Musluk suyunu bekletmek.

Selamlar millet, bol dumanlar.

Çeşmeden, bekletme tankıma aldığım suyun kloru uçması bakımından 3 gün bekletip kullanıyorum genelde. Peki size sorum; bu suyu 3 gün değil de 30 gün bekletirsem ne olur? Klorun dışında cannabis'e yarayan herhangi bir şey uçuyor mu?

elonmusk

Üye
Hiç bekletmesende olur kardeşim. Şebeke suyunda Klor ile birlikte birçok şey bulunur mesela Florür maddeside bulunur dişlerimizin sağlamlığını birazda Florüre borçluyuz. Bize veya bitkilere bi zararı yoktur suda bulunan bu maddelerin bekletmeden verebilirsin gönül rahatlığıyla. ( Bunlar araştırmalardan çıkan sonuçlardır kafadan atmıyorum deneylerde bi zararına rastlanmamıştır. )

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
suyu temizlemek için şebeke merkezlerinde katılan bir kimyasal değil mi klor? yanlış mı biliyorum cidden soruyorum?

husyn

Doktor
suyu temizlemek için şebeke merkezlerinde katılan bir kimyasal değil mi klor? yanlış mı biliyorum cidden soruyorum?
klor, sudaki bazı bakterileri öldürmek amacında veriliyor ama o doz çok yüksek bazı dinlendirmelerden sonra sebekeye veriliyor ve etkisi azalıyor tabi benim kullandığım gübrede bile var %1.1w/w

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
klor, sudaki bazı bakterileri öldürmek amacında veriliyor ama o doz çok yüksek bazı dinlendirmelerden sonra sebekeye veriliyor ve etkisi azalıyor tabi benim kullandığım gübrede bile var %1.1w/w
kanka şimdi araştırdım biraz, iyi yönleri de kötü yönleri de olduğunu yazıyor bir ziraat forumunda. ama fotosentezi tetiklediği kesin olarak kanıtlanmış. fazlası da zararmış eksiği de zararmış. sentetik gübrelerin ve katı gübrelerin içinde yeterli miktarda bulunduğu için, bu türleri kullananların takviye etmesine gerek yokmuş. özellikle organik besin tercih edenlerin yeterli miktarda takviye etmesi gerekiyormuş. ancak miktar vermiyor. sayende akşam akşam ve ilk defa kloru araştırdım :) ben ikna oldum şuan dinlendirilme zorunluluğu olmadığına

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Şimdi nabıyoruz beyler ortalama alıp 1.5 gün mü bekletiyoruz :)
Bu arada ben de 3 günlükçüyüm.
valla kanka ben ikna oldum, dinlendirmeden vericem de sıkıntım şu; boru suyu şuan 20 derecenin altında akıyor. önceden doldurup kabinde bekletmezsem 22-23 dereceleri bulamıyorum. en az 21 derecede olmayan suyu da bitkime uygulamam.

higthead

Jolly Green
Şeke suyunuzu asla ve aslaaaa dinlendirmeden klorunu ve zararlı gazları uçurmadan bitkilerinize vermeyin..... İlla denemek mi istiyorsunuz evde salon bitkinize verin nolucağını görün. Şebeke suyunuzu ppm ölçer ile ölçün 200-250 ppm den düşük şebeke suyu yoktur bu değer ise sudaki elementlerin vs değerleri. Ppm nekadar fazlalasırsa okadar su tehlikeli sertlik durumuna gelir.

husyn

Doktor
kullandığın gübrede klor varsa bir de çeşmedekini vermene gerek yok, yada onu ayrı alıp vermelisin o da gerekli çünkü.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A artinba:
    *** **** ********** ******* **** ***** ******* ****** ******* ****** hahahaha* ********* *** *** *********
  • O obeb:
    ****** ***** ******* ********* ***** *** ********* ***** ***** ***** hahahaha*******
  • Night owl Night owl:
    * ***** ****** ******* hahahaha******* *** ****** ****** ****** ******** **** *** ***** ******* ***** ****** ****** ****** *** ******** ********** ******* ****** ******* hahahaha** ****** *****
  • O obeb:
    *** ***** ** hahahaha* ****** ***
    * ***** ****** ******* hahahaha******* *** ****** ****** ****** ******** **** *** ***** ******* ***** ****** ****** ****** *** ******** ********** ******* ****** ******* hahahaha** ****** *****
  • O obeb:
    ****** *** ********* ******** **** ********** * ****** ***** hahahaha**
  • NE0 NE0:
  • Night owl Night owl:
    *** *** ******** ***** **** hahahaha ****** *** ******** ***** ***** ** ******* ******* *** ***** ** hahahaha* ****** ***
  • A artinba:
    ******** hahahaha ********** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    * ***** ********* ***** *** ****** ****** ********* ******* ******* ****** *** ********* ******** **** ********** * ****** ***** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ********** ******* ** ***** ***** ******* ******** *** ******* *********
  • O obeb:
    * ***** ***** ****** ****** ****** *** ****** *** ******** ******** **** hahahaha******
  • Night owl Night owl:
    ******** hahahaha **** ******** ********** ******* ****** ******* ******* **** **
  • Night owl Night owl:
    ********* **** *** ******** **** ********* ****** **** * ***** ***** ****** ****** ****** *** ****** *** ******** ******** **** hahahaha******
  • Night owl Night owl:
    hahahaha*** *****
  • O obeb:
  • A artinba:
    hahahaha hahahaha** ** ********** ******* *** ********* ****** * hahahaha ** *** *** hahahaha ******* **** **** ****** **
    +1
  • A artinba:
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
    +1
  • lavrens lavrens:
  • NE0 NE0:
    **
  • Night owl Night owl:
  • A artinba: