aksi halde bu kadar sıcak basık olmaması gerekir içerisi. ışığın neydi ve kaç cm den veriyosun ?

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Kendi kabinimi kendim yapıp bitkimi ektim bir kaç sıkıntı çıktı çoğunu çözdüm. Şu anki problemde nemin ışık açıkken 40-60 gibi olup ışık kapalıyken (nem makinesi çalışmamasına rağmen) 70 değerlerine çıkıyor. Aslında buradaki sorun nem değil sorun kabinin bulunduğu odada nemden kaynaklı kolonlardan su damlıyor, camlar buğlanıyor, tahta eşyalar çürüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim.
nem sensörlü ufak wc fanları var biraz pahalıdır ama kesin çözüm

nem yuklseldıgınde açar düştüğünde kapatır

Geyve5454

Müptezel
Kanka senin derdinin dermanı bende hemen bir siteye giriyor nem alıcı makine yazıyorsun bütçene göre olandan bitanesini alıyorsun. Nem alıcı tabletler falan da var bir bak onları da deneyebilirsin vivaled sitesinde var iki çeşit bakiver kankam ikisine de

Darth Balik

Kıdemli Üye
Ben cooltube aldım ışık açıkken ki sıcaklığı düşürebilirsem, ışık açıkken nem makinesinin ayarını fazla açmama gerek kalmaz bu sayede ışık kapandığında içeride fazla nem kalmaz.

Geyve5454

Müptezel
Ben cooltube aldım ışık açıkken ki sıcaklığı düşürebilirsem, ışık açıkken nem makinesinin ayarını fazla açmama gerek kalmaz bu sayede ışık kapandığında içeride fazla nem kalmaz.
Kankam aklıma gelen çözümleri yazıyorum millet cam aç kapi aç gibi şeyler söylemiş ama ben birazcık mantıklı gitmek istedim pahalı ucuz güvenli kullanabileceğin malzeme bu sorununa göre çözüm

higthead

Jolly Green
Dostum kabının bulundugu odada kolonlar nemlenıyor sular damlıyor vs yazmıssın kabının bu denli odayı nemlendirmez senin binada veya odada biyerden rutubet yapıyor dostum önce odada nerden rutubet yapıyor bunu cözmen lazım. Ve kabın kaca kac veya odada yapıyorsan oda ölçülerin kaça kaç? ki giriş 100m3 çıkışıda 300m3 yapmıssın.

Darth Balik

Kıdemli Üye
Dostum kabının bulundugu odada kolonlar nemlenıyor sular damlıyor vs yazmıssın kabının bu denli odayı nemlendirmez senin binada veya odada biyerden rutubet yapıyor dostum önce odada nerden rutubet yapıyor bunu cözmen lazım. Ve kabın kaca kac veya odada yapıyorsan oda ölçülerin kaça kaç? ki giriş 100m3 çıkışıda 300m3 yapmıssın.
Kabin 100x100x170

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** **
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha**
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
    ****** ***** ****** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
    ********** ** ** **** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ******* hahahaha ********** ***** ********
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ***** **** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ****** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** * ** ***** hahahaha*** **** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** hahahaha* ****** hahahaha**** **** ****** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
    ******** ******* ******** ******** ** ******** ******* ** *** ***** ******** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ******* ******* ** ** ****** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    içiciadam içiciadam: *******