Mars Hydro ve Spider Farmer arasında hangisi daha mantıklı?

UncleSativa

Yeni üye
Merhaba, forumu uzun zamandır takip ediyorum ve sonunda bende bir grow kabin kurmaya niyetlendim. Hedefim sadece iki auto bitki yetiştirmek.

İlk olarak kabini Secret Jardin 90*90*180 olarak düşündüm ama darkstreet mi yoksa darkroom mu kararsızım. DR 500tl daha pahalı, kumaş ve iskelet sistemi daha kaliteli fakat DS kanalları bakımından daha güncel bir sistem sanki, çünkü DRda olan eski cooltube kanalları var aksine Dsde hava geçiren ve ışık geçirmeyen flanş mevcut ve fan çıkışını istediğiniz yerden açabiliyorsunuz. İkisinden birini kullanan varsa veya tecrübeli arkadaşlardan tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. Linkler aşağıya bıraktım.

https://www.growkent.com/urun/dark-street-90x90x178

İkinci olarak led konusu. İki haftaya Amerika’ya gidiyorum iş sebebi ile. Hazır oraya gitmişken Amazon’dan led işini halletmek istiyorum. Yalnız şöyle bir durum var valize girebilecek boyutlarda olmalı alacağım led. O da tam olarak boy45*en35*derinlik20. Bu da bana pek fazla seçenek bırakmıyor. Buna istinaden aklımda olan seçenekler şunlar;
İki adet Mars Hydro ts1000 veya
İki adet Spider Farmer sf100 veya
Bir adet Spider Farmer sf2000.

İlk seçenek; Mars Hydro. Teki duvardan 150w ikisi 300w çekecek ve iki bitki yetiştirmeyi düşündüğüm için ikisinin üstüne birer tane güzel olacak ama ne driver Meanwell ne de diodlar Samsung. Bu sebeple biraz kalitesiz.
İkinci seçenek; Spider Farmer sf1000 Meanwell driver ve Samsung diod kullanıyor. Teki 100w çifti 200w çekecek ve sanırım bu sebeple par değerleri iyi değil. İkisini birlikte kullananınca par değerini nasıl etkiler sizce
3.seçenek sf2000 200w çekiyor par değerleri iyi yalnız 90*90 kare bir kabin için dikdörtgen led uygun olmaz sanki. Bitkilerin biri daha fazla nemalanırken diğeri cılız kalır diye düşünüyorum. Sizin fikirleriniz neler, yorumlarınızı bekliyorum. Linkleri aşağıya bıraktım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

Byfendi

Kıdemli Üye
Kanka hayirli olsun kararin.dark roomun 120.120 kabini bende mevcut cok saglam direkleri var ve kumasi gercektwn cok kalin fermuarlarida keza öyle.fakat konnektor acmak icin biraz ugras gerekiyor.ve gonderdikkleri çaplar.150mm ve 160 mm bunlara gore kanal uydurmaya calisiyorum tek sıkınti bu.onun disinda gercektwn cok saglam.bir kabin

S

silas

Guest
neden 2 adet kullanıyorsun ışıkları gerek yok alanın zaten küçük, mars spiderden daha kalitelidir. SF2000 al geç. bol hasatlar

UncleSativa

Yeni üye
Kanka hayirli olsun kararin.dark roomun 120.120 kabini bende mevcut cok saglam direkleri var ve kumasi gercektwn cok kalin fermuarlarida keza öyle.fakat konnektor acmak icin biraz ugras gerekiyor.ve gonderdikkleri çaplar.150mm ve 160 mm bunlara gore kanal uydurmaya calisiyorum tek sıkınti bu.onun disinda gercektwn cok saglam.bir kabin
Eyvallah kanka. O zaman darkroom da karar kıldım.

UncleSativa

Yeni üye
neden 2 adet kullanıyorsun ışıkları gerek yok alanın zaten küçük, mars spiderden daha kalitelidir. SF2000 al geç. bol hasatlar
Ufak valize sığsın diye iki tane alayım diyordum. Sf2000 valizin üstüne 15cm çıksa da ona güzel bir ayar çekip ayarlayacağım. Spider Mars’tan daha kalitelidir demek istedin sanırım.
Sf2000 alıyorum o zaman teşekkürler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    **** *** ***** ****** ** **** ********** **** ********* **
    +1
  • 420x 420x:
  • K Krall34:
  • K Krall34:
    hahahaha ****** **** ********** hahahaha** ** hahahaha* ********* *** *****
  • K Krall34:
    hahahahahahahaha
  • ax-b ax-b:
    ** * * ******** ** ***** ***** **
  • ax-b ax-b:
  • ax-b ax-b:
    hahahaha***** ** hahahaha**** hahahaha hahahaha* *******
  • M Mrjack:
    ******* ******* ****** **** ********** ******* *** ********* **** hahahaha**** **** ***** ******** **** ********
  • ax-b ax-b:
    hahahaha* hahahaha ***** **** ******* *** ***** ***** hahahaha*** ********* ***** ****** ********** ****** ******* *** ***** **
  • M Mrjack:
  • ax-b ax-b:
    ***** ********* hahahaha
  • M Mrjack:
  • ax-b ax-b:
  • M Mrjack:
  • ax-b ax-b:
    ********* **** ********** **
  • ax-b ax-b:
  • K Krall34:
    ***** hahahaha* **** ** ** ********* *****
  • K Krall34:
  • M Mrjack:
    ********* hahahaha*
  • K Krall34:
  • K Krall34:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • Ne Bu Tantana Ne Bu Tantana:
    ******* *** ********* ********** ********** ********* ********* ******* **** *** ******* ****** ** ******** ******* hahahaha*
    Ne Bu Tantana Ne Bu Tantana: ******* *** ********* ********** ********** ********* ********* ******* **** *** ******* ******...